Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Under Armour Sport Wireless Train: Nielen do fitka

High & Style

26.11.2018

Spolupráca JBL a športovej značky Under Armour má jasný koncept. Ponúkať modely slúchadiel, ktoré spĺňajú náročné špecifiká konkrétneho športu, ktoré zároveň môžete používať v bežné dni. Firmy sa s modelom JBL Under Armour Sport Wireless Train zamerali na fitnescentrá, ako napovedá už samotný názov. Výsledkom sú over-ear bezdrôtové slúchadlá s perfektným dizajnom.
Zacielenie na fitnescentrum je jasné z konštrukcie slúchadiel. Na kardio aktivity, ako je beh, bicykel či pádlovanie, by ste prirodzene volili „štuple“, no na dvíhanie závažia si môžete dopriať o kúsok pohodlnejšie over-ear ušnice. Nerobíte totiž žiadne rýchle ani trhané pohyby. JBL Under Armour Sport Wireless Train majú 240 gramov, pomerne robustnú konštrukciu, ktorá je síce potiahnutá protišmykovými športovými materiálmi, no stále vás bude nahlodávať akási tichá nedôvera, či pri rezkom pohybe nebudú skôr prekážať. Ide o výsostne pocitovú záležitosť, vám by možno sedeli aj na beh. Nám nie.

Mäkučké
Ušnice sú na rám uchytené primerane tuhým kĺbom, vďaka čomu si JBL Under Armour Sport Wireless Train viete prispôsobiť k dokonalej pohodlnosti. Masívna pena ušníc na jednej strane zabezpečí, že vás naozaj nebude nič tlačiť, na druhej sa možno zamyslíte, či sa nebudete priveľmi potiť. Výrobca uvádza, že vďaka použitým materiálom sa ušnicové násadky nezohrievajú a sú odolné proti vode, respektíve potu. Nám sa ušnice počas testovania nepodarilo výrazne prepotiť. Treba však počítať s tým, že keď v posilňovni poctivo trénujete, nezostanú v stave, ako keď ste ich vytiahli prvýkrát z krabice. Veľkým plusom rozhodne je, že sa pena dá odňať a vyprať. Predsa len pot je pot a za intenzívneho používania sa nie práve lichotivý „odór“ dostaví. Na to, ako je pena natesno na ušnice natiahnutá, sa prekvapivo ľahko a pohodlne naťahuje aj sťahuje.

JBL Under Armour

Porozprávate sa

Ovládanie je v pravej ušnici. On/off tlačidlo treba podržať cca 3 sekundy, aby ste slúchadlá zapli. Môže to na prvé počutie znieť kúsok otravne, no je to veľmi dobré riešenie, keďže ovládanie hlasitosti, play/stop tlačidlo a prepínanie skladieb, všetko v jednom, je umiestené hneď pod zapínaním/vypínaním, a kým si na ovládanie zvyknete, istotne by ste si zbytočne párkrát slúchadlá vypli. Prepínanie skladieb je v ovládaní hlasitosti, stačí pár sekúnd podržať tlačidlo a skladba sa prepne. Za nás perfektné riešenie. Menší chaos by mohol nastať, keď by ste chceli cez slúchadlá telefonovať po spárovaní s telefónom, pretože ovládanie je opäť cez tú istú trojicu tlačidiel. Dokonca nimi dokážete aktivovať hlasových asistentov operačného systému vášho inteligentného zariadenia. No úprimne, keď idete cvičiť, prečo by ste to všetko robili?

Na pravej ušnici je v logu Under Armour skryté ovládanie funkcie Talkthru, vďaka ktorému nemusíte skladať slúchadlá, keď vás niekto osloví. Tlačidlo reaguje pohotovo, hlasitosť hudby sa zníži príjemne do pozadia a trojica zabudovaných mikrofónov šikovne zosilní okolité hlasy. Znie to všetko perfektne, no drobnosť by sa tu predsa len našla. Prechod do Talkthru režimu trvá približne dve sekundy. Teda prvé slová, ktoré k vám budú smerovať, určite nezachytíte. Privítali by sme, keby sa slúchadlá z režimu do režimu prepli okamžite a vynechal sa zbytočný prechod.

JBL Under Armour

Zbytočne nehučia
JBL v „trainoch“ ponúka zvuk, ktorý má mierne predsunuté basy, aby vás skladby „vyhecovali“ k vyššiemu výkonu. Celkovo je však zvuk slúchadiel veľmi príjemný, vyvážený a určite si svoje obľúbené skladby vo vysokej kvalite užijete aj v pohodlí domova či za bežných dní mimo fitnescentra. JBL majú rokmi overený zvuk, teda vás rozhodne uspokoja, i keď ste naozaj náročný poslucháč. Ak patríte ku skupine hudobných nadšencov, ktorí sú stále presvedčení, že Bluetooth pripojením zvuk prichádza o kvalitu, v balení je audio kábel so zabudovaným ovládaním.

Maximálna hlasitosť JBL Under Armour Sport Wireless Train je o niečo nižšia, než by ste očakávali. I keď nás to trocha prekvapilo, v konečnom dôsledku to vnímame ako plus. Ak aj vyženiete hlasitosť na maximum, zvuk je stále pekne čistý a vy nebudete ohučaný ani po dlhšom počúvaní. Okolité zvuky sú perfektne izolované, teda ak si potrebujete vytvoriť ochrannú bublinku pred svetom, aby ste sa mohli dokonale sústrediť, slúchadlá vám ideálne poslúžia.

JBL Under Armour

Neutopte ich!
Z čoho sme trochu zostali v pomykove je certifikácia ochrany IPX4, teda odolnosť slúchadiel voči vode, respektíve potu. IPX4 je na úrovni proti striekajúcej vode, bez tlaku. Ono, môžete sa pýtať, či má zmysel, aby mali slúchadlá vyšší stupeň odolnosti, no keďže máme skúsenosť s „utopeným“ iPodom Shuffle na spotenom tričku či s odpálením in-ear slúchadiel strednej, ale aj vyššej triedy práve kvôli poteniu, istý stupeň prirodzenej nedôvery tu rozhodne je. Aj keď, samozrejme, závisí od intenzity a náročnosti vášho tréningu a od toho, ako intenzívne sa potíte.

Za nás áno
JBL Under Armour Sport Wireless Train sú perfektne nadizajnované do fitnescentra, no zároveň ich veľmi pohodlne budete používať aj mimo neho. Zopár drobností, o ktorých by sme polemizovali, je skôr subjektívne pocitového charakteru. V zásade sa tomuto športovému modelu nedá nič vyčítať. Okrem slúchadiel vás poteší aj športové odolné puzdro s praktickou karabínou, aby ste slúchadlá v športovej taške zbytočne dlho nehľadali.

HODNOTENIE
+ zvuk
+ dizajn
+ pekné prenosné púzdro
+ rýchle nabíjanie
- za imidž sa platí

Pošlite článok známemu