Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL Go2: Šikovný reproduktor doslova do vrecka

TouchIT

03.10.2018

Na podvodnú diskotéku to nebude, no certifikácia IPX7 ho ochráni proti náhodnému ponoreniu a bežným striekancom vody. Dostupný je až v dvanástich farbách.
Je to malý reproduktor, ktorý sa zmestí do vrecka na nohaviciach a má pogumované telo. Vďaka tomu sa nebude šmýkať, nech už ho položíte na hladký nerovný povrch alebo priamo na zamočenú dlažbu k bazénu. Nabíja sa cez microUSB port.

Ten je spolu s audiokonektorom chránený gumovým krytom. Kábel AUX na prepojenie so vstupným zariadením nie je súčasťou balenia. Predpokladáme, že takmer každý použije Bluetooth. Z reproduktora sa dá aj telefonovať.

Ovládanie je na hornej strane a tvoria ho tlačidlá hlasitosti, zapnutia, Bluetooth a multifunkčné tlačidlo. To slúži na prijatie hovoru alebo na pozastavenie či posunie o jednu skladbu dopredu. Potešilo nás, že to fungovalo aj v počítači. Skúšali sme to na kombinácii Windows 10 a Spotify.

JBL GO2

Reproduktor je treba postaviť smerom k používateľovi, inak sa bude zvuk výrazne tlmiť. Je počuť, keď ho nemáte natočený priamo k sebe. Zvukovo je cítiť, že má posunutú schopnosť reprodukcie nízkych tónov až od 120 Hz. Zvuk odpovedá malému 40 mm reproduktoru. Je vhodný na filmy aj hudbu. Stredy a výšky sú jasné, nízke tóny mierne tvrdšie a akoby zastretejšie.

Výhody
+ IPX7
+ tvar a vyváženie
+ zvuk/cena

Nevýhody
- menšie nepresnosti zvuku

Verdikt
JBL Go2 je šikovný reproduktor doslova do vrecka. Odolá ponoreniu do vody a vydrží 5 hodín prehrávania na jedno nabitie. Zvukovo má nejaké rezervy. Nebudeme vám tvrdiť, že zvuk je bezchybný a zaplní celú obývačku. Pri tejto cene ale málokde zoženiete lepší zvuk z prenosného reproduktora.

Pošlite článok známemu