Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Kickboxer Tomáš Možný: Svoj tréning si bez kvalitnej hudby ani neviem predstaviť.

Peter Samuelis

25.03.2021

Tomáš, niektorí ťa poznajú ako kickboxera svetovej organizácie Glory, niektorí zase ako trénera. Na tvojej ceste profesionálneho športovca ťa sprevádzajú mnohí partneri. Jedným z nich je značka JBL, o ktorej sa porozprávame. Fanúšikovia možno zistia, či sa vyrábajú aj slúchadlá, ktoré sedia bojovníkom. Prezradíme tiež, že okrem ďalších zápasov plánuješ aj vlastný projekt. Viac o plánoch a tvojej príprave sa už dozvieme v samotnom rozhovore.
Všetkých nás zasiahli opatrenia v súvislosti s pandémiou. Ako prebieha momentálne tvoja príprava? Musel si zaviesť množstvo improvizácie do tvojho tréningu?
Áno samozrejme, tak ako všetci, aj ja som sa musel prispôsobiť situácii ktorú nám pandémia priniesla. Trénujem viac v exteriéri, ale aj doma, kde mám bežiaci pás, bicykel, nejaké činky a taktiež cvičím s vlastnou váhou a pomôckami ako napríklad odporové gumy, expandery a iné, avšak tréning vo fitku mi to plnohodnotne nahradiť nevie.

Tomáš Možný

V septembri si absolvoval operáciu kolena. Môžeš fanúšikom priblížiť o aké zranenie sa jednalo? Zároveň je na mieste otázka, či si už 100% zdravý? A kedy ťa vlastne zase budeme môcť vidieť v ringu?
Keďže zranenie nesie so sebou aj dlhodobé následky, tak 100% fit nie som, ale snažím sa preto robiť maximum. Mal som roztrhnutý predný krížny väz v kombinácii s problémom s meniskom, takže operácia bola dosť náročná. Zatiaľ čakám na ponuku, no vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete ani organizátori v Glory nevedia, kedy sa bude nejaké podujatie môcť konať.

Z tvojho Instagramu je celkom jasné, že pri športe obľubuješ počúvanie hudby. Pamätáš sa na svoj prvý kontakt so značkou JBL?
Svoj tréning si bez kvalitnej hudby ani neviem predstaviť, dokáže ma vyburcovať, aby som vedel podať vždy dobrý výkon. Niekedy keď nevládzem, je to jediné čo ma dokáže zachrániť a nakopnúť. Ku JBL som sa dostal vďaka spolupráci môjho sponzora športového oblečenia Under Armour so značkou JBL. Dostal som vtedy moje prvé slúchadlá od tejto značky a hneď mi bolo jasné, že iné už chcieť nebudem. Odvtedy som pri hudbe verný JBL.

Keď sme spoločne vyberali pre teba slúchadlá, spomínal si, že si mal veľký problém nájsť model, ktorý by ti sedel. Môžeš popísať v čom spočíval tvoj problém? A ako sa ti ho podarilo vyriešiť?
Áno je to pravda, keďže box je výbušný šport, keď som používal iné slúchadlá, stále som zápasil s vypadávaním z ucha, čo ma znervózňovalo natoľko, že som ich nakoniec vybral a boxoval bez nich. Ani som neveril, že to môže byť aj inak. Až keď som skúsil slúchadlá JBL Reflect Flow typu True wireless, presvedčil som sa, že to možné je. Slúchadlá používam aj pri behu, kondičnom tréningu či cestovaní.

Tomáš Možný

Vyzerá to tak, že už aj teba zasiahol súčasný trend True Wireless slúchadiel. Mnoho ľudí sa obáva problémov s párovaním alebo majú strach, že niektoré zo slúchadiel jednoducho stratia. Mal si podobné obavy aj ty?
Keďže slúchadlá sú bezdrôtové, môže sa na prvý dojem zdať, že budú z ucha vypadávať. Sám som bol prekvapený, že tomu tak nie je, naopak, tým že nemajú káblik, nič mi pri športe nezavadzia. Taktiež sa veľmi jednoducho a rýchlo spárujú s mobilným zariadením.

Niektorí to možno nepostrehli, ale máš dve veľké novinky v tvojom živote. Môžeš nám predstaviť o čo sa jedná?
Áno, sú to novinky ktoré môžem povedať, že mi zmenili a zmenia celkové fungovanie a život ako taký. Jedna novinka je zo súkromného života a jedna zo športového. V decembri sa nám s partnerkou narodila vytúžená dcérka a pustili sme sa do výstavby vlastného gymu, takže o zábavu mám postarané.

Tomáš Možný

V tvojom novom gyme určite nebude chýbať poriadne ozvučenie. Ako teda plánuješ riešiť zvuk?
V dobrom gyme dobrá hudba jednoznačne nesmie chýbať. S inou alternatívou ako s JBL som teda ani nerátal.

Tomáš, držíme ti palce pri tvojej ďalšej športovej ceste. Zároveň pevné zdravie tebe a tvojej rodinke. Ak chceš ešte niečo odkázať tvojím fanúšikom. Tu je tvoj priestor.
Mojím fanúšikom, ale aj všetkým ktorí milujú šport rovnako ako ja by som chcel odkázať, nech sa svojich záľub nevzdávajú aj keď to momentálne nie je vôbec jednoduché. Šport dokáže spríjemniť život aj v takýchto neľahkých chvíľach, držme si teda palce, aby sme sa pri ňom čoskoro videli. Ostaňte zdraví.

Pošlite článok známemu