Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Odskúšali sme JBL Boombox

Tento kúsok sa naozaj môže pýšiť právom titulom najlepší mobilný reproduktor pre roky 2017/2018 od organizácie EISA. Najprv sme tomu veľmi neverili, kým sme si ho sami neodskúšali a nepočuli na vlastné uši.

Zovňajšok

I keď sa dá trochu polemizovať o mobilite. JBL Boombox je o minimálne o 100% väčší a o 100% ťažší ako populárny reproduktor JBL Xtreme. A to sme si vtedy mysleli, že je na hranici prenositeľnosti. Reproduktor váži cez 5kg pri rozmeroch 254.5 x 495 x 195.5mm. To je hlavne daňou za 20.000mAh batériu (prehrávanie cca 24 hodín) a výkonom. Našťastie disponuje šikovnou robustnou rukoväťou na prenášanie.


JBL Boombox dizajnom a vlastnosťami pokračuje z predchádzajúcich reproduktorov. Nájdete tu iba najnutnejšie ovládacie prvky: ovládanie hlasitosti, zapnutie/vypnutie, prehrávanie/pauza, bluetooth a JBL Connect. Nič viac ani netreba.

JBL Boombox

JBL Connect+

Patentovaná funkcionalita od JBL ktorá vám umožní vzájomne medzi sebou poprepájať bezdrôtovo reproduktory. Zdroj hudby stačí posielať do jedného reproduktora a v ostatných hraje to isté. Takto môžete prepojiť až 100 reproduktorov. Pomocou aplikácie si viete navyše nastaviť, či hraje z každého reproduktora to isté, alebo si ich nastaviť na pravý a ľavý kanál.Poznámka: JBL Connect a JBL Connect+ nie sú vzájomne kompatibilné.
Zo spodu reproduktora pod gumenným krytom sa schovávajú dva USB konektory pre nabíjanie externých zariadení, jack konektor a konektor pre nabíjanie. Práve konektor pre nabíjanie nie je riešený cez USB, pretože by sa pri veľkej kapacite veľmi dlho nabíjal. To je poriešené štandardným adaptérom ktorý dodáva 20V = 4.0A.

JBL Boombox

JBL Boombox

Zvuk

No ten je mohutný a veľmi hlasný. Akonáhle sme to na akciiJBL Jump Fest vypeckovali, došli usporiadatelia či si to môžme dať tichšie, pretože sa nepočujú :) A to už je čo povedať. A to sme mali dva JBL Boombox ešte medzi sebou spárované cez JBL Connect+. Tak sme si prehodili konfiguráciu a hral jeden JBL Boombox ktorému sekundovali dva JBL Flip 4.

JBL Boombox

Čo sa týka kvality zvuku, nie je o čom. Ak ste už počuli hrať nejaký reproduktor od JBL viete že, o kvalite sa nedá pochybovať. A v tomto reproduktore sú zakomponované dva 20mm výškové reproduktory a dva 4" subwoofery. Tak dokáže reproduktor zahrať pekne basovo. Preto odporúčame aj tento Boombox dávať na veľmi tvrdý podklad. Určite nie na poličku s čínskym porcelánom.

JBL Boombox

Vodeodolnosť

JBL Boombox sa chváli certifikáciou IPX7. To znamená že, znesie ponorenie do hĺbky 1m po dobu 30 minút. Reproduktor sa okrem vody nebojí ani špiny. Aj keď vám padne náhodou niekam do blata, jednoducho ho umyjete. Ale asi vo vani, pochybujeme že do umývadla sa zmestí.


To je ďalšia kapitola, ako využiť vodeodolné reproduktory od JBL. Ak ste doteraz riešili, že radi by ste ozvučili domácu kúpeľňu, tak máte vyriešené. My v rámci testovania vždy si radi zoberieme reproduktor do sprchovacieho kúta.

Kúpiť - nekúpiť?

To je dobrá otázka s ohľadom na cenu. Tá je momentálne nastavená na úroveň 499,- €. Za to máte už skoro dva JBL Xtreme. Ale dva JBL Xtreme vám nezahrajú tak, ako jeden JBL Boombox, ktorý je navyše plne vodeodolný. Ak máte pre neho využitie, určite choďte do toho.

Pošlite článok známemu