Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Tune 225 TWS / Hudba do každého vrecka

NexTech

10.12.2020

Testovaná novinka nahradzuje v ponuke JBL model Tune 220TWS. Slúchadlá prichádzajú s ešte menším puzdrom a s podobným dizajnom v tvare hokejky, ktorý pripomína slúchadlá Apple Airpods. Viac ako slúchadlá ma v prvom momente zaujalo nabíjacie puzdro, v ktorom sa dodávajú a ktoré je jedno z najmenších, s akým sa v súčasnosti pri slúchadlách môžete stretnúť. Napriek tomu obsahuje batériu, ktorá dokáže zabezpečiť nabíjanie až na ďalších 20 hodín hrania, takže dovedna slúchadlá ponúknu až 25 hodín hrania. To je o 7 hodín viac ako predchodca. To je výborný pomer medzi veľkosťou a výdržou.
Pozitívne hodnotím aj fakt, že puzdro je oproti predchodcovi vybavené novým konektorom USB-C, ktorý by dnes už mal byť štandardom pri všetkých takýchto zariadeniach. Slúchadlá sa zasúvajú do ucha tak, že nožička zostane smerovať dole z ucha. Pozícia v uchu je bezpečná a slúchadlá nemajú tendenciu vypadávať, ale asi po dvojhodinovom nosení som mal od nich uši odtlačené. Pre mňa osobne teda tento typ konštrukcie nie je veľmi vhodný, ale nevylučujem, že niekomu môže vyhovovať. No pri všetkých slúchadlách je dôležitý parameter hlavne zvuk. V tomto smere si novinka počína veľmi dobre. Zvuk je dobre lokalizovaný, má veľmi slušné a jasné výšky a trochu plochejšie stredné tóny, v ktorých sú však zreteľne definované vokály. Výborne vyznejú aj strunové nástroje. Basy by si zaslúžili silnejší základ. Sú menej výrazné a smerom k hlbším basom ich intenzita rapídne klesá. Zvuk je však za všetkých okolností veľmi čistý a bez akýchkoľvek náznakov skreslenia alebo artefaktov. Slúchadlá umožňujú aj funkciu hands-free a aj v tomto smere sú veľmi dobre použiteľné. Mikrofóny sú kvalitné, takže aj druhá strana vás bude počuť zreteľne.

JBL Tune 225 TWS

Ovládanie je zabezpečené miniatúrnymi tlačidlami na oboch slúchadlách, ktoré majú stredne ťažký chod, takže nehrozí ich náhodné stlačenie. To považujem za výhodu oproti riešeniam s dotykovými plôškami, pri ktorých si často prepnete funkciu bez toho, aby ste to chceli. Ovládanie sa obmedzuje iba na preskakovanie skladieb a zastavenie/spustenie prehrávania.  Vcelku musím konštatovať, že ma slúchadlá oslovili. Napriek tomu, že mi osobne nevyhovuje ich ergonómia, zo stránky zvukovej kvality podávajú veľmi dobrý výkon a veľmi oceňujem takisto ich miniatúrnu konštrukciu, vďaka ktorej môžete puzdro bez problémov nosiť vo vrecku. Dostatočná je aj ich výdrž. Slúchadlá sa budú vrátane puzdra dodávať až v ôsmich farebných variantoch, z toho v dvoch priehľadných.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Zvuk, praktické puzdro, výdrž, USB-C
- Pre niekoho horšia ergonómia

HODNOTENIE: 9/10

Pošlite článok známemu