Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Lacný JBL reproduktor, vás môže výjsť draho

Peter Samuelis

26.03.2020

Či už nakupujeme rožky alebo elektroniku, vždy sa snažíme ušetriť. Hľadáme rôzne akcie, porovnávame ceny, niektorí zablúdime na zahraničné e-shopy s vidinou výhodnejšieho nákupu. JBL reproduktory a slúchadlá nie sú výnimkou. Pripravili sme si pre vás zopár užitočných rád, akých chýb sa vyvarovať pri nákupe JBL produktov.
JBL Fake

Zľava na JBL reproduktory
O polovicu lacnejší JBL reproduktor či slúchadlá? Znie to lákavo, ale nenechajte sa nachytať. Na takéto ceny narazíte v našich končinách jedine v prípade, že sa jedná o nelegálnu distribúciu. Aké nevýhody majú výrobky z nelegálnej distribúcie sa dočítate nižšie. Extrémne nízke ceny na zahraničných e-shopoch znamenajú, že vám v tom lepšom prípade dorazí domov „fejkový“ produkt. V tom horšom vám stiahne peniaze z karty, ktoré už možno nikdy neuvidíte a na balíček budete čakať márne.

Naša rada znie: Nakupujte len u autorizovaných predajcov, alebo na Heureka.sk hľadajte pri obchode zelenú ikonku „autorizovaný predajca“.

JBL Fake

Výrobky z nelegálnej distribúcie nemajú záruku
Ihneď po zakúpení, alebo v prípade, že vaše JBL-ko už používate, skontrolujte si výrobné číslo. Prostredníctvom tohto čísla, ktoré nájdete na krabici alebo na produkte si ľahko sami zistíte, či je váš reproduktor alebo slúchadlá z oficiálnej distribúcie. V prípade, že máte výrobok z nelegálnej distribúcie nemáte nárok na záruku, a tým pádom ani na prípadný servis.

Naša rada znie: Skontrolujte si vaše výrobné číslo.

JBL Fake

Servis a záruka JBL
Spoločnosť DSI Slovakia s.r.o je už viac ako 25 rokov výhradným distribútorom značky JBL na Slovensku. Všetky vaše reklamácie sú odborne posudzované v autorizovanom servise. Bohužiaľ, ak ste ušetrili pri nákupe a máte doma „fejk“ či výrobok z nelegálnej distribúcie, strácate nárok na záruku a servis. Ani Mercedes vám v autorizovanom servise neopravia, pokiaľ nebudú sedieť čísla na karosérii a v dokladoch.  

Naša rada znie: Nikdy neviete, kedy budete potrebovať servis, preto nakupujte zodpovedne.

Máte fejk alebo JBL z nelegálneho dovozu, čo teraz?
Čo v prípade, že ste narazili na neoficiálny výrobok? V prípade, že ste si váš reproduktor či slúchadlá práve zakúpili, okamžite ho vráťte. Či ste si zakúpili neoficiálny produkt zistíte tu. Ak ste prišli na to, že máte doma takýto produkt už dlhšiu dobu, pomôcť vám už nevieme. Môžete však pomôcť budúcim vlastníkom JBL produktov, ak nám takýto produkt nahlásite na tejto mailovej adrese [email protected]. Preveríme históriu daného produktu a budeme sa snažiť, aby sa takéto produkty na našom trhu nešírili.

Naša rad znie:  V prípade, že ste narazili na produkty z nelegálneho dovozu nahláste nám ich.

Určite poznáte to tvrdenie: „Nie som tak bohatý, aby som si kupoval lacné veci.“ Pri nákupe JBL produktov to platí taktiež. Nikdy neviete, kedy sa vám môže niečo pokaziť, alebo náhodou narazíte na nepodarok. Z výhodného nákupu sa razom stane haraburda, ktorú môžete akurát tak vyhodiť a ušetrené peniaze poputujú do koša spolu s reprákom či slúchadlami. Prajeme šťastnú ruku pri nákupe a nech sa vám neoficiálne JBL-ka vyhýbajú veľkým oblúkom.

Skontrolujte si či je váš produkt oficiálny.

Pošlite článok známemu