Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Letný úlet

High & Style

17.07.2018

Predošlým generáciám oboch modelov sme sa už na našich stránkach v minulosti venovali. Pred sezónou prichádzajú oba modely s vylepšeným dizajnom, zvukom a širokou ponukou letných i pastelových farieb.
Oba repráčiky charakterizuje ich maximálna kompaktnosť a vysoká miera odolnosti, ktorá sa pri produktoch JBL spravidla z generácie na generáciu zvyšuje. Pokiaľ bola prvá generácia JBL GO určená skôr ako prenosný repráčik, ktorému prílišná outdoorová aktivita práve nevoňala, dnes si ho pokojne môžete postaviť na okraj bazéna alebo ho bez obáv nechať na terase počas letnej búrky. Druhá generácia má totiž certifikát IPX7 čo znamená vysokú vodeodolnosť. Na boku má pod masívnou gumenou krytkou dvojicu vstupov. Jeden mini USB určený na servis a nabíjanie, plus jeden 3,5 mm audiovstup. Pätica ovládacích tlačidiel rozmiestnených v hornej časti reproduktora je integrovaná do pogumovanej konštrukcie, čím sa zabezpečuje stopercentná ochrana proti vonkajším podmienkam. V spodnej časti sa nachádza štvorica drobných gumených nožičiek veľkosti väčšej špendlíkovej hlavičky. Na prvý pohľad si ich takmer nevšimnete, no ich vplyv na výslednú kvalitu zvuku jednoznačne oceňujem. Po postavení na pevnú podložku plnia funkciu odhmotňovacích hrotov, aké poznáme z reprosústav. Zvuk sa pekne vyčistí, bas pekne spevnie a vystúpia aj nejaké tie drobné fajnovosti. Poviete si, o akej to kvalite zvuku sa ideme baviť pri lifestylovom prenosnom reproduktore s cenovkou 35 eur? No čuduj sa svete, sám som bol prekvapený, ako pekne dokáže táto drobná hracia skrinka zanôtiť. Na jedno nabitie potiahne slušných 5 hodín hudobnej reprodukcie a je, samozrejme, podobne ako jeho predchodca a ostatné modely vybavený zabudovaným mikrofónom na komfortné telefonovanie. Drobným vylepšením prešiel aj samotný výkon, ktorý narástol o 0,1 W.

JBL GO2

Odolnejší z dvojice je však nový Clip tretej generácie. Vďaka výrazne pogumovaným najexponovanejším častiam, ktoré sú vystavené možnému oderu, zvládne aj pomerne neohľaduplné zaobchádzanie. Pád na zem či do vody mu vďaka certifikácii IPX7 nijako neprekáža, a navyše je po svojich predchodcoch vybavený dômyselným klipom na uchytenie na ruksak či na pútko na nohaviciach. Klip je súčasťou kovového prstenca tiahnuceho sa po obvode celého reproduktora a podľa neho má nakoniec aj svoje príznačné meno. Detailnejší pohľad odhalí pogumované časti aj na vnútornej časti kovového klipu, pre lepšiu fixáciu počas nosenia. Na zadnej strane budete márne hľadať šikovne integrovaný audiokábel s 3,5 mm konektorom. Do aktuálnej tretej generácie sa konštruktéri rozhodli túto fičúrku nezakomponovať. Prednú časť tvorí odolná priezvučná textília s oranžovým logom v spodnej časti a trojica ovládacích tlačidiel kontroly hlasitosti a prehrávania v hornej časti. Tlačidlo zapnutia/vypnutia a párovania je umiestnené na pravej bočnej strane pre jednoduchú manipuláciu pri bočnom úchope. V spodnej časti je podobne ako pri GO2 masívna gumená krytka chrániaca nabíjací a zvukový vstup. Dizajnovo je CLIP3 oproti svojmu predchodcovi elegantnejší, no súčasne odolnejší. Zvuk je pocitovo na rovnakej úrovni ako druhá generácia, s ktorou som porovnával najmä basy. Nie je ich priveľa, no vystačia. Zato sa však zlepšila čistota prednesu a pridal sa aj nejaký ten detail a fajnovôstka podobne ako pri reproduktore GO2. Clip 3 dokáže zahrať aj vďaka pevnejšie navrhnutej konštrukcii a vyššiemu výkonu prekvapivo hlasno, no bez „kriku“ či náznaku rezonovania. Výrazným poznávacím znamením aktuálnej generácie Clip 3 je veľký vystupujúci výkričník vo farbe reproduktora v zadnej časti. Tá je komplet pogumovaná a štruktúrovaná na čo najlepšiu priľnavosť na aktuálakomkoľvek povrchu. Tento štýlový parťák do prírody prekvapí aj 10-hodinovou výdržou na plné nabitie, kým druhá generácia ponúkala výdrž na úrovni 8 hodín. Samozrejmosťou je aj zabudovaný mikrofón, ktorý sa môže hodiť, pokiaľ práve visíte v sedačke niekde na skale.

JBL GO2

Pošlite článok známemu