Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Kvalitný zvuk za dostupnú cenu od JBL

TechBox

10.05.2021

V kategórii TWS (úplne bezdrôtových slúchadiel) máte na výber slúchadlá povedzme do 50 eur a potom je tu kategória s cenou blížiacou sa k 100 eurám. Dvojica slúchadiel za 99 eur, ktorú sme testovali, predstavuje zlatý stred. Máte tu všetko podstatné a tvoria dobrý a spoľahlivý základ funkcií, ale aj veľmi dobrého zvuku. Nekupujete to najlacnejšie a zároveň ani to najdrahšie, ak nepotrebujete ešte viac funkcií. Napríklad ANC alebo dotykové ovládanie.
JBL Tune 125TWS
Toto je verzia, ktorú treba dať do uší. Komu nevadia in-ear slúchadlá, odporúčame práve tieto. Získate pasívne odhlučnenie, keďže aktívne tu nie je. Nabíjacia kolíska je veľká tak akurát, aby ste ju mohli nosiť vo vrecku nohavíc. Je zaoblená a nebude vám zavadzať. Nabíja sa cez USB-C a slúchadlá nabije celkovo trikrát. Na sledovanie kapacity batérie v nabíjacej škatuľke sú tri LED diódy. Samotné slúchadlá vydržia maximálne 8 hodín na jedno nabitie.

Párovanie funguje na jednotku, rovnako tak aj pripojenie. Stačí otvoriť škatuľku a smartfón slúchadlá nájde a automaticky ponúkne možnosť sa k nim pripojiť. Vynikajúce a takto by mali fungovať všetky slúchadlá. Zatiaľ, zdá sa, je to nadštandardná vlastnosť a funkcia Fast Pair ešte nie je taká bežná. Pripojenie je cez Bluetooth 5 a pokojne si jedno slúchadlo odložte, ak chcete mať voľné ucho. Počúvať a telefonovať môžete len cez jedno.

Na ovládanie majú vstavané skutočné tlačidlá. Sú priamo na slúchadle, kde zvykne byť dotyková plocha. Jedna vec je, že pri stlačení tlačidla na ľavom alebo pravom slúchadle si ich zatlačíte do ucha. To nemusí byť každému príjemné. Druhá vec je ale to, že sa nosia lepšie. Nemusíte sa obávať, že si niečo zakaždým stlačíte, prepnete hudbu alebo aktivujete nejaký režim. Takže dobrá správa pre tých, ktorým by dotykové ovládanie nebolo úplne pochuti.

Zvukovo sú výborné. Používajú JBL Pure Bass, rovnako ako iné slúchadlá tohto výrobcu. Komentovať kvalitu prejavu je teda zbytočné. Je čistá a jasná a pokojne si zvýšte basy na ekvalizéri.

JBL Tune 125TWS

JBL Tune 225TWS

Model určený pre tých, ktorí nechcú mať slúchadlo zasunuté hlbšie do ucha. Majú tvar, ktorý ich udrží v uchu len tak položené. Rovnako aj v tomto prípade získavate kvalitný zvuk JBL Pure Bass so zameraním na reprodukciu nízkych tónov. Na výber je 6 farebných variantov. Fungujú v režime oboch slúchadiel, no aj samostatne. Používajú Bluetooth 5.0, čo jednak optimalizuje dátový prenos a tiež nezávislé používanie.

Nabíjacia škatuľka je vskutku miniatúrna a tiež sa nabíja cez rozhranie USB-C. Slúchadlá nabije celkovo štyrikrát a na jedno nabitie vydržia 5 hodín. Ukazovateľ batérie v kolíske má takisto 3 LED diódy. Hodia sa na nosenie po celý deň, sú úplne ľahučké a v uchu ich po chvíli ani nepostrehnete. Nikde netlačia a takisto sa ovládajú tlačidlami na vrchu slúchadiel. Tie sú umiestnené na paličke, ktorá z nich trčí. Tlačidlo na každom z nich je malé, ale dá sa dobre nahmatať, nakoľko vystupuje ako tenký prúžok. Tým, že ho výrobca umiestnil nižšie, si ho nebudete stláčať. Tlačidlom sa dá ovládať hudba aj hovory. Z hudobnej stránky s nimi budete takisto spokojní.

JBL Tune 225TWS

Verdikt
V oboch prípadoch dostanete tlačidlové ovládanie, kvalitný zvuk a dlhú výdrž kombinovanú s nabíjacou škatuľkou. Tiež aj nabíjanie cez USB-C a veľmi dobrú cenu. Rozhodnutie, ktorý model kúpiť, bude pravdepodobne závislé od typu slúchadiel.

Komu nevadí zatlačenie až do ucha, je lepšia voľba JBL Tune 125TWS. Kto ale chce slúchadlá tak, aby dobre počul aj okolie a nechce sa viac izolovať, odporúčame práve model JBL Tune 225TWS.

Pošlite článok známemu