Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Miniatúrne bluetooth slúchadla JBL Reflect mini BT

Osobne sám veľmi Bluetooth slúchadlam neholdujem z jednej príčiny (vlastne dve). Nabíjam si už takmer každodenne dosť zariadení a nechcem aby pribúdali k tomu ďaľšie veci. Preto vyhľadávam produkty tak, keď už je to nutné aby vydržali na jedno nabitie čo najdlhšie. Napr. k práci používam 13" MacBook Air, ktorý vydrží približne 12 hodín. Zabezpečil som si k tomu myš Logitech MX400 ktorá na dve tužkové batérie vydrží pracovať 3/4 roka. Na cesty používam bezdrôtové Harman/Kardon BT slúchadlá, ktoré sa dajú používať aj keď batéria je vybitá a na ruke mám pripnuté hodinky TomTom Runner 2 Cardio + Music ktoré stačí nabiť raz mesiac.
Prečo o tom teda píšem? Slúchadla ktoré som dostal na stôl sú totiž čisto bezdrôtové a nemajú funkciu, ako majú jeho väčší bratia, že po vybití stačí napojiť kábel a fungujú ďalej. Je to z jednoduchého dôvodu. Tieto sú určené priamo na šport, kde káble pri pohybe môžu zavadzať. Ok, prekúsavam informáciu o ďaľšom nabíjaní a idem ich nabiť a ostávam milo prekvapený. Väčšina takýchto slúchadiel nabíjate na jednom z dvoch štuplov väčšinou nejakým neštandardným konektorom. Tu už vývojarí z JBL trochu porozmýšľali a integrovali nabíjanie pomocou microUSB do ovládača hlasitosti. Super, žiadny neštandardný konektor.

JBL Reflect Mini BT

Druhou vecou čo mi väčšinou vadí na bezdrôtových štuplových slúchadlach je hmotnosť kvôli batérii. Nie že by boli nejaké extra ťažké, však vážia len 14g, ale keď si pozriete ponuku bezdrôtových štuplových slúchadiel, tak zistíte, že vám bude z uší trčať niečo neprirodzene veľké. Tieto slúchadla sú ale veľmi malé (preto aj v názve mini) a naozaj nebudete mať pocit že v ušiach máte ďaľšie náušnice. No viem si predstaviť, že do budúcna aj batéria bude v ovládači hlasitosti aj na úkor hrubšieho spojovacieho kábla.

JBL Reflect Mini BT

Aby som len nekritizoval, to čo je len môj subjektívny pohľad. Slúchadla sú naozaj veľmi malé a príjemne na nosenie. Navyše v balení máte ďaľšie tri nadstavce. Dva druhy vo veľkosti S a M sú čisto športové aby vám pri žiadnej športovej aktivite nevypadli z uší a ďaľšie dva nadstavce, takisto vo veľkosti S a M sú skôr na bežné nosenie, ale aj na šport v prípade že fixiaci tŕň vám príliš vadí. I tak stále dobre a na mieste slúchadla držia. Čo sa týka káblu, je tak akurát dlhý aby ste kábel viedli poza krk. Má aj jednu bezpečnostnú vlastnosť a tou je reflexnosť. To vám pomôže v prípade že chodievate behávať za šera až tmy.

JBL Reflect Mini BT
 
Čo sa týka výdrže slúchadiel, tak tá je vynikajúca. V prípade že chodievate behávať 3 až 4 krát do týždňa približne na hodinku, tak vám bude postačovať si nabíjať slúchadla raz za dva týždne. Výdrž je na úrovni približne 8 hodín, aj keď ja som sa dostal s týmito slúchadlami o pol hodinu viac.

JBL Reflect Mini BT

V ovládači hlasitosti je zaintegrovaný aj mikrofón pre handsfree telefonovanie. Pri bežnom nosení určite oceníte, pri športe už menej. Však kto chce počúvať funiaceho športovca? :) Osobne som ich pri športe používal spolu s hodinkami TomTom Runner 2 Cardio + Music, kde spárovanie prebehlo úplne bezproblémovo. S týmito hodinkami aj tak nejdú použiť žiadne iné slúchadla, ako len bezdrôtové.

JBL Reflect Mini BT

Po počiatočnej nedôvere voči čisto bezdrôtovým slúchadlam si ich teda ponechávam práve pre ich dlhú výdrž a nízku hmotnosť, ako vynikajúce bezdrôtové slúchadla pre šport. Bonusom je už aj vodeodlnosť s certfikáciou IPX 7 (chránený proti krátkodobému ponoreniu do vody do hĺbky 1m počas 5s). Pre domáce použitie zostanem a na cesty zostanem pri Harman/Kardon BT.

JBL Reflect Mini BT

Pošlite článok známemu