Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita

NexTech

27.05.2021

K dispozícii som mal slúchadlá vo farebnom variante Rose čiže svetloružovom, atraktívnom hlavne pre dievčatá. V ponuke je aj modrá, biela a čierna verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje aj na dynamickejšie aktivity, napríklad športovanie v bezpečnom prostredí.
Veľkosť mušlí zaraďuje slúchadlá do kategórie onear, teda mušle na ucho len priliehajú, ale ho neobklopujú. Prívlastok NC (Noise Cancelling) prezrádza, že slúchadlá majú aj funkciu aktívneho potláčania hluku okolia. Funguje tak, že vnútri každej mušle v strede pod priezvučnou látkou je mikrofón, ktorý sníma zvuk v tesnej blízkosti ucha. Signálový procesor z tohto zvuku separuje hluk okolia a primieša ho znovu do reprodukovaného signálu, ale v opačnej fáze. Tento postup účinne eliminuje okolitý hluk. Potlačenie hluku je selektívne, účinne potláča hlavne monotónny typ hluku, aký je napríklad v dopravných prostriedkoch či v miestnostiach s hlučnou klimatizáciou. V bežnej situácii by som testované slúchadlá zobral do lietadla alebo na dlhšiu cestu vlakom, čo sa však v súčasnej situácii nedá urobiť. Preto som si z databázy zvukov stiahol hluk týchto dopravných prostriedkov a púšťal ho v primeranej hlasitosti cez kvalitné reproduktorové sústavy. Vyššie frekvencie, ktoré sú typické pre reč, sú potlačované minimálne, takže hlásenia v dopravných prostriedkoch určite budete počuť. Síce sú trochu stlmené a ochudobnené o nižšie tóny, no napriek tomu sú zreteľné. Do určitej miery počujete aj zvuky ulice, pretože sa z nich odfiltrujú len hlboké a monotónne hluky, ale dôrazne neodporúčam kráčať po ulici so zapnutým tlmením.

JBL Tune 660BTNC

Vďaka mäkkej pamäťovej pene čalúnenia mušlí a syntetickému materiálu príjemnému na dotyk, ktorý je v kontakte s pokožkou ucha, je nosenie slúchadiel pohodlné. Čalúnená je aj vnútorná strana stredu hlavového mosta. Veľkosť si prispôsobíte vysúvaním pružných plastových pásikov. Mušle sú na kĺboch, ktoré umožňujú nielen naklápanie, ale aj natočenie o 90 stupňov. Slúchadlá môžete pripojiť nielen cez bluetooth, ale aj klasicky pribaleným farebne zladeným plochým káblikom s 3,5 mm konektorom jack. Ovládacie prvky a aj mikrofón na telefonovanie sú sústredené na spodnej časti pravej mušle. Na rozmiestnenie tlačidiel, hlavne na polohu tlačidla na aktivovanie a deaktivovanie tlmenia hluku okolia, si veľmi rýchlo zvyknete. Na jedno nabitie, ktoré trvá približne dve hodiny, vám slúchadlá pri počúvaní cez bluetooth vydržia pri zapnutom ANC 44 hodín a pri vypnutom tlmení hluku dokonca 55 hodín. Nabíjajú sa cez konektor USB-C.

Kvalita zvuku je vyvážená, a to vrátane primeraného zastúpenia basov, ktorých vernú reprodukciu zabezpečuje technológia JBL Pure Bass. Podľa mojich skúseností na väčšinu žánrov typu džez, pop či disko nebudete potrebovať ekvalizér. Samozrejme, môžete si zvuk upraviť podľa preferencií či žánru, ktorý práve počúvate.

JBL Tune 660BTNC

PLUSY, MÍNUSY:
+ Dobrý zvuk, ergonómia, účinné tlmenie hluku
– Nič podstatné

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu