Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenze sluchátek JBL Club 700BT: Jednoduše povedená

V dnešnej recenzii sa pozrieme na on-ear bezdrôtové slúchadlá JBL Club 700BT. Jedná sa o nižšiu modelovú radu, ako nedávno testované JBL Club One, od ktorých si dnes testovaný model vypožičiava dizajnové prevedenie. Oproti Club One je cena polovičná, znamená to teda, že ponúknu o polovicu horší zážitok?
Špecifikácie
Základom slúchadiel sú 40 mm dynamické meniče, ktoré disponujú frekvenčným rozsahom 16 Hz - 40 kHz v režime pripojenia káblom a 16 Hz - 22 kHz v bezdrôtovom režime, citlivosťou 100 dB SPL @ 1kHz a impedanciou štandardných 32 Ω. O prevádzku v bezdrôtovom režime sa stará integrovaná batéria s kapacitou 610 mAh, vďaka ktorej slúchadlá ponúkajú úctyhodnú výdrž až 50 hodín v bezdrôtovom režime. Nabíjanie potom trvá necelé 2 hodiny s tým, že slúchadlá podporujú funkciu quick charge, kedy za 15 minút nabíjania získate až dve hodiny počúvania. JBL u tejto série do balenia pribaľuje ešte nejaké drobnosti, v tomto konkrétnom prípade v ňom nájdeme transportné vrece z koženky / látky a prepojovací audio kábel s integrovaným ovládačom a mikrofónom, ktorý je navyše kvalitne opletený. Samozrejmosťou je potom nabíjací USB-C kábel. Slúchadlá vážia 283 gramov a sú k dispozícii len v čiernej farebnej variante.

JBL Club700BT

Prevedenie

Séria JBL Club sa môže pýšiť luxusnejším vykonaním, než nižšia / masovejšie série. V tomto konkrétnom prípade sa to prejavuje na ráme slúchadiel, ktorý je z kovu. Mušle ako také sú už z plastu, však slúchadlá ako celok pôsobia veľmi robustným a odolným dojmom. Polstrovanie náušníkov a hlavového mosta je dostatočné a slúchadlá sú pohodlné. Z hľadiska spracovania slúchadlám nie je čo vytknúť.

JBL Club700BT

Ergonómia a ovládanie
Ako už padlo vyššie, polstrovanie náušníkov a hlavového mostu je na dobrej úrovni, slúchadlá sú tak veľmi komfortné aj pri niekoľkohodinovom nosení. Tu je však potrebné spomenúť isté obmedzenia, ktoré sú dané konštrukciou. Jedná sa o on-ear slúchadlá, ktoré môžu byť pre niektorých používateľov menej pohodlná, než väčšie over-ear variant (Club One alebo lacnejšie Club 950NC). Na to treba brať zreteľ pri výbere. Nad rámec toho si však na ergonómiu nemožno sťažovať.

JBL Club700BT

Ovládacie prvky slúchadiel sú rozmiestnené na mušliach. Na ľavej strane nájdeme tlačidlo pre vypnutie / zapnutie, Bluetooth párovanie a prepínanie režimov (normálny, Ambient Aware a Talk Through). Stredný panel ľavej mušle sa dá stlačiť, čím sa aktivuje hlasová asistentka Amazon Alexa alebo Google Assistant, Siri bohužiaľ podporovaná nie je. Na pravej strane sa potom nachádzajú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, prepínanie pesničiek či dedikované tlačidlo pre zosilnenie basov. Rovnako ako už testovaný Club One aj tento model disponuje podporou dedikované aplikácie My JBL Headphones. Tá ponúka okrem ekvalizéra a ovládania režimov prehrávania ešte niekoľko presetov založených na zvukových preferenciách svetoznámych DJov, medzi ktoré patrí napríklad Armin Van Buuren, Nikča Romero, Tigerlily a ďalšie. Okrem toho aplikácia samozrejme ponúka aj voľby pre správu slúchadiel, ako je napríklad aktualizácia firmvéru a ďalšie bežné prevádzkové veci.

JBL Club700BT

Zvuková produkcia
Model JBL Club One si odniesol len slová chvály, čo sa zvukovej stránky týkalo. S radosťou môžem podotknúť, že aj jeho menší súrodenec sa rozhodne nenechá zahanbiť. Zvukový prejav je veľmi čistý, detailný a ponúka skvelú hĺbku prejavu. V defaultnom režime je možno o niečo basovejší, než by sa mi páčilo, to sa však dá upraviť v aplikácii JBL, kde si môže ekvalizáciu nastaviť každý podľa svojho uváženia. Vo finále sa  dá JBL Club 700BT po zvukovej stránke málo čo vytknúť. Vďaka možnostiam individualizácie si ten "svoj" zvuk nájde snáď každý. Slúchadlá zároveň ponúknu veľmi dobrú hlasitosť a vďaka svojej konštrukcii aj nejaké to pasívne odhlučnenie, keď už u tohto modelu musíme funkciu ANC oželieť.

JBL Club700BT

Záver
Slúchadlá JBL Club 700BT sa naozaj podarili. Oproti svojmu takmer dvakrát drahšiemu súrodencovi síce prišla o ANC a over-ear konštrukciu, po zvukovej stránke sú si však oba modely relatívne podobné. 50hodinová výdrž batérie je skvelá, sprievodné funkcie Ambient Aware a Talk Through prídu napríklad v kancelárii vhod, pozadu nezostala ani skvelá konštrukcia a dobrá ergonómia. Ak vám nevadí on-ear konštrukcia, JBL Club 700BT nebudete ľutovať.

Pošlite článok známemu