infoinfo
Nakúp a vyhraj 4-dňový zájazd na JBL Snow Party vo francúzskych Alpách. Viac info
Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Odolné, zvukovo dospelé a cenovo dostupné

High & Style

01.02.2017

Dvojička uzavretých slúchadiel od JBL patrí do kategórie cenovo dostupných slúchadiel, ktoré svojou konštrukciou zaručujú dobrú skladnosť a slušnú odolnosť. Oba modely sú z dizajnovej aj konštrukčnej stránky takmer na nerozoznanie. Najviditeľnejším rozdielom je prítomnosť kábla pri lacnejšej verzii T450 a niekoľko ovládacích tlačidiel na verzii so zabudovaným modrozubom.
Konštrukčné vyhotovenie oboch modelov je na slušnej úrovni. Plastová konštrukcia síce nepôsobí prémiovo, no nakoniec ani cenovo nesmerujú slúchadlá k solventnej klientele, ale skôr k mladšej vrstve zákazníkov, ktorá bude tento produkt drať dennodenne od ranného umývania zubov až po večerné zaspávanie. Aj preto je konštrukcia odľahčená a vyrobená z odolného tvrdého plastu, ktorý znesie aj náročnejšie zaobchádzanie. Skladanie náušníkov je okrem spratnosti navrhnuté aj kvôli predpokladanej vyššej namáhateľnosti. Veď to poznáte, koľkokrát vám spolužiak na strednej v plnej poľnej rozbehnutý prisadol výrobcom deklarované nezničiteľné slúchadlá, ktoré skrátka spravili puk, a bolo. Čím viac posuvných častí a otočných kĺbov, tým viacej nečakanej vonkajšej energie zvládnu absorbovať. Rozhodne však netvrdím, že by boli nezničiteľné.

Náušníky spojené s regulovateľným hlavovým mostom majú akurátny prítlak. Teda aspoň na moju konfekčnú hlavu. Sú čalúnené jemnou napodobeninou kože a sú vysoko príjemné na nosenie. Veľké logo JBL na oboch vonkajších častiach mušlí opäť poukazuje na cieľovú skupinu budúcich majiteľov. Model T450 s klasickým káblikom je vybavený ovládaním s jediným tlačidlom na prijímanie hovoru a ovládanie prehrávaných skladieb. Samozrejme, nechýba ani zabudovaný mikrofón. Bluetooth verzia je o pár gramov hmotnejšia, ale stále by som slúchadlá zaradil medzi „ľahučké“. Na ľavom náušníku sú v spodnej časti tlačidlá na zapnutie, párovanie a základné ovládanie. V náušníku je zabudovaný mikrofón, takže aj s týmto modelom si vybavíte telefonát bez nutnosti skla