Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL Horizon

DigitalPortal

08.07.2015

JBL má v portfóliu zaujímavý produkt. Rádiobudík a reproduktor v jednom? Áno, to je Horizon, ktorý je zaujímavým doplnkom do domácností vďaka funkciám a dizajnu, ktorý sa veľmi dobre hodí na nočný stolík. Čo všetko prináša?
Páči sa nám pekný kruhový displej so zobrazením času a dátumu, ktorý je na prednej strane spolu s dvojicou 5 Wattových reproduktorov. Displej zobrazuje nielen dátum, ale aj aktivovaný Bluetooth, budíky a FM rádio, pri ktorom vidí používateľ jeho aktuálnu frekvenciu, hlasitosť alebo zvonenie. Monochromatický displej sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam miestnosti. Ocenili by sme však možnosť manuálnej úpravy, keďže z väčšej diaľky v noci nie sú vždy čitateľné hodiny.

JBL Horizon

Všetky tlačidlá na hornej strane sú gumené, rovnako ako aj celé plastové spracovanie, potiahnuté gumou. Je tu 12 tlačidiel príjemných na dotyk. Sú tu ovládacie tlačidlá hlasitosti, Bluetooth pripojenia alebo párovania, budík a dve šípky na nastavenie. Je tu aj tlačidlo „Snooze“, ktoré okrem vypnutia budíka možno použiť na zapnutie kruhového svetla na zadnej strane reproduktora. Jeho intenzita je dostatočne silná na to, aby nahradilo lampičku na nočnom stolíku.

JBL Horizon

Okrem tlačidiel pre reguláciu hlasitosti sa tu nachádza tlačidlo pre zapnutie/vypnutie FM rádia, pri ktorom sú tlačidlá pre preladenie stanice. Tie fungujú aj ako ovládanie skladieb. Bluetooth možno zapnúť alebo vypnúť samostatným tlačidlom na hornej strane reproduktora, prítomné je tiež tlačidlo pre aktiváciu nočného režimu, pri ktorom možno nastaviť ako dlho má byť režim zapnutý v rozsahu od 5 do 90 minút.

JBL Horizon

Prítomné sú aj dve nezávislé budenia, čo znamená, že používateľ môže zdieľať jedno spoločné zariadenie, kde možno nastaviť dva rôzne časy budenia. Nechýba ani FM rádio či možnosť nastavenia rôznych zvukov pri budíku, medzi ktoré patrí rádio. Za veľmi dobré a praktické riešenie považujeme záložnú batériu, ktorá príde vhod v prípade výpadku elektrického prúdu.

JBL Horizon

Vďaka možnosti pripojenia zariadenia ako je smartfón a tablet cez Bluetooth, možno používať Horizon aj ako Bluetooth reproduktor. Kvalita prehrávaného zvuku je veľmi dobrá, porovnateľná s prenosným reproduktorom JBL Charge II, v kvalite sú však aj rozdiely. Kvalitný zvuk ponúka Horizon najmä pri nižšej hlasitosti, optimálne na úrovni 6-9 pri ktorých sú basy dostatočne silné, s narastajúcou hlasitosťou od úrovne 12 až po maximálnu úroveň 16 sa basy pomaly vytrácajú.

JBL Horizon

Za výhodu považujeme vyrovnaný zvuk pri optimálnej hlasitosti pričom nezáleží na prehrávanom