Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL Charge 4: Multimediálny reproduktor s poriadnym výkonom

TouchIT

26.03.2019

Model, ktorému bude dobre vo vyhriatej izbe, ale aj vonku pri bazéne alebo na chate. Vysoká kapacita batérie mu dodá energiu na 20 hodín prehrávania. Keď budete potrebovať, nabije aj váš smartfón alebo iné príslušenstvo. Je vodotesný a certifikácia IPX7 ho ochráni pri náhodnom páde vody. Treba ho ale čím skôr vytiahnuť a osušiť. Nakoniec toto je odolnosť, vďaka ktorej ho môžete umývať pod tečúcou vodou. Látkový povrch ho chráni pri pádoch a je určený na umývanie. Ako jeden z mála multimediálnych reproduktorov sa už nabíja cez rozhranie USB-C.
Výrobca použil širokospektrálny menič na prednej strane a doplnil ho o dva basové žiariče na boku. Sú gumové a tesnia s konštrukciou. Tadiaľto voda nenatečie. Tlačidlá sú na hornej strane valca a sú plastové, z toho dve podsvietené. Na gumovej podstave je súprava piatich LED svetiel signalizujúcich stav batérie. Reproduktor drží spoľahlivo na mieste a minimalizuje šmýkanie. Takisto je dobre vyvážený a neprevrhne sa. Charge 4 podporuje zapojenie viacerých reproduktorov, viac ako 100, do reťaze. Je to zaujímavosť, mnohí pravdepodobne využijú spojenie dvoch reproduktorov do rozšíreného stereo režimu. Ide o technológiu JBL Connect+, ktorú má viacero reproduktorov tohto výrobcu.

JBL Charge 4

K reproduktoru sa dá pripojiť aj cez audiokábel, bezdrôtové pripojenie je ale výhodnejšie, nielen z praktického pohľadu na bezkáblové riešenie. Charge 4 totiž takisto umožňuje spojiť dve zariadenia naraz. Hudba bude hrať z posledného zariadenia, ktoré do reproduktora pošle nejaký zvuk.

Zvukovo má poriadny výkon. Veď 30 W na také malé zariadenie je naozaj až až. Svoj podiel na celkovej vyváženosti zvuku majú dva pasívne žiariče po bokoch, ktoré dopĺňajú výšky a stredy na hlavnom meniči. Zvuk je veľmi dobrý. My sme ocenili aj lepšiu dynamiku basov, čo pri tejto veľkosti nie je samozrejmosťou. Takisto aj to, že má stabilnú reprodukciu pri vyšších hlasitostiach. Žiadne pretláčanie výšok ani chrčanie. Veď práve pulzovanie bočných žiaričov je na tom to najlepšie.

JBL Charge 4

Verdikt
JBL Charge 4 je multimediálny reproduktor s poriadnym výkonom. Je to zároveň powerbanka. Hrá veľmi dobre a má aj silné a dynamické basy. Tu sme ocenili, že výrobca zostal verný svojmu štýlu. Za svoje peniaze dostanete nielen všetko okolo multimediálneho reproduktora a jeho funkcií, ale aj poriadny zvuk.

Výhody
+ odolné telo
+ prežije pád do vody
+ bočné basové žiariče
+ kapacita batérie
+ množstvo farebných vyhotovení
Nevýhody
- žiadne podstatné

JBL Charge 4

Pošlite článok známemu