Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Nenápadný silák

High & Style

28.07.2020

Počas leta som mal možnosť dôkladne sa zoznámiť s modelom Partybox 1000, ktorý je najvyšším a najvýkonnejším modelom v ponuke rodiny JBL PartyBox. Zvedavosť mi nedala a rozhodol som sa vyskúšať si aj základný model PartyBox 100, ktorý – mimochodom – ako jediný z trojice získal prestížne ocenenie EISA Party Speaker na rok 2019/2020.
Konštrukciou a dizajnom sú si oba modely na pohľad príbuzné, no rozmerovo naopak diametrálne úplne rozdielne. JBL PartyBox 100 ostáva pri svojich rozmeroch 290 x 288 x 551 mm stále pomerne dobre prenosný. Navyše má zabudovaný výkonný akumulátor s kapacitou 2500 mAh, ktorá mu dodáva až 12-hodinovú výdrž pri optimálnej úrovni hlasitosti. V režime rýchleho nabíjania sa dokáže nabiť doplna už za 3,5 hodiny.

JBL PartyBox 100

Reproduktor má na prednej strane odolnú mriežku, ktorá chráni štvoricu reproduktorov pred mechanickým poškodením. Sú tu zastúpené dva 5,25“ stredobasové meniče a dva 2,25“ výškače. A aká by to bola párty bez poriadnych svetelných efektov? Oba centrálne meniče sú lemované svetelnou obručou, ktoré dopĺňajú stroboskopické ledky v hornej a spodnej časti. V miestach na postavenie je reproduktor vybavený žiarivými oranžovými nožičkami, a to hneď na troch stranách. Postaviť sa dá vertikálne alebo horizontálne v dvoch smeroch. Zadný panel je určený na konektivitu a vyústenie basreflexu. Pri vzpriamenom umiestnení je prirodzene najlepší prístup k ovládacím tlačidlám zapnutia/vypnutia, párovania, zmeny režimu osvetlenia, spustenia prehrávania, regulácie hlasitosti a zvýrazneniu basov (BASS BOOST). Stav batérie indikuje pätica led diód umiestnená pred tlačidlom zapnutia. Na spodnej strane je pod plastovou krytkou držiak na umiestnenie na stojan. Konektivita na zadnom paneli zahŕňa vstup na gitaru, vstup na mikrofón, 3,5 mm vstup aj výstup, USB vstup poslúži okrem prehrávania z pamäťových zariadení aj na nabíjanie mobilných zariadení.

Po zapnutí sa ozve dobre známa uvítacia JBL melódia. Párovanie je rovnako rýchle ako pri všetkých ostatných JBL reproduktoroch a tiež ho sprevádza už zabehnutá melódia, vďaka ktorej identifikujete stav spárovania aj so zatvorenými očami. Od reproduktora som osobne neočakával prehnane veľa, no na druhej strane ocenenie EISA pravdepodobne nezískal z ľútosti, že je najmenším z trojice. Za dizajn a kvalitu spracovania by ocenenie získal určite aj od našej redakcie. Zvuk reproduktora ma prekvapil svojou plnosťou a hĺbkou doslova od prvých tónov skladby The Expert (Yello – Touch Yello Deluxe 2009). Reproduktor som pritom pred prvou skúškou vôbec nerozohrával, ako zvyknem, keď mi do redakcie dorazí úplne nový kus. Pravdepodobne už musel mať fabricky nabehané nejaké kilometre, keďže ani po dvojtýždňovom testovaní sa zvuk významne nezmenil. Ako asi správne predpokladáte, PartyBox je hlavne o hlbokých a skutočne mohutných basoch. Aj pri hre na zabudovaný akumulátor, keď zo seba reproduktor dostane podľa môjho odhadu maximálne 60 – 70 % potenciálneho výkonu, bolo všetkého dostatočne a miestami až priveľa. Z elektroniky som prešiel na niečo málo rokovejšie a „vypeckoval“ som si pár skladieb od Red Hot Chili Peppers z ich posledného albumu (The Getaway 2016).

JBL PartyBox 100

Opäť mohutný basový základ, ktorý v režime BASS BOOST jemne prevyšuje pásmo výšok a stredov. V štandardom režime bez zvýraznenia basov hrá reproduktor najvyváženejšie z trojice pričom harmónia jednotlivých pásiem je ukážková a hodná ocenenia, ktoré PartyBox 100 rozhodne nezískal náhodou. Na záver ešte skúška, ako asi tak zahrá pripojený káblom do siete. No čo myslíte? Áno, je to o poznanie väčší hukot, ale rozhodne sa s JBL Party Boxom nestratíte, ani keď si ho „vypeckujete“ na záhradnej párty bez dosahu k elektrickej zásuvke. Technológia True Wireless Stereo navyše umožní pomocou technológie bluetooth spárovať dva kompatibilné reproduktory pre ďaľšie posilnenie zvuku.

Pošlite článok známemu