Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Naozaj pre vytrvalých

High & Style

22.04.2021

Druhá generácia slúchadiel Endurance Peak od JBL nepodľahla módnym trendom. Konštrukcia je stále stavaná do extrémnejších podmienok, no je tu nová generácia Bluetooth a zlepšila sa výdrž batérie.
Pri pohľade na súčasnú ponuku športových plne bezdrôtových slúchadiel budú zrejme JBL Endurance Peak 2 vyčnievať. Dôvod je jednoduchý. Keďže ide o „štuple“, majú na dnešné pomery skutočne masívnu konštrukciu, ale moderný dizajn. Má to však svoj dôvod. Endurance Peak 2 totiž nie sú slúchadlá iba pre mestského športovca, ktorý si dopraje hodinku športu po práci ako mentálny relax. JBL mieri na športovcov, ktorí slúchadlám dajú poriadne zabrať.

JBL Endurance Peak II

Zvládnu aj rýchle plávanie

Čo to znamená v praxi? Endurance Peak 2 majú ako jedny z mála slúchadiel tohto typu odolnosť certifikovanú na IPX7. To v preklade znamená, že ak trénujete na triatlon a v rámci bežeckého tréningu máte naplánované aj plávanie, nemusíte strácať čas tým, že by ste ich museli vyberať z uší. Certifikácia odolnosti zaručuje, že sa Endurance Peak 2 nič nestane, ak budú ponorené do hĺbky jedného metra na maximálne 30 minút.

Pot nie je prekážkou
Obavu nemusíte mať ani z potu. Slúchadlá som mal počas behu pod čiapkou, ktorú som mal prekrytú šatkou, vďaka čomu som sa naozaj výdatne potil a Endurance Peak 2 stále bez problémov fungujú. Výrobca upriamuje pozornosť na dotykové ovládanie na chrbátikoch slúchadiel. Úprimne, nie som fanúšikom tejto technológie. V tomto prípade však musím pochváliť hneď dve veci. Prvá je, že pot alebo voda na ovládacej ploche nemajú vplyv na reakciu na dotyky. Druhá, že aj keď sú ovládacie plochy pevne prekryté látkou, nie sú zmätené a nereagujú na ňu.

JBL Endurance Peak II

Handsfree pre športovcov
Endurance Peak 2 držia v ušiach doslova ako prilepené vďaka ušným háčikom. Dôležité však je vybrať správny nadstavec do ucha, v balení sú tri veľkosti, keďže sa slúchadlá pri nasadzovaní skrutkujú. V porovnaní s predošlou generáciou každé slúchadlo komunikuje so zdrojom zvuku samostatne, teda ich môžete používať aj ako handsfree po jednom. Počas behu som netelefonoval, no pri práci som si s nimi zvykol robiť hlasové poznámky a s kvalitou záznamu som nemal najmenší problém.

Oslobodia od nabíjania
Puzdro sa v porovnaní s predošlou generáciou o niečo zmenšilo a od nabíjačky vás oslobodí na 24 hodín. Plne nabité slúchadlá vydržia šesť hodín, teda dokopy nepotrebujú dobíjať až 30 hodín. Tieto údaje uvádza výrobca, ja som sa s výdržou slúchadiel dostal približne na päť hodín. Takáto výdrž je veľmi komfortná a opäť ide o posun v porovnaní s predošlou generáciou. Batériu šetria aj ušné háčiky, ktoré slúchadlo vypnú, keď sa ho dotknú voľným koncom. Úplne vybité slúchadlá aj s puzdrom nabijete na 100 % stav batérie do dvoch hodín aj vďaka použitému konektoru USB-C. Endurance Peak 2 sú prekvapivo ľahké, sú vybavené Bluetooth 5.0, 10 mm meničom, majú frekvenčnú reakciu 20 Hz – 20 kHz a impedanciu 16 ohmov. Citlivosť mikrofónu je -38 dBV@1 kHz/Pa.

JBL Endurance Peak II

Pre špecifickú cieľovku
JBL Endurance Peak 2 mi prídu ako ideálne riešenie na beh v prírode, vytrvalostný alebo prekážkový beh. Tiež si ich budú pochvaľovať outdooroví nadšenci. JBL Pure Bass zvuk vie vyhecovať k lepšiemu výkonu. Dôkazom, že výrobca naozaj trafil vkus športovcov, je aj fakt, že si JBL Endurance Peak 2 obľúbili viacerí slovenskí profesionálni športovci, napríklad úspešný šprintér Ján Volko.

+ vynikajúca ergonómia
+ stupeň ochrany IPX7
+ funkčné dotykové ovládanie
- nie sú ideálne na voľnočasové nosenie

Pošlite článok známemu