Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Malé, hravé, odolné, ideálne na leto

High & Style

18.07.2019

JBL rozširuje ponuku slúchadiel a prenosných odolných reproduktorov o viacero noviniek určených pre malých hifistov. Nejde pritom o žiadne hračky na jedno použitie, ale o poctivo navrhnuté modely pripravené zniesť aj menej šetrné zaobchádzanie.
Slúchadlá JBL JR300 a príbuzný bluetooth model JR300BT charakterizuje odolná skladacia konštrukcia, plochý odolný káblik, a tiež žiarivé detské farby. Na výber sú v modrom, tyrkysovom, červenom a ružovom prevedení. Slúchadlá sú osadené dvojicou 32 mm dynamických memičov, ktorých maximálna hlasitosť nepresiahne 85 dB, čím sú absolútne bezpečné pre detský sluch. Vnútorná časť hlavového mosta aj náušníky sú čalúnené jemnou mäkkou napodobeninou kože pre komfortné nosenie a počúvanie. Ovládacie tlačidlá sú veľkosťou aj dizajnom prispôsobené pre bezproblémovú manipuláciu. Verzia vybavená bezdrôtovou technológiou bluetooth zvládne na plné nabitie celých 12 hodín počúvania. To môže byť z vlastných skúseností v prípade detí aj týždeň, či viac trvajúci cyklus. Dosah bluetooth vysielača je slušných 15 metrov. Slúchadlá sú vybavené rýchlonabíjaním a pre dosihanutie hodinového prehrávania im postačí 10 minút na nabíjačke. V balení je sada veselých samolepiek, ktorými si deti môžu svoje slúchatká dotvoriť podľa svojich predstáv. Základná kábliková verzia JR300 váži iba 108 gramov a bezkáblové JR300BT iba o päť gramov viac, čo v globále neznamená pre dieťa takmer absolútne žiadnu záťaž. Obe verzie slúchadiel bude možné počas júna kúpiť u vybraných predajcov za zvýhodnenú cenu uvedenú v zátvorke v časti technické parametre.
HODNOTENIE
+ odolné vyhotovenie, farebné prevedenia, výdrž batérie, maximálne bezpečie
- žiadne

JBL JR300BT

Pre mňa a moje dve rastúce ratolesti bol však väčším lákadlom ako samotné slúchadlá prenosný odolný reproduktor JBL JR POP. Štýlový odolný dizajn, pestrá paleta farebných vyhotovení a skutočne fajnový zvuk potešili dokonca aj mňa. Kompletne pogumované telo reproduktora má stupeň ochrany IPX7, a je vybavené pevnou látkovou prackou na klasický cvokový patent. Ten umožňuje prichytiť reproduktor na pútko na nohaviciach, batoh, kolobežku.... prakticky kamkoľvek. S IPX7 sa nemusíte obávať, že by deti reproduktor odrovnali v priebehu jedného leta. Keď ho náhodou zabudnete na pieskovej pláži a neodnesie ho nočný odliv, stačí reproduktor opláchnuť sladkou vodou a ide sa ďalej. Pokiaľ si ho príliv odnesie bude vyhrávať až pokiaľ mu nedôjde šťava zabudovanej batérie a to môže trvať až celých päť hodín. Keďže reproduktor pokrýva rozsah až do 20 kHz, kde už začína pásmo ultrazvuku, užijú si jeho vysoké frekvencie aj pod hladinou plávajúci cicavci. Repráčik je vybavený aj viacerými svetelnými režimami a samozrejme sadou zábavných samolepiek pre vlastnú detskú personalizáciu. Mňa pri tomto repráčiku oslovil aj samotný zvuk, ktorý nemá ďaleko od dospelej verzie JBL Clip2, ktorý mám pripevnený na svojom batohu. Mám aj aktuálnu tretiu generáciu no a tá je už zvukovo o niečo ďalej. JBL JR POP je dostupný vo fialovej, ružovej, zelenej, tyrkysovej, modrej a tiež červenej farbe.
HODNOTENIE
+ vysoká odolnosť, pekný dizajn, farebná hudba
- žiadne

JBL JR POP

Pošlite článok známemu