Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

MULTITEST JBL T110, T210 a T290: trio šikovných slúchadiel k vášmu smartfónu

doucha.sk

10.01.2017

Do rúk sa mi dostala trojica vreckových slúchadiel od JBL, ktorá háji meno radu T. Slúchadlá T110, T210 a T290 patria medzi cenovo dostupné slúchadlá, ktoré majú typický JBL zvuk, pekný dizajn a nízku cenu. Poďme si ich však rozobrať do detailu.
Dizajn a konštrukcia
JBL T110 sú hravé slúchadlá, ktoré vás vyjdú najmenej. Je to entry-level model, ktorý prichádza s veľkými 9 mm meničmi, jednoduchším, ale pekným dizajnom a jednotlačidlovým ovládačom. Ten je multifunkčný – jedným stlačením pozastavíte prehrávanie, dvojitým sa posuniete o skladbu vopred, trojitým zasa o jednu skladbu vzad. Jednoduché a návykové riešenie, za čo si JBL zaslúži pochvalu. Oceňujem tiež ploché prevedenie kábla, ktoré zamedzuje samozamotávaniu slúchadiel.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Model T210 mi prišiel určený skôr pre dámy. Jednoznačne je však najkrajší. Môže za to lesklý lem slúchadiel s už o niečo menším priemerom meničom. Ten je v prípade modelu T210 8,7 milimetra. Zvýšenie kvality cítiť už na prvý pohľad, preto si za T210 niečo málo priplatíte. Rovnako však disponujú plochým káblom proti zamotávaniu a jednotlačidlovým ovládačom, ktorý ma rovnaké ovládanie ako vyššie menovaný model.

T290-ky sa zasa môžu popýšiť hliníkovým prevedením. Pôsobia kvalitne a unisexovo, aj keď skôr by som ich (najmä v čiernom variante) zaradil do pánskeho sveta. Dizajn je opäť jednoduchý, no pekný. Klasický „nábojnicový“ dizajn sa osvedčil už mnohokrát, takže JBL nemal prečo experimentovať. Aj model T290 však obsahuje iba jednotlačidlový ovládač so zabudovaným mikrofónom. Škoda, že pri tomto modeli už JBL nepridalo viactlačidlový variant známy z iných slúchadiel.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Zvuk
Trio sa spoločne môže pochváliť technológiou JBL Pure Bass Sound, vďaka ktorej sú slúchadlá naladené primárne na podanie dobrých basov. JBL T110 má, logicky, z nich najslabší zvuk. Ak však zohľadním cenovku slúchadiel, nie je veľmi čo kritizovať. Basy sú citeľné a relatívne dobre reprodukované. Chýbalo mi však silnejšie, resp. výraznejšie dunenie, ktoré je typické pre JBL produkty. Našiel som to až v modeli T210 a T290 (takmer identická úroveň kvality hĺbok). Práve tieto dva modely sú citeľne o úroveň vyššie než model T110 a ponúknu mäkké a dunivé basy.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Všetky tri modely sa môžu pochváliť čistými stredmi a jasnými výškami, ktoré nie sú skreslené ani pri vysokých hlasitostiach. Ak však priamo porovnáte rad T2xx a slúchadlá T110, pocítite istý pokles aj v tomto spektre pásma. Najlacnejší model má trochu tupejší zvuk. Pri T210 a T290 je všetko vykreslené precíznejšie a kvalitnejšie.

Telefonovanie s každým z testovaných modelov bolo bezproblémové, druhá strana ani nepostrehla, že volám cez handsfree.

JBL T Slúchadlá

JBL T Slúchadlá

Záver
Trojica slúchadiel si bezpochyby nájde svojich fanúšikov, pretože ponúkajú kompaktné rozmery, podarený dizajn s množstvom farebných variantov a pekný zvuk. To všetko za priateľskú cenu. Ak by som to mal zhodnotiť vo všeobecnosti, T110 sú budgetové slúchadlá, ktoré v rámci cenovej konkurencie nenájdu veľa premožiteľov. T210 by som odporúčal skôr pre dámy k rovnako farebnému variantu smartfónu a T290 budú ideálnou voľbou pre tých, ktorí si potrpia na kvalitu zvuku a konštrukcie a neváhajú tých pár eur prihodiť.

Pošlite článok známemu