Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Nové bluetooth slúchadlá od JBL v sérii Endurance

To, že firma JBL odkúpila značku Yurbuds urobila veľký krok smerom do segmentu športových slúchadiel. Yurbuds bola synonymom medzi športovcami. Dnes táto značka už neexistuje a všetky patenty a technológie už používa značka JBL vo svojich športových slúchadlách. Jeden z takýchto modelov sú novo predstavené slúchadlá JBL Endurance Run BT.
Predstavenie slúchadiel
Jedná sa o základné bezdrôtové športové slúchadlá, ktoré obsahujú všetko potrebné. Nenavyšujú zbytočne cenu vecami, ktoré využije minimum športovcov. Takto máte k dispozícii takmer všetky patentované technológie od Yurbuds, kvôli ktorým sú slúchadlá ideálne pre šport. TwistLock™ a FlexSoft™ technológie zabezpečujú, že slúchadlá sú ergonomicky tvarované tak, aby sadli takmer každému bez nežiadúceho tlačenia a nevypádavali pri pohybe. Toto sme si už sami niekoľko krát otestovali aj pri drahších slúchadlách a naozaj to funguje.

JBL Endurance Run BT

JBL Endurance Run BT

Určite mi dáte za pravdu, že keď sa rozhodnete prestať počúvať hudbu, kam odložiť slúchadlá. Tu sa nemusíte s touto myšlienkou zapodievať. Každý menič obsahuje magnet a tak slúchadlá magneticky zopnete okolo krku. Odpadá tak problém, kam ich odložiť a viete že ich nestratíte.

JBL Endurance Run BT

JBL Endurance Run BT

Nejaká vodeodolnosť je už štandardom v JBL. Ani pri tomto modeli to nie je inak. Síce to nie je úplna vodeodlnosť s certifikáciou IPX7, ale IPX5. Predsa aj názov slúchadiel hovorí o tom, že sú primárne určené na beh a IPX5 certifikácia bohate postačuje. IPX5 znamená odolnosť proti striekajúcej vode (voda z 6,3 mm dýzy mieri na zariadenie zo všetkých uhlov, pri prietoku 12,5 litrov za minútu a tlaku 30 kN/m2 počas 3 minút zo vzdialenosti 3 metrov), čo v preklade znamená, že sú odolné aj voči potu.

Veľmi sa nám páčila technológia Fliphook™, ktorá zas umožňuje nosiť slúchadlá buď v ušiach alebo za ušami. To zabezpečuje flexibilný obojsmerný dizajn.

JBL Endurance Run BT

JBL Endurance Run BT

Nadštandardná konektivita
Prekvapivo dobre fungovala aj bezdrôtová bluetooth konektivita. Vôbec žiadne výpadky sme nezaznamenali počas celého testu. Navyše dvojnásobným stlačením tlačidla môžete aktivovať Google Now alebo Siri, čo padne vhod, keď si potrebujete zavolať, alebo ovládať svoju hudbu. Hlasových asistentov nebudeme predstavovať, každý to už pozná zo svojho telefónu.

JBL Endurance Run BT

JBL Endurance Run BT

Čo ešte nie je štandardom a boli by sme radi, aby sa už stalo, je zobrazovanie stavu batérie bezdrôtových prenosných slúchadiel alebo reproduktorov na pripojenom telefóne. Slúchadlá JBL Endurance Run BT podporujú túto vychytávku. V telefónoch od Apple je tiež táto podpora štandardom. Na telefónoch s Android, to záleži od samotného výrobcu, takže to nevieme garantovať. Musí to spĺňať každá strana, aby sa zobrazil stav batérie.

JBL Endrunce RUN BT za necelých 50,-€
Za cenu 49.90,-€ sú to ideálne športové slúchadlá ktoré sa na nič nehrajú a majú všetko dôležité, čo sa vyžaduje od športových slúchadiel. Výdrž 6 hodín prehrávanie s 2 hodinami nabíjania je tiež nadštandardom. Možno by to chcelo prenosné púzdro, ale na funkcionalitu to nemá žiaden vplyv. Nejaké látkové púzdro sa vám určite povaľuje doma.

JBL Endurance Run BT

Pošlite článok známemu