Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Odolné, zvukovo dospelé a cenovo dostupné

High & Style

01.02.2017

Dvojička uzavretých slúchadiel od JBL patrí do kategórie cenovo dostupných slúchadiel, ktoré svojou konštrukciou zaručujú dobrú skladnosť a slušnú odolnosť. Oba modely sú z dizajnovej aj konštrukčnej stránky takmer na nerozoznanie. Najviditeľnejším rozdielom je prítomnosť kábla pri lacnejšej verzii T450 a niekoľko ovládacích tlačidiel na verzii so zabudovaným modrozubom.
Konštrukčné vyhotovenie oboch modelov je na slušnej úrovni. Plastová konštrukcia síce nepôsobí prémiovo, no nakoniec ani cenovo nesmerujú slúchadlá k solventnej klientele, ale skôr k mladšej vrstve zákazníkov, ktorá bude tento produkt drať dennodenne od ranného umývania zubov až po večerné zaspávanie. Aj preto je konštrukcia odľahčená a vyrobená z odolného tvrdého plastu, ktorý znesie aj náročnejšie zaobchádzanie. Skladanie náušníkov je okrem spratnosti navrhnuté aj kvôli predpokladanej vyššej namáhateľnosti. Veď to poznáte, koľkokrát vám spolužiak na strednej v plnej poľnej rozbehnutý prisadol výrobcom deklarované nezničiteľné slúchadlá, ktoré skrátka spravili puk, a bolo. Čím viac posuvných častí a otočných kĺbov, tým viacej nečakanej vonkajšej energie zvládnu absorbovať. Rozhodne však netvrdím, že by boli nezničiteľné.

Náušníky spojené s regulovateľným hlavovým mostom majú akurátny prítlak. Teda aspoň na moju konfekčnú hlavu. Sú čalúnené jemnou napodobeninou kože a sú vysoko príjemné na nosenie. Veľké logo JBL na oboch vonkajších častiach mušlí opäť poukazuje na cieľovú skupinu budúcich majiteľov. Model T450 s klasickým káblikom je vybavený ovládaním s jediným tlačidlom na prijímanie hovoru a ovládanie prehrávaných skladieb. Samozrejme, nechýba ani zabudovaný mikrofón. Bluetooth verzia je o pár gramov hmotnejšia, ale stále by som slúchadlá zaradil medzi „ľahučké“. Na ľavom náušníku sú v spodnej časti tlačidlá na zapnutie, párovanie a základné ovládanie. V náušníku je zabudovaný mikrofón, takže aj s týmto modelom si vybavíte telefonát bez nutnosti skladania slúchadiel z uší. Vo vrchnej časti sa pekne pod pohyblivou konštrukciou uchytenia náušníkov ukrýva miniUSB port na nabíjanie zabudovanej batérie. Jej výdrž by sa mala pohybovať na úrovni 11 hodín, ale berme tento údaj ako informatívny. Keď budete doma pod teplou dekou počúvať vianočné koledy, verím, že sa k tomuto číslu dopracujete skôr, ako keď sa budete prešľapovaním na mieste zohrievať pri predávaní vianočných stromčekov na chladnom námestí. Vstup na pripojenie 3,5 mm jacku a káblika, pokiaľ vám dôjde šťava, na nich nenájdete. Sú to skrátka čistokrvné bluetoothovky.

JBL T450BT

JBL T450 aj T450BT sú vybavené totožnými meničmi s priemerom 32 mm a systémom JBL Pure Bass Sound. Ten čistý bas tu pekne cítiť. Príjemne masíruje ušné bubienky a jeho porcia rastie kontinuálne so zvyšujúcou sa hlasitosťou. Nederie sa dopredu na úkor ostatných pásiem, ale rozhodne je basové pásmo jemne dominujúce. Počúval som si, na čo som mal práve chuť, bez nutkania preskakovať skladby a o to práve v tejto cenovej kategórii ide. Slúchadlá vedia vyčarovať neutrálny zvuk, z ktorého síce neupadnete do hudobnej nirvány, ale dlhodobo vás potešia svojou univerzálnosťou. Obe verzie sú dostupné v modrom, bielom a čiernom vyhotovení.

Pošlite článok známemu