Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL TUNE205BT – slúchadlá na každú príležitosť

TechBox

27.06.2018

Pod značkou JBL sa na náš trh v poslednom čase dostalo opäť niekoľko nových produktov. Jedným z nich sú aj Bluetooth slúchadlá JBL TUNE205BT.
Tieto slúchadlá rozširujú i tak už dosť bohatú rodinu bezdrôtových slúchadiel, čo na druhej strane prispieva k tomu, že širšie spektrum zákazníkov si môže vybrať produkt vhodný pre seba.

JBL TUNE205BT sú z radu slúchadiel do uší, teda In-Ear. Zvukovodné ukončenia pritom nemajú realizované klasickými „štupľovými“ koncovkami. Ako môžete vidieť na obrázkoch, ploché kruhové koncovky majú do šikma vyvedené zvukové výusty, ktorými si slúchadlá vložíte do uší.

V podstate ide o podobné riešenie, ako majú príbuzné slúchadlá JBL Inspire 500. Možno je trochu atypické, no zároveň umožňuje použitie väčších meničov. Tak napríklad, ak v modeli JBL E25BT je menič veľkosti 8 mm, či v slúchadlách JBL Reflect Mini 2 BT je veľký „iba“ 5,8 mm, JBL TUNE205BT má meniče rozmeru 12,5 mm. Zrejme netreba pripomínať, že to má pozitívny vplyv na zvukový prejav.

Z technických parametrov môžem ešte spomenúť frekvenčný rozsah, ktorý je 20 Hz – 20 kHz. Citlivosť má hodnotu 100 dB SPL/1 mw a impedancia je 32 Ω. Slúchadlá sú napájané 120 mAh Li-ion batériou, ktorá im počas počúvania hudby dodáva energiu minimálne 6 hodín.

JBL Tune 205BT

Bezdrôtové pripojenie so smartfónom či iným zdrojom zvuku zabezpečuje Bluetooth 4.0 s podporou profilov HFP 1.5, HSP 1.2, A2DP 1.2 i AVRCP 1.5. Vďaka nim môžete reprodukovanú hudbu či video nie len ovládať (prehrávanie, pozastavenie, posun skladieb, hlasitosť), ale aj ho počúvať v stereo kvalite. A taktiež slúchadlá využijete pri telefonvaní ako hands free sadu.

Keďže som mal možnosť nejaký čas si slúchadlá aj vyskúšať, podelím sa s vami zároveň aj o dojmy z nich.

Propagačné materiály výrobcu vyzdvihujú funkciu JBL Pure Bass Sound, ktorá má vypichnúť hlboké a výkonné basy. Môžem potvrdiť, že aj bez použitia ekvalizéra v telefóne bol ako basový, tak aj celkový zvukový prejav týchto slúchadiel veľmi dobrý. Na túto triedu slúchadiel a aj ich cenovú hladinu viac než postačujúci.

Ak si náhodou už nepamätáte moju poznámku k reprodukcii hudby, uverejnenú v recenzii JBL Inspire 500 – slúchadlá na šport i do prírody, tak si ju naskrolujte. Pretože plne platí aj v prípade JBL TUNE205BT.

Nosenie slúchadiel pri ich hmotnosti 16,5 g je pohodlné, ovládanie jednoduché a intuitívne. Dvojicou krajných tlačidiel ovládate hlasitosť hudby i telefonátu a posun skladieb, stredným tradične zapnete/vypnete slúchadlá, spustíte/prerušíte prehrávanie či prijmete/ukončíte hovor.

Opäť ma nesklamala ani výdrž batérie. Pri kontinuálnom počúvaní hudby, prerušenej niekoľkými telefonátmi, mi signál, upozorňujúci na potrebu nabitia batérie, zaznel najskôr po 7-7,5 hodinách. Nehrotil som to do krajnosti a snažil som sa pripojiť nabíjačku čo najskôr, no určite by aspoň v stand-by režime batéria vydržala ešte niekoľko desiatok minút.

JBL Tune 205BT

Jednu výhradu by som k slúchadlám JBL TUNE205BT predsalen mal. A to ku koncovkám, ktoré sa vkladajú do uší. Sú totiž z hladkého materiálu a ten spôsobuje, najmä teraz v horúčavách, keď je človek spotený od hlavy po päty, že slúchadlá zvyknú vykĺznuť z ucha. Môže sa vám preto stať, že si ich budete častejšie naprávať, alebo utierať od potu.

Bluetooth slúchadlá JBL TUNE205BT, ktoré sú na našom trhu ponúkané v piatich farbách (Rose Gold, Champagne Gold, Silver, Blue a Black) za oficiálnu cenu 49,90 €, by mohli byť dobrou voľbou pre široké spektrum záujemcov. Nie len kvôli elegantnému dizajnu, ale aj kvalitou spracovania, reprodukciou hudby a prijateľnou cenou.

Pošlite článok známemu