Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenze JBL Boombox 2: Párty ve velkém stylu

Prvú generáciu párty reproduktora JBL Boombox sme tu mali pred dvoma rokmi a už vtedy nás zaujala byteľnosť svojej konštrukcie a hutnosťou zvuku, ktorý sa z neho šíril. Tento rok sa na trh dostala generácia 2., ktorá má byť vo všetkých ohľadoch lepšia a prepracovanejšia. Poďme sa teda na túto generáciu pozrieť.
JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Špecifikácia
O zvukovú nálož sa v prípade Boombox druhej generácie stará hneď štvorica meničov a to dva woofery s priemerom 106 mm a dva tweetery s priemerom 20 mm, ktoré disponujú celkovým frekvenčným rozsahom 50 Hz - 20 kHz. Celkový výkon sústavy je 2 x 40 W RMS v režime zapojenia do elektrickej siete a 2 x 30 W v prípade napájania integrovanou batériou. Tá má kapacitu 72,6 Wh a dokáže reproduktor napájať po dobu až 24 hodín, samozrejme v závislosti na spôsobe využitia. Nabíjanie potom zaberie zhruba 6 a pol hodiny. Boombox 2 ponúka podporu pre Bluetooth 5.1, interný nabíjací USB konektor (5V / 2,0A), certifikáciu IPX7 a podporu pre spárovanie s viacerými reproduktormi JBL PartyBoost. Reproduktor váži šesť kilogramov a je dostupný v dvoch farebných variantoch (digitálne maskovanie a štandardná čierna)

JBL Boombox 2
JBL Boombox 2

Spracovanie
Vzhľadom na zameranie reproduktora je jeho spracovanie a prevedenie veľmi pevné. Počnúc silným madlom, ktoré na oboch koncoch vyúsťuje v plastovom, avšak pogumovanom zakončení reproduktora, cez pevnú a odolnú sieťovinu pokrývajúci telo celého reproduktora. Základňa je pogumovaná a dostatočne veľká, zadná záslepka obsahujúca konektory je utesnená. Odozva tlačidiel je príkladná a celkovo tak po stránke konštrukcie nie je reproduktoru čo vytknúť.

JBL Boombox 2
JBL Boombox 2
Ovládanie
Na ovládanie reproduktora slúžia tlačidlá umiestnené na hornej čelnej strane. Konkrétne tu nájdeme štandardnú sadu reproduktorových tlačidiel, teda tlačidlo pre JBL PartyBoost, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a prepínanie pesničiek, play / pause, párovacie Bluetooth tlačidlo a on / off. Viac netreba, čo sa konektivity týka, všetky fyzické porty sa nachádza na zadnej strane reproduktora pod gumovou záslepkou. Nájdeme tu klasický 3,5 mm audio input, USB-A konektor pre nabíjanie, micro USB konektor pre servisné účely a nabíjací konektor pre sieťové napájanie.

JBL Boombox 2
Zvuk
Na párty reproduktore je tým najpodstatnejším to, ako hrá, a v prípade JBL Boombox 2 je výsledok veľmi dobrý. Veľkosti reproduktora zodpovedajú tiež veľkosti meničov a tu platí jednoduché pravidlo, že veľkosť (obvykle) nemožno nahradiť. Zvukový prejav je tak skutočne veľmi mohutný, zároveň však pomerne čistý a čitateľný. Basy sú veľmi silno cítiť aj zo vzdialenosti niekoľkých metrov, nie sú však prehnané a nekazí tak dojem z celkového počúvania.

JBL Boombox 2
Reproduktoru pristane prehrávanie v stredných až vyšších polohách hlasitosti, aj keď k žiadnemu závažnejšiemu skresleniu nedochádza ani pri maximálnej hlasitosti. Tu však hrá úlohu aj akustika miesta, na ktorom reproduktor púšťate. Výkonu má na rozdávanie a dokáže tak bohato naplniť bežne veľkú miestnosť v rodinnom dome, rovnako tak sa rozhodne nestratí ako sprievod pri vonkajšej akcii pri grile alebo pri bazéne. Limity hlasitosti sú položené naozaj vysoko a rovnako ako v prípade prvej generácie, aj v tomto prípade Boombox 2 spoľahlivo zastane zvukový doprovod na domácej párty.

JBL Boombox 2
Záver
JBL Boombox je ten najsilnejší a nehlasitější bezdrôtový reproduktor, ktorý má spoločnosť JBL vo svojom sortimente. Veľkosti a váhe zodpovedá zvuková produkcia, ktorá je skutočne ohlušujúca. Ak sú vám bežné bezdrôtové reproduktory malé a zháňate niečo, čo má "gule", JBL Boombox 2 je tým, čo hľadáte.

JBL Boombox 2

Pošlite článok známemu