Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Otestovali sme JBL PartyBox 1000! Je to poriadny kus reproduktora.

Nedočkavo sme očakávali kamión, ktorý nám viezol pravidelnú dávku tovaru od JBL. V jeho úložnom priestore sa viezla novinka: JBL PartyBox 1000! Model JBL PartyBox 300 hral už dosť hlasno a boli sme zvedaví, čo dokáže táto novinka ktorá sľubuje výkon až 1100W!
JBL PartyBox 1000 je obrovský! Len pre predstavu. Na klasickú prepravnú paletu sa zmestí až 8ks PartyBox 300 a len 3ks PartyBox 1000! Prvý PartyBox 1000 je prvá vzorka na Slovensku a okamžite sme sa museli pustiť do testovania. Veľmi sme boli nedočkaví na túto novinku. Čistá hmotnosť tohto reproduktora je 34.5kg, takže jeden človek to len ťažko rozbalí.

JBL PartyBox 1000

Obsah balenia

Okrem samotného reproduktora tu nájdeme jednu čiernu papierovú krabicu v ktorej je štandardná napájacia šnúra, náramok na ruku (k tomu sa dostaneme nižšie) a potrebné naše slovenské a české manuály a iné tlačoviny. Balenie je vypolstrované vynikajúco. Aj pri poškodení krabice sa reproduktoru nič nestane.

Manipulácia s reproduktorom
S tak obrovským reproduktorom v tejto váhovej kategórii sa už trochu ťažšie narába. Má jedno madlo, také ako poznáme z nižších modelov a namiesto druhého madla sa nachádzajú dve kolieska. To výrazne uľahčuje presun JBL PartyBox 1000. Samotné kolieska sú zapustené v tele reproduktora, takže ich ani nevidieť a nekazia tak dokonalý dizajn. Len musíte byť opatrní pri presune. Kolieska sú blízko pri sebe a môže sa stať, že pri prudšom presune sa vám reproduktor “rozhojdá” a môže byť problém ho udržať. Preto na smetných košoch, s ktorým sme testovali jazdné vlastnosti, sú kolieska zvonka, čo najďalej od seba pre väčšiu stabilitu. Ale takto zas nie je narušený dizajn. Keď je JBL PartyBox 1000 umiestnený, stojí pevne a aj keď oň zavadíte, máte ho problém zhodiť. Reproduktor po bokoch má aj pogumované malé plochy, ktoré umožňujú aby bol aj položený.

JBL PartyBox 1000
JBL PartyBox 1000

Prvé, čo zaujme na tomto reproduktore je 16 štvorcov umiestnených na ovládacej ploche reproduktora. Tie sú dotykové a majú viacero funkcií. Túto plochu lemujú ďalšie ovládacie prvky, ktoré poznáme z nižších modelov a niektoré nové, čo zas slúžia na ovládanie nových funkcionalít. Nás potešil najmä tlačidlo na prepínanie vstupov. Pri modeloch PartyBox 200 a 300 je prepínanie zdroja hudby automaticky, čo nie je vždy ideálne.

JBL PartyBox 1000

Na zadnej ploche sa toho veľmi nezmenilo. Ostali rovnaké možnosti pripojenia a aj ovládacie potenciometre. Jediné čo pribudlo na zadnej strane, je aktívny ventilátor schovaný pod mriežkou s logom JBL. Tento ventilátor musí uchladiť brutálny výkon zosilňovača ktorý poskytuje reproduktorom. Prípojka do siete je umiestnená úplne v spodnej časti tela. Konektor na napájanie do auta ani nehľadajte, ako to poznáte z menších modelov. Tento kúsok len tak neumiestnite do auta a keď aj áno, baterka by to vôbec neutiahla. Preto ani v tomto modeli nie je žiadna vstavaná batéria. To už by sa nedalo pri tej hmotnosti ani hovoriť o prenosnom reproduktore.

JBL PartyBox 1000

Prvé zapnutie
Tá najväčšia show začína, keď zapnete reproduktor. Model 1000 si zaslúži všetkými desiatimi prívlastok PartyBox. Kolotoče sa rozsvietia naplno. Už nie je podsvietený len okruh okolo reproduktorov, ale celá predná plocha vrátane vrchných 16 malých plôšok (tzv. DJ PAD). K tomuto zapíname aj dodávaný náramok na ruku. Ten sa rozsvieti a mení svoju farbu spolu s reproduktorom.

JBL PartyBox 1000

DJ PAD čo sme spomínali aj vyššie, je teraz rozsvietených a nimi môžete meniť farbu podsvietenia. A nie len to.  Pod týmto DJ PAD máte ďalšie 4 tlačidlá, ktorými meníte ich funkcionalitu. Následne dané tlačidlá slúžia ako rôzne zvukové efekty, či mixážny pult aj so svojimi nahranými zvukovými stopami. K plnému pochopeniu je potrebné si naštudovať manuál. Už len čerešničkou na torte je dodávaný náramok na ruku v ktorom je zabudovaný aj gyroskop. S 3 rôznymi gestami ovládate vybrané funkcie reproduktora.

Ďalšie funkcie
Na vrchný panel pribudli ešte ďalšie tlačidlá a ovládacie prvky. S týmto modelom si užijete dostatok zábavy na party. Má zabudovanú karaoke funkciu. Tu aktivujete automaticky, keď zapojíte mikrofón a je na vás ako nastavíte potlačenie ľudského hlasu v skladbe pomocou otočného potenciometra. Takisto pomocou otočného potenciometra regulujete hlasitosť zvukových efektov. Ešte k tomu si treba uvedomiť, že DJ PAD nie je len dotykový ale rozpoznáva aj prítlak. Čím silnejšie sa dotknete DJ PAD, tým hlasnejšie zvukový efekt je prehraný.

JBL PartyBox 1000

Ďalším vylepšením doznalo aj tlačidlo Bass Boost. Ten má teraz dve úrovne zvýraznenia basov. A tretie stlačenie ho vypína. Ostatok je asi bežný.


Jedno čo nás zaujalo, keď sme mali tieto dva reproduktory položené vedľa seba. Celá vrchná plocha je orientovaná naopak. To znamená, že DJ teraz stojí za reproduktorom a je to všetko smerom k nemu orientované. Keby stál vpredu, dlho to tam nevydrží. Prečo?

JBL PartyBox 1000

Reproduktor JBL PartyBox 1000 je naozaj veľmi hlučný.
Už prvé zapnutie a následne prehratie úvodnej znelky prezradilo, že toto bude naozaj hlučné. A bolo to naozaj tak. Stačilo 20 sekúnd v našom obrovskom sklade, ktorý má 2000m² a všetci nás s tým hnali von. Už PartyBox 300 bol hlučný, ale tento je už iná kapitola. Natiahli sme preto predlžovaciu šnúru von, mimo skladu a pustili sa do testovania. Aj keď model 300 má vstavanú batériu, tak keď je na zdroji napájania hraje hlasnejšie. Preto sme boli zvedaví, ako budú hrať oba reproduktory na maximálnej hlasitosti s jednou skladbou. Preto sme vyšli aj von, na otvorené priestranstvo, aby sa zvuk neodrážal a urobí to lepšiu predstavu.

JBL PartyBox 1000

Oba reproduktory sme spárovali cez Bluetooth s iPhone XR a prednastavili si oba reproduktory na maximálnu hlasitosť. Očakávali sme hocičo, ale toto naozaj nie. Aj keď sme od oboch reproduktorov stáli ďalej, mikrofón sa musel automaticky redukovať, ale predstavu si urobíte tým, keď budete počuť len rozdiel medzi oboma reproduktormi.

JBL PartyBox 1000

Záver
JBL PartyBox 1000 je naozaj veľmi podareným kúskom a nastavená cena zodpovedá kvalite a aj hlučnosti reprodukcie. Na toto by sa mal už vydávať zbrojný preukaz. Ešte sme zvedaví na model s číslovkou 100, či prinesie nejaké extra vylepšenia alebo novú funkcionalitu.. Dlho sme sa tak dobre nezabavili s reproduktorom od JBL (a okolie tiež). Keď ste si doteraz mysleli, že model 300 je brutálne hlasný, tak model 1000 vás presvedčí o opaku. JBL PartyBox 1000 očakávame v predaji koncom augusta.

JBL PartyBox 1000


Pošlite článok známemu