Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL E45BT a E55BT

DigitalPortal

22.12.2016

Bezdrôtových slúchadiel je na trhu veľa a preto je výber medzi nimi ťažký. Rozhodne medzi zaujímavé modely patrí dvojica testovaných modelov od spoločnosti JBL – E45BT a E55BT. Aké sú obidva modely a čo všetko prinášajú?
V balení je okrem slúchadiel prepojovací audio kábel, nabíjací microUSB-USB kábel a manuály so záručným listom. Konštrukcia testovaných slúchadiel je na danú cenu príkladná. Kombinuje prvky praktickosti s prvkami modelov z profesionálnych tried. Obe majú pohodlný textilný most, ktorý ani po niekoľkohodinovom počúvaní netlačí a príjemné náušníky s koženkovým polstrovaním veľmi dobre priliehajú na hlavu. Tiež oceňujeme, že sú oba modely plne zložiteľné a umožňujú jednoduché prenášanie aj v menších taškách bez strachu, že niečo ulomíme.

JBL E45BT a E55BT

Slúchadlá majú nastaviteľnú výšku náušníkov a ich priľnavosť na hlavu je ideálne vyladená. Hoci sú však oba modely plne bezdrôtové, ponúkajú výdrž až 16 hodín v prípade modelu E45BT, resp. až 20 hodín pri modeli E55BT. Prítomný je tiež aj audio konektor (avšak netradičný 2,5 mm jack), ktorý v prípade vybitia jednoducho urobí zo slúchadiel drôtové a tak nebude potrebné riešiť pripojenie k nabíjačke. Ďalším rozdielom medzi týmito dvoma modelmi je veľkosť meniča. E45BT ponúka 40 mm menič, vďaka čomu sú slúchadlá menšie a ponúkajú lepšiu skladnosť. E55BT ponúka 50 mm menič, vďaka tomu slúchadlá príjemne obopnú celé ucho a pridávajú na pohodlnosti nosenia.

JBL E45BT a E55BT

Na slúchadlách sú zaujímavé prvky. Na pravom náušníku je veľmi šikovne vyriešené posuvné tlačidlo vypínania s LED indikátorom, čo je veľmi praktické, pretože tu používateľ nemusí tlačidlo zapínania dlhšie držať. Ďalej je k dispozícii ovládanie hlasitosti a prehrávania hudby, či prijatie hovoru, 2,5 mm jack konektor, mikrofón a tlačidlo pre prepínanie medzi viacerými vstupmi. K zariadeniu totiž možno pripojiť hneď niekoľko zariadení súčasne (napr. počítač a telefón). Pri telefonovaní je zvuk veľmi čistý a príjemný, čo sme overili aj zrealizovaním audio nahrávky zo slúchadiel. Trochu nás však sklamalo telefonovanie v exteriéri. Pri realizovaní viacerých telefonických hovorov nás druhá strana počas chôdze upozorňovala na fakt, že nám nie je dobre rozumieť.

JBL E45BT a E55BT

Na ľavom náušníku je len microUSB konektor pre nabíjanie slúchadiel. Nabíjanie pri oboch modeloch trvá takmer dve hodiny, pričom pri konektore je však indikačná LED dióda, ktorá signalizuje stavu nabitia. Vyladenie slúchadiel považujeme za skutočne dokonale. So žiadnym z testovaných žánrov sme nemali jediný problém, pričom na lepší zvuk sme nepoužili ani ekvalizér. V prípade ručného nastavenia naopak ekvalizér znížil kvalitu a najlepšie výkony tak slúchadlá podávajú s veľmi kvalitným vstupom hudby. Pre ľudí s knižnicami hudby vo formáte MP3 pri nízkom bitrate teda tieto slúchadlá rozhodne nie sú, pretože naozaj extrémne degradujú potenciál týchto modelov.

JBL E45BT a E55BT

JBL E45BT a E55BT sú vstupnou bránou do sveta naozaj kvalitnejšieho počúvania, čo podčiarkuje aj ich vyššia cena. Za tú však dostane používateľ dokonale vyladené modely, ktorým nechýba vysoká výdrž prehrávania, jack konektor v prípade vybitia a možnosť pripojenia viacerých zariadení naraz. Model E45BT má odporúčanú cenu 99 eur a väčší model E55BT 129 eur.

JBL E45BT a E55BT

JBL E45BT
Hodnotenie: 90%
Plusy
+ Konštrukcia a pohodlnosť
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Plochý a odolný audio kábel
+ Možnosti hands-free, netlačia
+ Zaujímavé ovládacie prvky
Mínusy
– Vyššia cena za slúchadlá
– Občas problémy s mikrofónom

JBL E55BT
Hodnotenie: 95%
Plusy
+ Konštrukcia a pohodlnosť
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Plochý a odolný audio kábel
+ Možnosti hands-free, netlačia
+ Ovládacie prvky, mohutné basy
Mínusy
– Vyššia cena za slúchadlá
– Občas problémy s mikrofónom

Pošlite článok známemu