Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Podarené špunty

High & Style

03.02.2017

Keď som tieto dizajnové štuple od JBL postupne vybaľoval z krabičiek, vôbec som netušil, s akou cenovou kategóriou mám práve do činenia. Všetko pekne solídne zabalené spolu so súpravou vymeniteľných nadstavcov rôznych veľkostí. Presne tak, ako som pri značke JBL zvyknutý.
Trojica testovaných slúchadiel vyzerá na pohľad takmer úplne rovnako. Ich spoločným menovateľom je solídne vyhotovenie, jednotlačidlový multifunkčný ovládač s integrovaným mikrofónom, plochý kábel odolný voči zamotaniu a nízka hmotnosť.

JBL T210

Ako prvý som vyskúšal model T210 asi preto, že boli v čiernom prevedení. Veľkosť gumených nadstavcov nastavená od výroby mi presne zapadla do uší a po spustení prvých tónov som rozpoznal zvukový rukopis JBL. Pekné rozčlenenie jednotlivých pásiem. Vokál, hudobné nástroje a, samozrejme, pásmo basov, ktoré mládež tak obľubuje. Nie sú prebasované, to rozhodne nie, ale sú tam nevtieravo dominantné a na meniče s veľkosťou 8,7 mm rozhodne dôrazné. Drobný magnet je ukrytý v serióznom kovovom puzdre, čo slúchadlám dodáva punc kvality a určite sa podpisuje aj na výbornom zvuku. S týmto modelom som nakoniec strávil aj pomerne veľa času a musím povedať, že ma ich zvuk a istá laxnosť bavili. Ich cenu som si pozrel až pri písaní tejto recenzie a cena 19,90 € za takéto slúchadlá ma skutočne zaskočila, keďže môj odhad bol niekde na úrovni 50 €. Dostúpné su v čiernej, sivej a ružovo zlatej farebnosti.

JBL T290

Druhý v poradí som nahodil model s najvyšším číslom T290. Bol v peknom dámskom vyhotovení champagne gold. Skutočne elegantný dizanový kúsok ako stvorený do tandemu so zlatým vyhotovením jabĺčkového smartfónu 6. Rovnako by sa hodil k novej sedmičke, ale tu už by nebolo kam zapojiť inak na pohľad odolný 3,5 mm konektor. Puzdro slúchadiel s výrazným logom JBL je vyfrézované z kúska hliníka a pôsobí bez preháňania luxusne. Rovnako ako nižší model je osadené meničom veľkosti 8,7 mm. Zvukovo sú na tom T210 a T290 takmer úplne rovnako. Pripravené na viachodinové neunavujúce počúvanie všetkých žánrov. Klasiku som síce neskúšal, ale myslím, že drvivá cieľovka týchto modelov nie je hudobne nastavená na klasickú muziku. Cena o desať eur vyššia za celohliníkové vyhotovenie je viac ako adekvátna. V ponuke sú štyri farebné odtiene striebornej, čiernej, ďalej champagne gold a rose gold.

JBL T110

Ako poslený som vybalil z peknej krabičky základný model T110 v neuveriteľnej cene 9,90 €. Zvukovo sú možno o niečo menej detailné, ale stále je prítomný pekne kontúrny JBL bas. Slúchadlá sú osadené o niečo väčším 9 mm meničom, ktorý je uložený v plastovom puzdre. Možno práve plastová konštrukcia sa podpísala na jemne slabších detailoch, ale bavíme sa o cene desiatich eur za skvele vybavené slúchaldlá s mikrofónom a ovládaním na plochom odolnom kábliku, ako majú aj dva predošlé modely. Rovnako vonkajšie vyhotovenie, i keď nie na úrovni T290 je stále hodné svojho mena. Slúchadlá T110 sa ponúkaju v čiernej, modrej a bielej farbe. Myslím, že v danej cene sa budú iba ťažko hľadať slúchatká s podobným dizajnom a zvukovými kvalitami, ale to nechcem tvrdiť, že tento neustále sa rozrastajúci segment takýto konkurenčný model nepozná.

Trojica testovaných in ear slúchadiel ma presvedčila, že aj zvučná značka ako JBL dokáže za cenu každodenného nákupu potravín ponúknuť kvalitné dizajnové slúchadlá s pridanou hodnotou a navyše dvojročnou zárukou. Zázraky sa skrátka dejú.

Pošlite článok známemu