Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Športové bluetooth slúchadlá už pod 30€

Určite mi dáte za pravdu, že pri športe nie sú moc žiadúce káble vedúce od slúchadiel k nejakému zdroju hudby. Predovšetkým väčšina na to používa telefón, ktorý okrem prehrávania hudby väčšinou monitoruje vašu pohybovú aktivitu prípadne frekvenčný tep ak máte navyše hrudný pás. Preto je niekedy lepšie zvoliť bezdrôtové slúchadlá. No väčšinou sa takéto slúchadla pohybujú v cene približne 100€. Pozrime sa na lacnejšiu alternatívu.
V ponuke sa nám objavili športové slúchadla Vivanco Sport Air, kde cena je príjemne nastavená tesne pod 30€. Najprv som k nim pristupoval skepticky, ale prekvapili. Po rozbalení mi veľmi pripomínali JBL Reflect Mini BT, ale tie zas stoja 99€. V balení nájdete ďalšie dva náhradné gumenné nadstavce a USB kábel ukončený microUSB ktorý slúži na nabíjanie.

Vivanco Sport Air 35542

Vivanco Sport Air 35542

Spárovanie s telefónom Apple iPhone 6 prebehlo bez akýchkoľvek zádrhelov. No skôr som bol zvedavý na párovanie so športovými hodinkami TomTom. Pretože práve TomTom sa Vás snaží odľahčiť od nosenia zbytočnej elektroniky pri športe. Preto v ponuke nájdete hodinky s prívlastkom Music, ktoré obsahujú 3GB na uloženie vašich obľúbených skladieb. Na hodinkách ale nenájdete žiaden 3.5mm konektor na napojenie slúchadiel, všetko prehrávanie prebieha bezdrôtovo pomocou rozhrania bluetooth. Už v minulosti som sa presvedčil, že tieto hodinky nemajú problém streamovať hudbu do akýchkoľvek slúchadiel, prenosných reproduktorov, či nebodaj domáceho kina. To sa potvrdilo aj v prípade slúchadiel Vivanco Sport Air. Dokonca mám pocit, že párovanie prebehlo nejako extrémne rýchlo, ale nemeral som to so stopkami v ruke.

Vivanco Sport Air 35543

Vivanco Sport Air 35543

Samotné slúchadla po zvolení správneho nadstavaca držia v ušiach príjemne a po nejakej dobe máte pocit, ako keby ste v ušiach nič nemali. Niektorí recenzenti veľmi kritizujú, že slúchadla prepúšťajú okolitý hluk, ale to je aj u konkurenčných značiek a je to skôr výhoda. Hlavne pri behu potrebujete udržať kontakt s okolím, aby Vás náhodou niečo nezrazilo. Naozaj sa pýtajte pri slúchadlach, ktoré chcete použiť na zvuk, že neizolujú okolie. Pre kvalitu zvuku je to možno lepšie, ale ide o vašu bezpečnosť. A pri športe určite nepotrebujete prvotriednu kvalitu reprodukcie zvuku.

Vivanco Sport Air 35543

Vivanco Sport Air 35543

A najdôležitejšia otázka, kúpiť slúchadla od overenej značky Yurbuds alebo JBL alebo ísť do týchto slúchadiel Vivanco Sport Air. Je to na Vás. JBL o niečo lepšie hrajú v prípade že máte netopiere uši, ale bežný zákaznik čo sa týka reprodukcie hudby nezbadá rozdiel. Pri JBL si priplácate za dlhšiu výdrž (8 hodín voči 5.5 hodinám) alebo že v prípade JBL Reflect Mini BT má kábel reflexný povrch čo zvyšuje Vašu viditeľnosť hlavne za šera či tmy, ale oboje Vám splnia rovnako primárny účel.

Vivanco Sport Air 35543

Pošlite článok známemu