Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Najkrajší prenosný reproduktor na trhu: JBL Pulse 4

Na trhu je množstvo prenosných reproduktorov, ale len JBL vždy vyniká v tomto dave. A bude vytŕčať ešte viac. Už JBL Pulse 3 bol veľmi nádherný reproduktor, ale jeho nasledovník JBL Pulse 4 v evolúcii pokračuje ešte ďalej.
JBL Pulse 4


Konečne sa JBL Pulse 4 objavil na Slovensku a načasovanie je priam vynikajúce. Rozhodli sme sa testovať zvuk a krásu reproduktora na akcii Biela noc. Čo môže byť lepšie?

Balenie
Reproduktor je dodávaný už v typickom balení pre JBL. Papierova krabica s magnetickým uzáverom schováva starostlivo chránený tento skvost. Žiadna zbytočnosť navyše. Iba manuál a kábel na nabíjanie. Nič viac, čo je trochu škoda. JBL Pulse 4 by si zaslúžil nejaké ochranné púzdro.

JBL Pulse 4

Technické parametre
Reproduktor JBL Pulse 4 je evolúciou svojho predchodcu a ide v šľapajach novo uvedenej série. Dopĺňa novo uvedený reproduktor JBL Flip 5. Oba menované reproduktory totiž disponujú technológiou JBL PartyBoost pre bezdrôtové spárovanie medzi sebou. Ostatné parametre uvádzame v prehľadnej tabuľke aj s porovnaním s predchodcom.

Pulse 4 Pulse 3
verzia Bluetooth 4.2 4.2
Výkon 20W 20W
Frekvenčný rozsah 70Hz - 20kHz 65Hz - 20kHz
Kapacita batéerie 7260mAh 6000mAh
Čas nabíjania 3.5h 4.5h
Rozmery 207x96x96nn 223x92x92mm
Hmotnosť 1260g 960g
USB konektor USB-C microUSB
Mikrofón nie áno
Výkon Bluetooth vysielača 0-10dBm 0-9dBm
Dostupné farby 2 farby
2 farby

Porovnaním parametrov sa môže JBL Pulse 4 zdať takmer identický s predchodcom. Možno niekto si povie, že v zvukovom rozsahu o niečo horší. K tomu sa ešte dostaneme, ale už teraz vieme povedať, že JBL Pulse 4 hraje podstatne lepšie ako jeho predchodca. Novinka je o pár milimetrov menšia, ale hrubšia v primere. Dokonca aj na hmotnosti pribral a prehupol sa cez hranicu 1kg. Poteší väčšia batéria a USB-C konektor, ktorý zvláda rýchlejšie nabíjanie.

Prevedenia reproduktora
Jednou z dvoch hlavných devíz JBL Pulse 4 je jeho farebná hudba. A tej dostanete vrchovato. LED diódy pokrývajú ešte viac povrchu v 360°. Ak technológia dostatočne pokročí o pár rokov sa určite objaví len farebný valec bez akéhokoľvek konektora s bezdrôtovým nabíjaním. Už teraz indikátor stavu batérie s konektorom dokázali nádherne zapracovať na reproduktor.

JBL Pulse 4

Umiestnenie vykríčnika typického z loga JBL je umiestnené o úroveň nižšie. Je to vďaka tzv. dvojitému povrchu. Tie môžete poznať z borosilikátových pohárov s tzv. dvoma stenami. Z čoho je povrch reproduktora vyrobený nevieme s istotou určiť. Sklo to nie je a ani lacný plast. Niečo medzitým. Vydrží to drsnejšie zachádzanie, ale toto sme nechceli veľmi testovať. Predsa sa jedná o úplne prvý kus na Slovensku. Jediným neduhom tohto povrchu je, že pri vypnutom stave vidíte na reproduktore odtlačky vašich prstov.

Základné ovládacie prvky sú umiestnené po obvode vo vrchnej časti reproduktora. Nájdete tu tri skupiny ovládacích prvkov. Prvá najdôležitejšia je zapínacie/vypínacie tlačídlo s BT pre párovanie. O nič menej dôležitá skupina je tlačídlo PartyBoost s prepínaním svetelných režimov. A asi najviac bude využívaná tretia skupina tlačídiel pre ovládanie hlasitosti spolu s play/pause.

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

Zmenou prešlo aj umiestnenie reproduktorov. Basový menič je schovaný v spodnej časti reproduktora a je to jediné miesto, ktoré je nejako pohybujúce. Ak sa pozriete z vrchu, vyzerá to tiež ako basový menič, ale nie je. Je to pevná časť pod ktorou je schovaný zas širokopásmový menič. JBL Pulse 3 mal umiestnený reproduktor po obvode tela. Teraz sa presunul na vrchnú časť reproduktora a stále je zachovaný 360° zvuk, ktorý sa šíri spod tohto ochranného prvku.

JBL Pulse 4

Zvuk
Vďaka umiestneniu meničov na konce reproduktora je dosiahnutý ešte lepší zvuk, ako poznáte z iných modelov. Zvuk sa naozaj šíri v 360°. To je dosiahnuté aj tým, že širokopásmový menič je aj trochu vsadený do tela reproduktora. Už sa nemusíte starať, ako umiestniť správne reproduktor aby hral čo najlepšie. Netreba dodržiavať či ho postaviť, alebo nechať ležať, keďže má k dispozícii len jednu polohu. Stačí reproduktor položiť kdekoľvek do priestoru v miestnosti a zvuk bude z každej strany rovnaký. Mali sme vedľa seba JBL Pulse 3 a Pulse 4 a umiestnenie meničov v novinke bol vynikajúci krok. Možno papierovo je Pulse 4 v nevýhode, ale hraje neporovnateľne lepšie.

Nezabudnite na aplikáciu
K reproduktoru patrí nevyhnutne aplikácia JBL Connect určená pre telefóny s iOS a Android. Pri ostatných reproduktorov slúži na párovanie reproduktorov medzi sebou, ale pre Pulse 4 aj na ovládanie svetelných efektov. S touto aplikáciu si nastavíte nielen schému farebných prechodov, ale aj intenzitu podsvietenia a výber farby. Farbu nemusíte vyberať len z dostupnej RGB palety. Pre výber farby vám určite pomôže aj fotoaparát vášho telefónu. Zosnímajte s ním farbu z okolitého prostredia.


JBL Pulse 4

Hodnotenie
Na type reproduktorov z rodiny Pulse najviac vidieť vývoj. Takto má vyzerať nádherný reproduktor. Ak si potrpíte nielen na zvuk ale aj na dizajn, tak JBL Pulse 4 je určený pre vás. Aj keď má certifikáciu vodeodolnosti IPX7 (30 minút vo vode v 1m hĺbke), tak s ním budete zaobchádzať s patričnou úctou. Viac ako reproduktor, vyzerá na nejaký šperk. A šperkom je v každom ohľade. Privítajte nový najkrajší reproduktor na trhu. K dispozícii bude už v druhej polovici októbra.

+ USB-C
+ umiestnenie meničov
+ vidteľnosť podsvietenia aj na priamom slnku
+ možné použiť aj ako stolnú lampu
+ aplikácia JBL Connect

- chýba púzdro
- nezobrazuje stav batérie na telefóne

JBL Pulse 4

Pošlite článok známemu