Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL Horizon

DigitalPortal

08.07.2015

JBL má v portfóliu zaujímavý produkt. Rádiobudík a reproduktor v jednom? Áno, to je Horizon, ktorý je zaujímavým doplnkom do domácností vďaka funkciám a dizajnu, ktorý sa veľmi dobre hodí na nočný stolík. Čo všetko prináša?
Páči sa nám pekný kruhový displej so zobrazením času a dátumu, ktorý je na prednej strane spolu s dvojicou 5 Wattových reproduktorov. Displej zobrazuje nielen dátum, ale aj aktivovaný Bluetooth, budíky a FM rádio, pri ktorom vidí používateľ jeho aktuálnu frekvenciu, hlasitosť alebo zvonenie. Monochromatický displej sa automaticky prispôsobuje svetelným podmienkam miestnosti. Ocenili by sme však možnosť manuálnej úpravy, keďže z väčšej diaľky v noci nie sú vždy čitateľné hodiny.

JBL Horizon

Všetky tlačidlá na hornej strane sú gumené, rovnako ako aj celé plastové spracovanie, potiahnuté gumou. Je tu 12 tlačidiel príjemných na dotyk. Sú tu ovládacie tlačidlá hlasitosti, Bluetooth pripojenia alebo párovania, budík a dve šípky na nastavenie. Je tu aj tlačidlo „Snooze“, ktoré okrem vypnutia budíka možno použiť na zapnutie kruhového svetla na zadnej strane reproduktora. Jeho intenzita je dostatočne silná na to, aby nahradilo lampičku na nočnom stolíku.

JBL Horizon

Okrem tlačidiel pre reguláciu hlasitosti sa tu nachádza tlačidlo pre zapnutie/vypnutie FM rádia, pri ktorom sú tlačidlá pre preladenie stanice. Tie fungujú aj ako ovládanie skladieb. Bluetooth možno zapnúť alebo vypnúť samostatným tlačidlom na hornej strane reproduktora, prítomné je tiež tlačidlo pre aktiváciu nočného režimu, pri ktorom možno nastaviť ako dlho má byť režim zapnutý v rozsahu od 5 do 90 minút.

JBL Horizon

Prítomné sú aj dve nezávislé budenia, čo znamená, že používateľ môže zdieľať jedno spoločné zariadenie, kde možno nastaviť dva rôzne časy budenia. Nechýba ani FM rádio či možnosť nastavenia rôznych zvukov pri budíku, medzi ktoré patrí rádio. Za veľmi dobré a praktické riešenie považujeme záložnú batériu, ktorá príde vhod v prípade výpadku elektrického prúdu.

JBL Horizon

Vďaka možnosti pripojenia zariadenia ako je smartfón a tablet cez Bluetooth, možno používať Horizon aj ako Bluetooth reproduktor. Kvalita prehrávaného zvuku je veľmi dobrá, porovnateľná s prenosným reproduktorom JBL Charge II, v kvalite sú však aj rozdiely. Kvalitný zvuk ponúka Horizon najmä pri nižšej hlasitosti, optimálne na úrovni 6-9 pri ktorých sú basy dostatočne silné, s narastajúcou hlasitosťou od úrovne 12 až po maximálnu úroveň 16 sa basy pomaly vytrácajú.

JBL Horizon

Za výhodu považujeme vyrovnaný zvuk pri optimálnej hlasitosti pričom nezáleží na prehrávanom hudobnom žánri. Rovnako dobre znie rocková hudba Avril Lavigne, R&B Rihanny, rap od Kontrafaktu, alebo tanečná hudba Kylie Minogue. Prenos cez Bluetooth je stabilný, dosah signálu po panelákovom byte je cca 12 metrov, problém mu nerobí ani niekoľko stien. V prípade potreby možno pripojiť reproduktor aj audio káblom.

JBL Horizon

Reproduktor okrem veľmi dobrého zvuku ponúka praktickú doplnkovú funkciu – dva USB porty na ľavej strane s výstupným prúdom 1A, pomocou ktorých možno nabíjať mobilné zariadenia, či už ide o smartfóny, tablety, alebo powerbanky. Zároveň ním možno ušetriť dve miesta v zástrčke. Produkt je dostupný v elegantnej čiernej, alebo bielej farbe.

JBL Horizon

Čo všetko teda JBL Horizon ponúka? Už z recenzie je jasné, že toto nie je obyčajný budík. Nemožno ho porovnávať ani s bežne dostupnými budíkmi na trhu, ktoré okrem hodín a budenia ponúknu analógové ladenie staníc FM rádia a chrčiaci zvuk. Na rozdiel od týchto bežných budíkov ponúkne JBL Horizon za cenu 99 eur ďaleko viac. Ponúka dve nezávislé budenia, svetlo ako náhradu za stolovú lampu na nočnom stolíku a tiež výbornú funkciu v dnešnej dobe – dva USB porty na nabíjanie mobilných zariadení.

JBL Horizon

Používateľ ocení kvalitnú reprodukciu zvuku pri bezdrôtovom prenose cez Bluetooth alebo možnosť priameho prepojenia cez audio kábel a FM rádio s pamäťou na päť staníc vo frekvenčnom rozsahu 87 – 108 MHz. Hoci je budík vyrobený z plastu, je potiahnutý gumeným povrchom príjemným na dotyk. Dá sa produktu niečo vyčítať? Azda len horšia čitateľnosť hodín pri väčšej vzdialenosti, niektorí by možno uvítali RDS a pamäť na uloženie viac staníc rádia.

Vďaka mnohým funkciám a dizajnu udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu JBL Horizon ocenenie Inovácia
Inovacia

JBL Horizon

Plusy
+ Kvalita prevedenia
+ Zaujímavý dizajn
+ Reprodukcia zvuku
+ USB porty na nabíjanie
+ Prítomný Bluetooth
+ Dve nezávislé budenia
+ Záložná batéria, svetlo

Mínusy
– Absencia funkcie RDS
– Jas displeja nemožno nastaviť manuálne

Pošlite článok známemu