Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

JBL Boombox

TechBox

20.11.2017

JBL nepozná hranice extrému. To je vidieť, ale hlavne počuť, pri prenosnom reproduktore Boombox, ktorý vás poriadne rozvibruje.
Wow! Vlastne, 3x wow. Prvé patrí reproduktoru JBL Boombox za excelentnú kvalitu zvuku aj pri maximálnej hlasitosti, ktorá je dosť vysoká i v exteriéri. Pri nej si reproduktor sám mierne zníži basy, aby zvládal prehrávať akúkoľvek pesničku bez chrčania. To sa môže objaviť, ak používate vlastný ekvalizér. Čo ale nie je chyba reproduktora. Dva tweetre veľkosti 20 mm sa starajú o krásne výšky a plné stredy, ktoré sú bez skreslenia aj na najvyššej hlasitosti. Mohutný basový prejav zabezpečuje dvojica 4-palcových wooferov. Zaujímavosťou Boomboxu je, že pri napájaní zo siete sa jeho výkon zvýši z 2 x 20 W (z batérie) na 2 x 30 W. Vtedy, pochopiteľne, hrá ešte lepšie. V kvalite zvuku Boombox hravo prekonáva aj najluxusnejšie značky prenosných reproduktorov. A nie len v tom. Druhé wow si zaslúži za extrémnu kapacitu batérie 20 000 mAh. Verte mi, že vám bez problémov umožní celodennú výdrž prehrávania hudby. Dokonca ňou môžete nabíjať mobil alebo tablet, na čo vám poslúžia dva USB výstupy. Počas prvého týždňa testovania, pri priemernom počúvaní hudby cca 4 hodiny denne, sa mi batériu nedarilo vybiť. Ak ju už budete nabíjať, alebo z nej napájať iné zariadenie, neodporúčam vám byť v blízkosti vody. Vtedy je totiž odhalená najcitlivejšia časť Boomboxu a určite nechcete, aby sa sem voda dostala. Tretie wow je za vodoodolnosť podľa IPX7. Mohutná konštrukcia reproduktora vodu neprepustí po obvode a na bokoch jej preniknutiu bránia gumené membrány. Konektory Boomboxu chráni „brnenie“ v podobe kvalitného a dosť hrubého krytu na zadnej strane, ukrývajúceho nabíjací konektor, spomenuté USB výstupy, 3,5 mm AUX vstup a servisný microUSB. V prípade, že by ste chceli spraviť vašim kamarátom menšiu „šou“, môžete reproduktor položiť nabok a na opačnú stranu naliať vodu. Efektná zábavka, pri ktorej budete kvôli silným basom vodu často dolievať. Veľkosť a hmotnosť nemôžem tomuto reproduktoru vyčítať, pretože aj vďaka nej má výbornú kvalitu zvuku a dostatočnú odolnosť. Rúčka navrchu reproduktora je pohodlná a pevná, takže sa dá zvládnuť aj dlhšie prenášanie. No zišlo by sa pripevnenie remienka, aby jeho nosenie bolo ešte pohodlnejšie. Cez Bluetooth sa hlasitosť synchronizuje s mobilom, ktorým ju môžete ovládať. Ak reproduktor pripojíte AUX káblom, hlasitosť regulujete tlačidlami na jeho tele, medzi ktorými sú tlačidlá ON/OFF a funkcie Connect+. Vďaka nej navzájom prepojíte viaceré JBL kompatibilné reproduktory a ozvučíte aj väčšiu párty. Pri Boomboxe som ocenil i možnosť využitia ako handsfree. Vstavaný mikrofón je dostatočne citlivý, takže ma druhá strana dobre počula. Počas hovoru nevznikali žiadne echá alebo ozveny, ktoré by ho narúšali.

JBL Boombox

Naše hodnotenie: 96%

+ kvalita zvuku
+ výdrž batérie
+ vodoodolnosť
- chýba možnosť prichytenia remienka
- vyššia cena

Verdikt
Z reproduktora JBL Boombox mi „spadla sánka“. Kvalitná reprodukcia hudby, silná batéria s dlhou výdržou a odolnosť voči vode, to sú silné tromfy. Cena aj napriek všetkému nie je pre každého.

JBL Boombox

Pošlite článok známemu