Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Tune: Cenovo prijateľná séria True Wireless slúchadiel

Tento rok boli predstavené 4 verzie slúchadiel zo série Tune, ktorá ponúka JBL kvalitu za prijateľnú cenu so základnými funkciami bez zbytočných vychytávok. Slúchadlá sú určené najmä pre tých, ktorý chcú nízku cenu a nechcú nič nastavovať. Len zobrať slúchadla a používať. Tune séria je na to priam stvorená.
JBL Tune 125 TWS

JBL Tune 225TWS, 215TWS, 125TWS a 115TWS sú vlastnosťami takmer identické slúchadlá so základnými vlastnosťami. Odlišujú sa najmä konštrukčne a od toho závisi samotná hmotnosť (iba v jednotkách gramoch) a výdrž slúchadiel. Všetky slúchadlá podporujú pre Android telefóny "Google Fast Pair Service", nabíjanie pomocou USB-C a rozhranie Bluetooth vo verzii 5.0 so základným ovládaním. Pre otestovanie sme si ako predstaviteľa vybrali JBL Tune 125TWS.

JBL Tune 125 TWS

Balenie je už v tomto prípade štandardom. Krabička so slúchadlami, 3 gumenné nadstavce v rôznych veľkostiach (S, M, L), nabíjací USB-C kábel a povinné manuály. Nič viac pre používanie netreba. Pochváliť musíme spracovanie manuálu, ktoré sa snaží firma robiť maximálne jednoducho pomocou obrázkov. Nemusíte tak čítať nezáživný text a z obrázkov hneď všetko pochopíte.

JBL Tune 125 TWS

Ovládanie je maximálne jednoduché. Okrem toho že je jednoduché a dá sa rýchlo naučiť, tak je i pohodlné. Ovládanie nie je dotykové, ale pod logom sa nachádza tlačídlo na ktoré ani nemusíte vyvinúť veľký tlak aby zareagovalo. Je nastavené tak akurát.

JBL Tune 125 TWS

Vlastnosťou vštkých True Wireless slúchadiel predstavených po 09/2020 je to, že môžete používať len jedno slúchadlo (napr. telefonovanie) a nemusí sa jednať výhradne len o pravé ako v predošlých generáciach, kde pravé slúchadlo slúžilo ako primárne a ľavé slúchadlo sa pripajálo na pravé a nedalo sa použiť samostatne. Teraz je jedno či si zvolíte pravú, alebo ľavú stranu. Slúchadlá fungujú aj nezávisle vďaka Dual Connect.

JBL Tune 125 TWS

Firemná aplikácia "My JBL Headphones" nepodporuje túto základnú sériu. Odpadá vám tak dodatočné nastavovanie slúchadiel. Pre niekoho výhoda. Ak si chcete zvuk a ďalšie vychytávky nastavovať, musíte siahnúť po vyšších modeloch. Napriek tomu, telefón vám zobrazuje stav úrovne batérie pripojených slúchadiel.

S každým modelom zo série Tune sa ľahko dostanete v kombinovanej výdrži ľahko cez 20 hodín, ale Tune 12TWS sú výnimočné tým, že tu siahate až na 32 hodín s tým, že slúchadla bez odloženia do krabičky dokážu hrať až 8 hodín. Je to dané aj tým, že nemajú zbytočné vychytávky, ktoré by im odčerpávali energiu. Ak budete slúchadlá používať pri cestovaní do školy či práce, je možné, že ich budete nabíjať len raz týždeň.

JBL Tune 125 TWS

Aj keď slúchadlá nemajú žiadne ANC, vďaka konštrukcii, pasívne izolujú okolitý hluk. Len si musíte zvoliť vhodné gumenné nadstavce, aby vám perfektne sadli. To je aj alfou a omegou pre kvalitný zvuk. Akonáhle vám JBL Tune 125 TWS perfektne nesedia, tak i zvuk je zlý. Samozrejme to záleži aj od kvality prehrávaných skladieb. Pri nami používanom MacBook PRO a iPhone XR slúchadlá využívali výhradne audio kodek AAC. Ak teda máte aj skladby vo formáte AAC, nedochádza už k žiadnej rekompresii a kodekom aptX je len minimálny rozdiel.

JBL Tune 125 TWS

Basy na slúchadlách JBL Tune 125TWS dostávajú trochu viac priestoru na úkor výškovej zložky. Ak vypeckujete slúchadlá na maximum, basy sú príjemne až vám to začína otriasať hlavou, ale výšky sa v určitých pasážach zlievajú a niekedy dokážu až nepríjemne "rezať" do uší. Zato na bežné denno denné používanie sú príjemne. Slúchadlá sa nehrajú a ani sa nesnažia atakovať audiofilské slúchadlá. Sú to slúchadlá určenné na denno denné používanie pri dochádzani do práce či školy. Priam ideálne sú na počúvanie podcastov, kde to stredové pásmo je priam dokonalé. Pri dennom používaní cca 4-6 hodín, ich bude stačiť nabíjať len raz za týždeň.

JBL Tune 125 TWS

Za cenu 99,- € asi nenájdete lepšie slúchadlá na trhu. Môžete si vybrať z 5 farebných kombinácii. V tejto sérii určite zaujmu ešte JBL Tune 225 TWS v transparentnom prevedení. Ak vám viac vyhovujú slúchadlá v štýle Apple Airpods, tak siahnite práve po týchto.

Pošlite článok známemu