Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Počúvanie na každý deň

High & Style

10.01.2018

Pokiaľ máte záľubu v hudbe aspoň tak ako ja, určite mi dáte za pravdu, že jedny slúchadlá sú skrátka na dve uši málo. Nemyslím to, samozrejme, doslovne, no dizajnová rozmanitosť a istá cenová dostupnosť umožňujú priaznivcom dobrej muzičky zaobstarať si pokojne aj viacero modelov a používať ich v závislosti od situácie či aktuálnej nálady. Na doma mať kvalitné slúchadlá na relaxačné celovečerné počúvanie, športové odolné do fitka, ležérne dizajnovky do mesta a napríklad aj štuple na celodenné nosenie určené na počúvanie i telefonovanie.
Presne takéto parametre pre mňa spĺňajú slúchadlá T110BT a T205. Model s nižším poradovým číslom je vybavený bluetooth modulom a zabudovaným výkonným akumulátorom s výdržou 6 hodín a pomerne slušnou rýchlosťou nabíjania do dvoch hodín na plnú kapacitu. Slúchadlá majú osadené v drobnej konštrukcii 8,6 mm meniče. Basy sú pekne kontúrne a dobre zladené so zvyškom pásiem. Posluch ma vyslovene bavil. Nejde o žiaden audiofilský počin, ale zvuk je rozhodne muzikálny a plný energie. Novinkou je vedenie magnetického káblika, vďaka ktorému slúchadlá dobre držia na krku a nedochádza k ich zamotaniu, ak práve nepočúvate a máte ich iba voľne spustené. Okrem akumulátora je na druhej strane káblika osadený rovnaký trojtlačidlový modul so vstavaným mikrofónom. V balení je aj jeden nabíjací káblik a tri veľkosti nadstavcov do uší. Chýba mi akurát jednoduché prenosné puzdro, ktorým ma, naopak, potešil lacnejší káblikový model T205.

JBL T110BT

Konštrukcia modelu T205 má vonkajšiu kovovú povrchovú úpravu pre elegantný vzhľad a príjemnú mäkkú ergonomickú úpravu pre komfortné počúvanie. Vnútri sú osadené rozmerné meniče s priemerom 12,5 mm. Tie udávajú slúchadlám ich basový charakter. Na môj vkus ich je možno trošku viac, ale to neznamená, že pre niekoho nebudú absolútne vyvážené. Aj ostatné pásma sú však zastúpené v dostatočnej rovnováhe, a tak celkovo pôsobia vyvážene s miernou basovou nadvládou. Plochý káblik odolný voči zamotaniu je pri pravom slúchadle osadený drobným jednotlačidlovým ovládačom s integrovaným mikrofónom. Na opačnom konci je osadený kvalitnou odolnou koncovkou. JBL s dvojičkou slúchadiel T110BT a T205 stavilo opäť na istotou a v predvianočnom čase prinieslo dva dostupné modely v poctivom vyhotovení, ľúbivom dizajne a s charakteristickým JBL zvukom. Nemám im absolútne čo vyčítať.

JBL T205
+ komfort
+ dizajn
+ prenosné puzdro
– jemne prebasované na môj vkus

JBL T110BT
+ muzikálnosť
+ magnetický káblik
– chýba prenosné puzdro

Pošlite článok známemu