Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Najčastejšie otázky: Starostlivosť o JBL reproduktory

Peter Samuelis

28.03.2020

Niektorí z vás si už svoj reproduktor skúšali čistiť, iní zase majú určité obavy, aby si ho nepoškodili prípadne nevedia ako na to. Na našom Instagrame sme vás vyzvali, aby ste nám napísali, čo vás zaujíma ohľadom starostlivosti o JBL repráky. Pýtali ste sa, ako je to s čistením vodeodolných reproduktorov? A či dávať dole ochrannú mriežku pred čistením? Vaše otázky sme konzultovali s naším servisom a odpovede nájdete v článku.
1.)  Ako dať dole ochrannú mriežku pred čistením?
Máte reproduktor v záruke? Mriežku sa nepokúšajte dať dole! Vyjadrenie nášho servisu: „Každý viditeľný neodborný zásah, teda pokus o otvorenie ochrannej mriežky je posudzovaný ako porušenie záručných podmienok, rovnajúci sa strate záruky.“ Po uplynutí záruky si môžete dať mriežku dole bez starostí. Návod pre svoj model hľadajte na Youtube.

2.) Ako vyčistiť povrch vodeodolného reproduktora resp. ochrannú mriežku?
Ideálne je povrch vyčistiť pod prúdom vlažnej vody a čistíme jemnou kefkou, napríklad môžete použiť jemnú zubnú kefku. Kefa s tvrdými vlasmi môže spôsobiť poškodenie krycieho materiálu.

3.) Ako vyčistiť povrch reproduktora, ktorý nie je vodeodolný?
S vodou priamo nemanipulujeme vôbec, opatrne sa snažíme vyčistiť povrch reproduktora vlhkou handričkou a vyhýbajme sa konektorom.

4.) Používať chemické prostriedky na čistenie reproduktorov?
Nepoužívať prostriedky ktoré spôsobujú leptanie, obsahujú žieraviny, či iné rozpustné látky. Prostriedky používané na umývanie riadu reproduktory nepoškodia.

5.) Koľko vody použiť pri čistení reproduktora?
Skontrolujte si certifikáciu vodeodolnosti vášho reproduktora, buď to na krabici alebo na webe. Vodeolnosť udáva označenie napríklad IPX7, mení sa iba koncové číslo, ktoré udáva hodnotu vodeodolnosti.
IPX4 / IPX5 - len veľmi krátko čistíme pod slabým prúdom vody, v žiadnom prípade neponárať. Po vyčistení, okamžite vysušiť.
IPX7 – reproduktor môžeme ponoriť pod vodu, na maximálnu dobu 30 minút a maximálne do metrovej hĺbky.

6.) Je potrebné reproduktor nechať po čistení vyschnúť?
Pokiaľ má reproduktor certifikáciu IPX7, nie je bezpodmienečne potrebné ho nechať vyschnúť, no je to vhodné - vzhľadom k tomu, že zostatková voda môže vniknúť do konektorov pokiaľ otvoríme gumový kryt. Reproduktory s IPX5 a IPX4 odporúčame nechať vyschnúť. Reproduktory bez vodeodolnosti po čistení vlhkou handričkou sušíme bezpodmienečne.

JBL PartyBox

7.) Ako vyčistiť svoj PartyBox?

Prach z pod mriežky vieme účinne odstrániť pomocou vysávača z kefovým nadstavcom. Telo repráku môžeme očistiť pomocou vlhkej handričky rovnako ako pri ostatných modeloch bez vodeodolnosti. Obzvlášť je potrebné dávať pozor na vrchnej strane PartyBoxu, kde sa nachádza ovládací panel a hneď pod krytom sú ovládacie dosky, ku ktorým by sa v žiadnom prípade voda nemala dostať. Rovnako je potrebné dávať pozor na zadnej strane na všetky konektory.

Ak máte ďalšie otázky ohľadom starostlivosti o vaše reproduktory, kontaktujte nás buď to na našich sociálnych sieťach alebo na tejto mailovej adrese.

Pošlite článok známemu