Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Komplexné slúchadlá za dobrú cenu

High & Style

22.05.2020

Najvyšší model plne bezdrôtových slúchadiel JBL TUNE750BTNC s funkciou ANC série TUNE stavia na základoch modelu JBL TUNE600BTNC, ktorý som testoval hneď po jeho uvedení ešte začiatkom minulého leta.
Dobre si naň spomínam, keďže išlo o cenovo dustupný, dobre vybavený a technicky dobre zvládnutý model, ktorý navyše vzhľadom na cenu a výbavu aj dobre hral. Kruhové náušníky menšieho priemeru nezakrývali celé uši. Aktuálny vlajkový model série TUNE, model 750BTNC je o poznanie väčší a pôsobí o niečo hodnotnejším dojmom. Slúchadlá majú sklápaciu konštrukciu a hmotnosť iba 220 gramov. Prítlak je ideálny a pod komfortné náušníky sa upracú aj rozmernejšie „lopúchy“. Hlavový most je vo vrchnej hornej časti polstrovaný pre komfortné, pokojne i viachodinové počúvanie. Už samotný prítlak a pamäťová pena obopínajúca uši výrazne eliminujú množstvo prenikajúceho zvuku zvonka. Aktivácia funkcie odbúrania okolitého hluku vás následne posunie ešte o level vyššie a ani počas tichého relaxačného posluchu okolie takmer nebudete vnímať.

JBL Tune750BTNC

Všetky ovládacie tlačidlá sú sústredené v pevnej konštrukcii pravého slúchadla. Postupne sú to tlačidlo na zapnute/vypnutie, aktivácia/deaktivácia funkcie ANC a trojica tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a hlasového asistenta. Nechýba tiež jack pre pripojenie kábla a led kontrolky párovania a stavu nabitia akumulátora. Ten dokáže na plné nabitie živiť slúchadlá energiou až 15 hodín pri zapnutých funkciách BT/NC. Samotné plné nabitie trvá 2 hodiny. Pokiaľ sa rozhodnete pre káblovanie s telefónom, funkcia NC vám dožičí na jedno nabitie až 30 hodín okolitého ticha. Micro USB konektor je šikovne ukrytý vo vrchnej časti pravého slúchadlá v oblasti pántov. A celkom by som zabudol. Keďže sa dá so slúchadlami aj pohodlne telefonovať je tu tiež drobný otvor, pod ktorým je osadený citlivý mikrofón. Tu by som spomenul funkciu viacbodového pripojenia, ktoré umožňuje spárovať slúchadlá s dvoma zariadeniami súčastne. Sledujete film na počítači či tablete a zazvoní vám telefón? Žiaden problém jednoducho prepnete z videa na prichádzajúci hovor.

JBL Tune750BTNC

Zvukovo ma tento model vzhľadom na cenu prekvapil viac ako príjemne. JBL TUNE750BTNC sú veľmi muzikálne s príjemne zafarbeným, zľahka vystupujúcim basom. Pri tichšom posluchu sú basy stále dostatočne prítomné, na druhej strane pri náraste úrovne hlasitosti sú ideálne dávkované a nedeformujú zvuk prehnaným tlakom na ušné bubienky. Skrátka nechávajú hudobný priestor aj ostatným pásmam.

Nestihol som počúvať veľa, a pôvodne som túto krátku recenziu plánoval presunúť do jarného čísla, no slúchadlá si ma svojím príjemným, ľahkým, ale zároveň detailným prednesom veľmi rýchlo získali. Povedal som si teda, že okrem strohej informácie o aktuálnej novinke vám ich na pár riadkoch bližšie popíšem. Súčasne sa totiž rodina TUNE rozrastá aj o ďaľší model JBL TUNE115BT, a tiež o JBL TUNE 220TWS, s ktorými sa plánujem pohrať počas prichádzajúcich sviatkov a recenziu vám prinesiem už v nasledujúcom jarnom vydaní. Za mňa teda palec na prvý i druhý posluch hore. Nájsť tak ešte v balení plátené prenosné vrecko a som maximálne spokojný. Slúchadlá sú dostupné v čiernom, bielom, červenom a modrom vyhotovení.

JBL Tune750BTNC

+ zvuk
+ vyhotovenie
+ funkcia ANC
+ viacbodové pripojenie
+ cena
- nemajú prenosné puzdro na cestovanie

Pošlite článok známemu