Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Kardio pod kontrolou

High & Style

09.04.2018

Odolné slúchadlá z portfólia JBL sme už u nás v redakcii testovali. Začiatkom roka si ku mne našla cestu ďalšia verzia športových slúchadiel s reflexným bezpečnostným pásikom, navyše vybavená golierovou konštrukciou, bezdrôtovou komunikáciou BT a systémom merania pulzovej frekvencie.
Z technickej a dizajnovej stránky ide o pomerne odolný model s kvalitným vyhotovením krčnej konštrukcie a integráciou viacerých inovatívnych prvkov. Práve konštrukciou dobre kopírujúcou tvar krku si slúchadlá získali moje úvodné sympatie. Do odolného tela je komfortne integrovaný výkonný akumulátor s funkciou rýchleho nabíjania, pokiaľ si slúchadlá zabudnete pred tréningom nabiť, stačí im 15 minút na získanie šťavy na hodinové počúvanie. Pri maximálnom nabití z nich vyžmýkate až 10 hodín prehrávania, čo vzhľadom na ich zameranie vôbec nie je zlé. Na koncoch sú integrované drobné tlačidlá dobre utesnené pred nepriazňou počasia a tak si môžete pokojne zabehať aj za daždivého dňa. Testovačky zvládli aj nechcené sprchovanie po tréningu, hoci certifikát odolnosti IPX5 ich oficiálne chráni iba proti postriekaniu vodou. Na pravom konci je multifunkčné tlačidlo na prijatie/ukončenie hovoru a tiež pozastavenie či posunutie skladby. Pod ním sa nachádza tlačidlo kontroly pulzovej frekvencie. Na opačnej strane je integrované ovládanie hlasitosti.

JBL Reflect Fit

Ďalšou novinkou a zaujímavosťou zároveň je napríklad upozornenie vibrovaním na prichádzajúci hovor, no predovšetkým senzor merača pulzovej frekvencie umiestnený v ľavom náušníku. Slúchadlá spolupracujú s viacerými športovými aplikáciami a počas športovej aktivity vás kedykoľvek upozornia na aktuálny pulz. Poznať aktuálnu zónu srdcovej aktivity je pre športovca počas tréningu dôležité a senzor umiestnený počas počúvania priamo vo vnútri ucha je mimoriadne presný a aktuálny.

Na porovnanie, kam sa zvuk posunul, som oprášil aj svoje „staré“ Reflect Mini BT a musím uznať, že istý posun tu určite nastal. Môže to byť aj zdokonalenou konštrukciou silikónových koncoviek, ktoré ucho doslova hermeticky utesnia, a zvuk je tak o niečo plnší a na basoch dôraznejší. Na stredoch a na výškach som žiaden výrazný rozdiel nepostrehol. Slúchadlá ponúkajú živý, vzdušný a muzikálny prednes s peknými detailmi. Jednoducho všetko, čo k športovej aktivite budete potrebovať.

JBL Reflect Fit

HODNOTENIE
+ zvuk
+ dizajn
+ inovácie
+ výborne sedia v ušiach
– hodilo by sa biele a modré prevedenie

Pošlite článok známemu