Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Tune 750BTNC: Obklopený tichom

PC Revue

13.12.2019

Technológia potláčania okolitého hluku bola dlhší čas iba výsadou drahších modelov. JBL ju teraz ponúka aj v cenovo relatívne prístupnejších slúchadlách. K takým patrí aj testovaná novinka, model JBL Tune 750BTNC.
Ako naznačuje trochu krkolomný názov, slúchadlá využívajú pripojenie bluetooth a majú integrované obvody potlačenia šumu (NC – Noise Cancelation). Z konštrukčnej stránky ide o uzavreté slúchadlá, takže pri nasadení obopínajú celé uši. Hlavový most je z pevného plastu a vrchný oblúk je z vnútornej strany čalúnený na pohodlnejšie nosenie. Ide skôr o street slúchadlá ako o domáce či štúdiové, budete ich nosiť pri cestovaní v MHD či vo vlaku. Vzhľadom na väčšie rozmery sa mušle dajú natočiť o 90° a sklopiť dovnútra hlavového mosta, takže ich ľahko prenesiete v batohu či v brašne notebooku. Ovládanie je zverené piatim tlačidlám (zapnutie, trojtlačidlo s reguláciou hlasitosti a pauzou pri prehrávaní, respektíve prijatí/ukončení hovoru a zapnutie potlačenia šumu – ANC). Trojica LED indikuje zapnutie bluetooth, potlačenia šumu a slabú batériu. Ovládacie prvky spolu s nabíjacím konektorom micro USB sú umiestnené na pravej mušli. Tu sa nachádza aj 3,5 mm jack na pripojenie slúchadiel káblom. Mušle sú mäkko vystlané a obsahujú 40 mm meniče s podporou technológie JBL Pure Bass. Párovanie so smartfónom prebieha pri prvom zapnutí automaticky, môžete ho však znova spustiť podržaním zapínacieho tlačidla. Slúchadlá podporujú aj Multipoint Connection, takže ich môžete mať pripojené súčasne k dvom zariadeniam. Na prvom potom stačí zaradiť pauzu a prehrávať z druhého. Druhé zariadenie sa páruje podržaním tlačidiel Pauza a +. Je to výhodné hlavne v prípade, že napríklad na tablete či notebooku sledujete film a prichádza vám na smartfóne hovor. Ten má prioritu, takže ho nepremeškáte, slúchadlá sa automaticky prepnú. Vďaka technológii bluetooth slúchadlá umožňujú aj pripojenie k Siri alebo Google Now bez použitia vášho mobilného telefónu. Vstavaná batéria s kapacitou 610 mAh sa nabije za dve hodiny a umožňuje počúvanie hudby až 15 hodín so zapnutým ANC, asi 22 hodín s vypnutým ANC a až 30 hodín pri pripojení káblom, teda bez bluetooth.

JBL Tune750BTNC

Klamal by som, keby som tvrdil, že som nečakal, že slúchadlá budú dobre hrať. Bol som však zvedavý aj na účinnosť potlačenia šumu. Ani v jednom prípade novinka nesklamala. Zvuk je plný, s výbornou dynamikou a nikde nič nechýba. Výšky sú jasné, stredy zrozumiteľné a basov je dostatok. Obvody ANC vás celkom slušne oddelia od rušivého okolia. Treba však dôrazne varovať pri používaní takýchto slúchadiel pri pohybe po uliciach. Veľmi ľahko totiž prepočujete auto či iný dopravný prostriedok a kvalitný zvuk za to určite nestojí. Naopak, pri cestovaní vlakom, autobusom či električkou ide o veľmi dobrú voľbu. Vďaka dobre nasta vanému prítlaku slúchadlá neobťažujú ani pri dlhšom nosení, nemajú však ani tendenciu padať. Medzi štvoricou farieb si vyberú mladší aj starší používatelia, povrch je matný.

Pošlite článok známemu