Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitné bezdrôtové štuple

NexTech

18.02.2021

Slúchadlá sú svojou ľahkou a pritom robustnou a vodotesnou konštrukciou určené pre aktívnych, športovo zameraných ľudí. Nielenže sú do každého počasia, ale neprekáža im ani pot. Vodovzdornosť podľa štandardu IPX7 v tomto prípade treba chápať tak, že štuple vydržia opláchnutie pod vodovodom, prípadne si s nimi môžete posedieť vo vani či vírivke v dosahu signálu bluetooth.
Štuple majú silikónové „plutvičky“, ktoré ich zafixujú v uchu, takže perfektne držia aj pri dynamických aktivitách. V balení sú tri veľkosti silikónových koncoviek do uší a tri veľkosti plutvičiek, takže každý si nájde vhodnú veľkosť. S nákupom slúchadiel získate ročné bezplatné v MapMyRun.

Každé zo slúchadiel má na vonkajšej ploche pod pogumovaným povrchom mechanické tlačidlo. Tieto tlačidlá majú rozdielne funkcie pri pravom a ľavom štupli. Jedným stlačením pravého tlačidla sa spustí/zastaví prehrávanie. Dvojitým stlačením sa posuniete o jednu skladbu dopredu. Tlačidlo na ľavom uchu aktivuje režim Talk Thru, v ktorom sa utlmí prehrávaná hudba a zdôraznia zvuky okolia, takže sa môžete aj rozprávať. Počas prichádzajúceho hovoru ho jedným stlačením prijmete.

JBL UA True Wireless Flash X

Dvojitým stlačením sa aktivuje režim Ambient Aware, ktorý primieša zvuky okolia do prehrávanej hudby bez toho, aby sa stlmila. Využijete to povedzme pri prechádzkach či tréningu, napríklad na poľnej ceste. Aj keď je to relatívne bezpečné prostredie, oceníte, ak počujete, že sa k vám niečo blíži. Pridržaním pravého tlačidla na dve sekundy aktivujete hlasového asistenta. Slúchadlá, presnejšie jedno z nich, môžete použiť aj v monofónnom režime. Vtedy sú funkcie príposluchu deaktivované, pretože druhé ucho máte voľné. Slúchadlá neumožňujú ovládať hlasitosť ani vrátiť sa o skladbu dozadu.

Hliníkové nabíjacie puzdro hranatého tvaru so šnúrkou a konektorom USB-C s gumeným krytom má vysúvaciu priehradku, v ktorej sú tvarované otvory na uloženie a nabíjanie štupľov. Nabíjanie je kontaktné, uskutočňuje sa cez trojicu pozlátených kontaktov. Štuple majú kapacitu batérií približne na 10 hodín a batéria v puzdre na ďalších 40 hodín. Celková výdrž vrátane batérie v puzdre je približne 50 hodín. To viac než ospravedlňuje, že puzdro je väčšie než pri konkurenčných modeloch. Nabíjanie cez konektor USB-C trvá približne dve hodiny.

JBL UA True Wireless Flash X

Slúchadlá sú kompatibilné s bluetooth 5.0 a podporujú kodeky AAC a SBC Bluetooth. Kodek AptX podporovaný nie je. Deklarovaný frekvenčný rozsah od 20 Hz do 22 kHz naznačuje kvalitný zvuk. Veľmi príjemne ma prekvapilo podanie basov, a to aj pri nižšej hlasitosti. Už po niekoľkých minútach počúvania som si uvedomil, že toto je iná trieda kvality než pri väčšine konkurenčných produktov, a tak som ich testoval aj na vážnejších žánroch, samozrejme, v intenciách kvality formátu mp3 a použitých kodekov. Slúchadlám najviac svedčia žánre typu rock, pop či disko – všetko s dôrazom na sýte hlboké basy a jasné výšky. Ak mám možnosť, doma najradšej počúvam hudbu z platní. Veľa z nich som zdigitalizoval do formátu mp3. Pri počúvaní týchto nahrávok cez slúchadlá JBL True Wireless Flash X ma prekvapilo, že počujem aj jemné praskanie drobného prachu v drážkach. Aj mikrofón je citlivý a snímaný zvuk je zreteľný.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Vynikajúci zvuk, plný basov, výdrž batérie, možnosť pridať zvuky okolia
– Potešilo by ovládanie hlasitosti

Pošlite článok známemu