Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Najväčšie terno budú TWS slúchadlá, hovorí produktový manažér JBL

Peter Samuelis

28.10.2020

Marek, pre mnohých bude tvoja tvár neznáma. Prezradíme teda, že v spoločnosti DSI Slovakia s.r.o pracuješ už 23 rokov a 17 rokov ako produktový manažér značiek JBL a Harman Kardon. Začiatkom septembra sa zvykneš nachádzať v Berlíne na IFA, na najväčšej technologickej výstave v Európe, kde JBL každoročne predstavuje novinky. Tento rok tomu však bolo inak. Covid-19 sa nevyhol ani tejto výstave, napriek tomu sa môžeme tešiť na rôzne novinky od JBL.
Keďže fyzicky sa výstava IFA v Berlíne neuskutočnila. Ako boli predstavené novinky?
Všetko prebehlo virtuálne v dvoch blokoch. Počas prvého bloku, ktorý mal formálny charakter a bol prístupný širšiemu okruhu pozvaných, prebehla live prezentácia vo veľkom profesionálnom štúdiu. Vystriedali sa počas nej riaditelia jednotlivých divízií, ktorí rozprávali, akým smerom sa bude JBL uberať a zároveň boli predstavené produkty, ktoré tú zmenu mali reprezentovať. Druhý blok sa uskutočnil o pár dní neskôr a opäť online formou. Prístup k nemu už mali len zamestnanci distribučných firiem a šiel už viac do hĺbky. Novinky sa predstavovali detailnejšie. Navyše pred a počas prezentácie sa mohli zadávať otázky k jednotlivým produktom, ktoré boli v priebehu zodpovedané. V ani jednom bloku však nové produkty neboli fyzicky ukázané, všetko bolo v prezentácii.

Je známe, že JBL predstavilo enormné množstvo noviniek. Čo hovoríš na takýto boom? A ako si myslíš, že na to zareagujú ľudia?
Boom je to len na oko. Každoročne sme boli zvyknutí na podobný počet noviniek. Tuším, že v roku 2018 bolo predstavených až cca 60 noviniek. Pred rokom to však bolo naozaj slabšie, preto možno prevláda v komunite takýto pocit. Musím však povedať, že vzhľadom k pandémii COVID-19 je naozaj chvályhodné, že sa JBL oproti minulému roku dostalo zase do tých správnych koľají. A ľudia na to takmer určite zareagujú len pozitívne. Veď len ja sám som bol neustále bombardovaný dotazmi, kedy už bude XTREME 3 a GO 3. Takže konečné bol hlad po novinkách ukojený. Teda, poniektorí sú hladní aj naďalej a pýtajú sa, kedy bude už predstavený CHARGE 5.

Do vášho skladu v Senci už dorazili aj prvé vzorky JBL GO 3 a JBL XTREME 3. Takže už prebehlo prvotné testovanie. Aké sú tvoje prvé dojmy?
Prvé dojmy sú super. Oba produkty znovu prinášajú niečo naviac. Po dizajnovej aj zvukovej stránke je to posun vpred. Najmä GO 3 prináša priestorovejší zvuk. Ponúka vyváženejšie všetky zvukové pásma oproti svojmu predchodcovi. Nový lifestylový dizajn je to, čo možno zaujalo na prvý pohľad najviac. Je úplne jedinečný a ide ruka v ruke s novými módnymi trendami.

Marek Lukáč

Je niektorá novinka, na ktorú si sa najviac tešil alebo tešíš?
Tešil som sa nové partyboxy, ktoré sú teraz trendovou záležitosťou. Aktuálne je o ne veľký záujem, preto je v spojení s COVID aj ich veľký nedostatok. Milo ma prekvapil hlavne PARTYBOX ON-THE-GO, ktorý je novou kategóriou sám o sebe, patrí do kategórie prenosných partyboxov. Veľa ľudí si predtým k partyboxom žiadalo mikrofón, či už na karaoke alebo moderovanie eventov, školení a športové podujatia. Teraz to k tejto novinke dostali, keďže je súčasťou balenia a je dokonca bezdrôtový. Asi najviac som sa tešil na naše nové TRUE WIRELESS slúchadlá (ďalej len TWS)  s množstvom vylepšení. Najmä ide o rýchlonabíjanie cez USB-C , keďže predtým nám odborná verejnosť vytýkala staré micro USB konektory. Ďalej je to Bluetooth 5.0, ktorý predlžuje výdrž batérie a prináša stabilitu a nové možnosti v prenose. Najzaujímavejším posunom je, že pravé a ľavé slúchadlá fungujú nezávisle od seba. Unikátom JBL je široké spektrum TWS slúchadiel. V ponuke nájdete tri rôzne spôsoby uchytenia do ucha. Šanca, že vám padne niektorý model do ucha je teda pri JBL podstatne vyššia ako u konkurencie.

Marek Lukáč

Čo ťa na nových TWS slúchadlách tak zaujalo? Okrem modelu JBL CLUB PRO + TWS, ktorý podľa teba spĺňa všetky nároky dnešného užívateľa slúchadiel?
Samozrejme najvyšší model by mal byť najlepší, takže JBL CLUB PRO + TWS spĺňa všetky nároky. Ja osobne som bol veľkým fanúšikom modelu JBL REFLECT FLOW, preto ma najviac zaujal nástupca JBL REFLECT MINI NC, ktorému pribudla ďalšia funkcionalita, a to aktívny noise cancelling. Túto novú funkciu pri TWS budú mať samozrejme aj ďalšie modely z vyšších rad LIVE a CLUB tiež. Funkcia, ktorá ale nebude chýbať pri žiadnych nových TWS slúchadlách je Google Fast Pair. Táto vychytávka zásadne uľahčuje spárovenie slúchadiel s Android zariadeniami. Za zmienku ešte stojí určite po dizajnovej stránke retro verzia JBL TUNE 225 TWS, ktorá bude mať transparentné prevedenie. Budú im vidieť črevá a dostupné budú v čiernej a červenej farbe. Plus sa teším aj na základný model série TUNE a to TUNE 115TWS, ktorý bude cenovo prístupný pre väčšiu skupinu ľudí a hlavne fanúšikov značky, lebo JBL bude mať prvý raz model, kde základná odporúčaná cena bude pod 100 € a to 79 €. A môžem prezradiť, že počas Black Friday  pripravujeme dotáciu ceny aj iného modelu TWS slúchadiel, aby si ľudia mohli vyskúšať kvalitný JBL zvuk pri TWS slúchadlách aj za veľmi prijateľnú cenu, čiže ešte nižšiu ako je 79 €.   

Marek Lukáč

JBL už dlhšie neprichystalo nič nové pre športovcov. Má sa na čo tešiť aj športová komunita?
JBL myslelo aj na športovcov a prichádza s vylepšenými modelmi TWS slúchadiel. Najmä model JBL ENDURANCE PEAK II prešiel oproti predchodcovi enormným prekopaním dizajnu, ktorý je ozaj nadčasový. Model JBL UNDER ARMOUR FLASH X, zostal po dizajnovej stránke takmer identický, zmena je však vo funkciách. Slúchadlá majú väčšinu inovácii, ktoré sme už spomínali, USB-C, Bluetooth 5.0, nezávislosť pravého a ľavého slúchadla, Google Fast Pair, pasívne potlačenie hluku. Čo sa týka výdrže batérie, tak tá sa svojimi 50 hodinami (10+40) radí medzi najväčšie trhu. Do športovej kolekcie by som zaradil aj model JBL REFLECT MINI NC, ktoré môžete využiť na šport aj na bežné nosenie. REFLECT MINI NC sú proste lifestylovo-športový model na viac účelové využitie.

Marek Lukáč

Niekoľko týždňov dozadu bol spustený predaj gamingovej rady headsotov JBL Quantum. Ako zatiaľ hodnotíš túto novú kategóriu?
Priznám sa, že sám nie som veľký gamingový fanúšik, rovnako sa snažím aj svoje deti viesť inou cestou. Preto, aby som získal nejaké objektívne hodnotenia zapožičal som headsety kompetentným. Zatiaľ musím povedať, že dostávam takmer výlučné pozitívne hodnotenia, a to ja od odborných časopisov. Dá sa teda zhodnotiť že JBL-ko zvládlo vstup do tejto kategórie na jednotku. A pevne verím, že počas týchto Vianoc ukážu svoj plný potenciál a ovládnu svoju kategóriu, tak ako tomu bolo pri prenosných reproduktoroch a partyboxoch a tiež sa k tomu blížime aj pri bežných slúchadlách. Plus pri gaming rade QUANTUM by som chcel poukázať aj nato, že naše gaming headsety majú kvalitné mikrofóny pre telefonovanie, čiže sú aj ideálnym riešením v dnešnej dobe pre konferenčné hovory a online vyučovanie.

Marek Lukáč

Vyzerá to tak, že JBL komunita, má pred sebou týždne a mesiace spoznávania nových produktov. Je ešte niečo, na čo by si rád upozornil? Prípadne na čo by si mali pri kúpe dávať pozor?
Určite by si mali dať pozor na to, kde si svoje JBL-ka nakupujú. Na našich webových stránkach nájdete pod kolónkou „Kde nakúpiť? “ zoznam autorizovaných predajcov. Nákupom u našich autorizovaných predajcov budú mať zákazníci istotu, že majú produkty priamo z našej oficiálnej distribúcie. Čo znamená, že budú mať garantovanú 2-ročnú záruku a možnosť využiť služby nášho autorizovaného servisu.

Plus výrobky z našej distribúcie sú určite originál produkty JBL a spĺňajú všetky zákonné náležitosti ako je návod, zaplatený recyklačný poplatok a podobne. A prečo na to upozorňujem? Na náš trh sa dostávajú aj výrobky z neoficiálnej distribúcie, ktoré majú síce možno nižšiu cenu, avšak predajcovia, ktorí ich ponúkajú vám nevedia garantovať servis v autorizovanom stredisku na Slovensku, po ďalšie nevedia garantovať to, že ich produkty sú originál produkty a nie fake, respektíve, že sú to úplne nové produkty a nie produkty po servise a podobne a plus, že spĺňajú všetky zákonné náležitosti. Vybrať si toho správneho predajcu viete aj na portáli Heureka, kde si rovnako viete odfiltrovať našich autorizovaných predajcov.

Prezradíme, že si veľkým fanúšikom HI-FI. Vadí ti, že JBL v tejto kategórii nič neponúka?
Áno, určite by som bol rád, kebyže máme v portfóliu aj HI-FI produkty, avšak trh sa uberá iným smerom. Ľudia hľadajú do svojich domovov jednoduchšie riešenia. JBL preto ponúka soundbary, ktoré sú náhradou za HI-FI zostavy. Do pozornosti by som preto chcel dať náš najnovší soundbar JBL BAR 9.1 True Wireless surround s technológiou Dolby Atmos, ktorý je fakt špička vo svojej triede.

Marek Lukáč

A na záver, prezraď nám, aký je posledný JBL produkt, ktorý si zaobstaral pre seba alebo niekoho známeho?
Úprimne, doma používam ešte FLIP 3 a tiež ešte starší produkt JBL ON TIME, takže sú to staršie produkty, ale stále fungujú ako majú, preto ich nemám dôvod meniť, čo tiež dokazuje, že produkty JBL niečo vydržia. Plus sa cez moje ruky premelú všetky novinky, preto si ani nemám zatiaľ potrebu kupovať stále niečo nové, lebo vždy mám určitý čas nejakú novinku čo skúšam. Svojím známym a do rodiny som v poslednej dobe na moje odporúčania zaobstaral rôzne prenosné repráky a TWS slúchadlá. Všetci boli nadšení, pretože boli zvyknutí na lacné značky hlavné pri TWS slúchadlách, a ten zvuk a komfort, ktoré poskytuje JBL-ko je diametrálne iný. No však najnovším prírastkom budú nové GO 3-ky pre mojich drobcov.

Pošlite článok známemu