Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Najodolnejšie športové slúchadlá

High & Style

11.07.2018

Športových lifestylových modelov mi prešlo za posledné roky rukami i ušami viacero. Na niektoré si už hádam ani nespomeniem, ale niektoré sa vryjú do pamäti predsa len o niečo viac. Jedným z nich je aj JBL Endurance Sprint, ktorý ma zaujal vďaka originálnemu dizajnu a vysokej miere odolnosti, aká sa vo svete športových slúchadiel bežne nevidí.
Po prvýkrát sú totiž slúchadlá JBL vybavené stupňom ochrany IPX7, čo znamená, že sú vhodné aj na použitie pri vodných voľnočasových aktivitách či priamo na plávanie. Ich zaujímavý, rozhodne nevšedný tvar má okrem dizajnovej zložky aj viacero funkčných vychytávok. Technológia MagHook slúchadlá komfortne fixuje na uchu počas aktivity alebo ich po cvičení bezpečne zafixuje na tričku alebo batohu, pokiaľ ich práve nepoužívate. Celá veda pritom stojí na šikovnom integrovaní dvojice magnetov do odolnej gumenej konštrukcie. To podstatné však je ich komfortné nosenie počas tréningu, ktoré majú pod palcom pohodlné nadstavce do uší FlexSoft v troch rôznych veľkostiach, a stabilné osadenie do ucha pomocou známej firemnej technológie TwistLock. Pokiaľ si vyberiete tú správnu veľkosť nadstavca, je v kombinácii s technológiou MagHook takmer nemožné, že by sa aj pri športovo náročnej aktivite slúchadlá vysunuli z ucha.

JBL Endurance Sprint

Keďže ide o bluetooth model športových slúchadiel odolných proti vode, bolo treba vyriešiť aj komfortné plnohodnotné ovládanie. To sa podarilo implementáciou dotykového senzora do konštrukcie oboch slúchadiel. Jemným dotykom alebo ich kombináciou spustíte skladbu, zmeníte poradie, upravíte hlasitosť alebo prijmete telefonický hovor. Slúchadlá sú totiž podobne ako väčšina ostatných modelov JBL vybavené aj mikrofónom na komfortné telefonovanie. Osemhodinová výdrž batérie pri plnom nabití umožní absolvovať viacero tréningových jednotiek, no ak sa stane, že ich nebudete mať práve nabité, stačí ich na 10 minút pripojiť k napájaniu na získanie kapacity na ďalší hodinový tréning.

Slúchadlá som postupne vyskúšal pri rôznych aktivitách. Bicykel preveril stabilitu a odolnosť pred nechceným vysunutím, na kajaku som si otestoval ich komfort pri viachodinovom pádlovaní. Hudobne sú na tom Endurance Sprint tiež pomerne slušne. Zahrajú pekne vo všetkých pásmach a neurazia ani počas relaxačného počúvania na pláži pri longdrinku. Nejde však o žiaden audiofilský počin určený pre športovcov. Napríklad taký model Reflect Contour 2 mi hudobne sedel o niečo viac. Akékoľvek priame porovnanie s iným športovým modelom od JBL však nie je namieste, keďže pri cenovke pod 50 eur prakticky nemajú konkurenciu. Ešte by som rád na záver vyzdvihol aj kvalitu spracovania a vyhotovenia slúchadiel. Vzhľadom na cenu a množstvo funkcií by som im nič nevyčítal, ani keby mali dvojnásobnú cenu. Navyše sú z celého portfólia jediné vodotesné.

JBL Endurance Sprint

Pošlite článok známemu