Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL E15: Slúchadlá s výborným zvukom a účinným odhlučnením

TouchIT

06.06.2017

Vieme, čo od JBL čakať. Aj keď nemáme príliš radi reklamné texty typu „charakteristický JBL zvuk“, v tomto prípade musíme dať výrobcovi za pravdu. Je to charakteristický zvuk a za svojich 40 eur dostanete nielen dobrý zvuk, ale aj účinné odhlučnenie. To je na úrovni konštrukcie, no nie každé in-ear slúchadlo automaticky znamená vysoký stupeň odhlučnenia. Tu si stačí štuple nasadiť do uší a eliminujú sa bežné šumivé zvuky, napríklad aj hlasité rapotanie 3,5 mm externého disku. Podotýkame, že to všetko bez zapnutej reprodukcie zo slúchadiel.
Toto sú slúchadlá, ktorých zvuk sa nám zapáčil bez výhrad od prvej chvíle.

Kábel má dĺžku 140 mm, čo je absolútne ideálne na nosenie s telefónom vo vrecku. Nebude vás ťahať a odoberať vám štuple z uší. Je látkový a nezamotáva sa, ale na druhú stranu, látka prináša rušenie z oterov o oblečenie. Toto je vlastne jediná nevýhoda slúchadiel. Na použitie pri počítači je to bez problémov. V zime pod bundou, ktorá kábel pritlačí o druhú časť oblečenia, je to tiež v poriadku. Kábel nad oblečením už je počuť. Jeho šuchotanie pri chôdzi a pohojdávanie sa o košeľu budete vnímať.

Slúchadlá majú silný basový prejav. Navzdory tomu stále vyniknú stredy a výšky. Povedzme, že výšky prirodzene menej. Zvuk je ale vykreslený dobre. Pri porovnaní s inými slúchadlami, bolo na niektorých skladbách cítiť jasné skreslenie od stredu nahor. K dispozícii sú štyri farebné vyhotovenia.

JBL E15

Hodnotenie

+ dynamika zvuku, silné basy, držanie v ušiach a odhlučnenie, dlhý kábel, nezamotáva sa
– jemne skreslené výšky, interferencia z látkového kábla

Verdikt
JBL E15 sa nám páčili najviac spomedzi káblových in-ear slúchadiel. Majú veľmi dobrý zvukový prejav. Interferencia z kábla otierajúceho sa o oblečenie nám však nezabránila tieto slúchadlá odporúčať a dať im Tip redakcie.

Pošlite článok známemu