Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Prvý JBL JUMP FEST sa vydaril

Niekoľko mesiacov príprav, ktoré sa posledné dni poriadne vystupňovali, nám priniesli odmenu v podobe vydareného eventu. Druhú septembrovú stredu sme to v spolupráci s občiankym združením Atletika Košice a agentúrou Progress Promotion, doslovne rozbalili presne oproti vchodu do najvýchodnejšie položenej gotickej katedrály v Európe, v Košiciach.
JBL Jump Fest

“TO” bol atletický štadión so skokanskou rampou pre skok do diaľky a trojskok s 9 metrovým doskočiskom, aký ešte nebol inštalovaný v Čechách ani na Slovensku. Štadión sme pripravovali celú stredu, aby vo štvrtok od rána mohol začať prvý JBL JUMP FEST.

JBL Jump Fest

JBL sa začina v športe aktivizovať. Sponzoruje hviezdy NBA, futbalistov Boatenga, Snyjdera ci Varana. My sme vsadili na skvelé vzťahy s našou atletickou skokanskou komunitou, predovšetkým Dankou a Jankou Velďákovými, ktoré druhý rok podporujeme. A vyzerá, že sme našli formát, ktorý je atraktívny pre divákov, deti, športovcov, partnerov aj médiá. Značka JBL sa stala titulárnym parnerom projektu.

JBL Jump Fest

Náš formát sa volá “Atletika do mesta” a jeho princípom je prísť so športom za luďmi. Ohlasy od ľudí priamo na mieste boli skvelé. Elitní skokani sa bezprostredne zaujímali o účasť na ďalšom ročníku. Už na druhý deň sme získali slová uznania a chvály od Europe Athletics.

Samotný JBL JUMP FEST trval osem hodín. Začal ráno o 10,00 programom pre najmenších a postupujúcimi hodinami sa výška aktívnych účastníkov zvýšila o rovný meter, 98 cm na 198cm v podaní českého trojskokana Jiřího Vondráčka.  Jirka s Tomášom – jumper Veszelkom po nasadení tradičnej JBL – mega parochne, vyvolal u niektorých detí paniku….

JBL Jump Fest

Po poludní si mohli vyskúšať skokanskú rampu, už podľa oficiálnych pravidiel, mládežníci z Východného Slovenska a Bratislavy.  Najpredávanejšie outdoorové reproduktory JBL GO sa stali pre skokanov značkami na rampe. Rozhodcovia a celý team dodržoval JBL dresscode : tradičné čierne trička s vydareným logom eventu a samozrejme masívnymi slúchadlami JBL na krku.

JBL Jump Fest

Košičania si mali možnosť vychutnať atletickú show v podaní 12 skokanov, účastníkov olympijských hier, majstrovstiev sveta či európy. JBL JUMP FEST moderoval jeden z najvplyvnejších atletických manažérov v Európe, Alfonz Juck. Je to presne ten človek, kvôli ktorému chodí pravidelne na Zlatú Tretru do Ostravy Usain Bolt. JBL JUMP FEST 2016 prebiehal v duchu stretnutia výberov Česko – Slovensko vs Európa.

JBL Jump Fest

Každý zo skokanov mal možnosť skákať na svoju obľúbenú skladbu. Atlétov doprevádzali diváci roztlieskavaním. O najhodnotnejší vykon eventu sa postarala Danka Velďáková v trojskoku 14,08, čo by jej stačilo na finále Olympijskych hier….

JBL Jump Fest

Sledujte nás naďalej, prinesieme Vám ešte ďalšie podrobnosti o akcii!Skokanský event sa konal v rámci projektu Košice Európske mesto športu 2016.

Pošlite článok známemu