Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Pohodové zátky

High & Style

05.04.2018

Modelový rad JBL Everest je v rámci hudobnej hierarchie značky postavená o niečo vyššie ako ostatné modely. Od toho sa odvíja aj ich kvalita, funkčnosť, zvukové podanie a, samozrejme, aj cena. Everest 110 je ďalším počinom konštruktérov doplniť prémiovú triedu značky o in-ear model s pekným dizajnom a kvalitným hudobným prednesom.
Matná kovová povrchová úprava poukazuje na istú výnimočnosť modelu. Na oboch slúchadlách nechýba rozmerné logo JBL. Osobne by som si vedel predstaviť aj menší, jemne decentnejší nápis, ale keďže výrobca je na svoj výrobok patrične hrdý, praje si, aby mu bola venovaná i dostatočná pozornosť okolia. Vnútri je osadený 5,8 mm menič s citlivosťou 96 dB/1kHz, s dynamickým rozsahom 10 – 22 kHz.

JBL Everest 110

Úplne prvé párovanie sa spustí automaticky po zapnutí slúchadiel. Všetko prebehne intuitívne a bez čakania. Na ľavom kábliku v oblasti krku je integrovaný trojtlačidlový ovládač a mini USB vstup na nabíjanie chránený gumenou krytkou. Batéria osadená vnútri má vyššiu kapacitu a umožňuje po dvojhodinovej nabíjacej kúre slušný 8-hodinový posluch. V malom ovládači je integrovaný aj zabudovaný mikrofón s technológiou potlačenia ozveny pre čistý zvuk počas hovoru. Hudba sa po prijatí automaticky pozastaví a následne po ukončení spustí.

Hudobne JBL Everest 110 dôstojne reprezentuje modelový rad produktov Everest pri maximálne spratnej a ľahkej konštrukcii. Meniče osadené v kovovom tele majú o niečo prirodzenejší zvukový prejav ako lacnejšie plastové vyhotovenia. Osobne sa mi páčila živosť a vzdušnosť počúvaných nahrávok pri slušnej, no nie prehnanej nádielke basov. Už štandardne som si popočúval moderné jazzové upokojovačky od Norah Jones či Diany Krall, ale zabŕdol som aj do rockových skladieb domácej i zahraničnej scény. Všetko v najväčšom poriadku, presne tak, ako to stoeurovým slúchadlám prináleží.

JBL Everest 110

Balenie obsahuje dve súpravy – každá s tromi vymeniteľnými gumenými nadstavcami do uší rôznych veľkostí. Tu treba dbať na správny výber, aby bol výsledný efekt pri počúvaní čo najlepší. Výmena je jednoduchá a silikónové štuple následne výborne izolujú okolitý šum a komfortne sedia na svojom mieste dlhé hodiny vďaka čomu je možné ich využitie rozšíriť aj na športové aktivity.

HODNOTENIE
+ vyhotovenie
+ vyvážený zvuk
– zišlo by sa prenosné puzdro

Pošlite článok známemu