Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL Pulse 4 / Efektný dizajn s výborným zvukom

PC Revue

15.11.2019

To, že sú bluetoothové reproduktory JBL medzi používateľmi obľúbené, netreba zdôrazňovať. Pre tých, ktorým nestačí kvalitný a výkonný zvuk, je tu rad Pulse, ktorý pridáva aj svetelné efekty. A treba dodať, že novinka Pulse 4 to berie, ako sa hovorí, „z gruntu“. Celý reproduktor má tentoraz vretenovitý tvar a je zhotovený z priehľadného akrylátu, pod ktorým sa ukrýva svetelná časť, takže svetelné efekty si teraz môžete užiť v rozsahu 360°. Jednotnosť narúša iba logo JBL vpredu a krátky výrez z druhej strany nesúci konektor USB-C a indikačný LED prúžok nabíjania. Oba konce sú tvorené pasívnymi žiaričmi.
Vyzerá to veľmi efektne a hneď vám napadne otázka: „Ako to môže hrať?“ Aj mne to prišlo na um, keď som Pulse 4 videl prvý raz. Pravda však je, že vývojárom sa podaril husársky kúsok a reproduktor nielen dobre vyzerá, ale aj hrá. Nezvyčajná konštrukcia nemá na kvalitu zvuku žiadny vplyv a zvuk je porovnateľný s ostatnými modelmi výrobcu. Reproduktor je jasne mierený predovšetkým na mladú klientelu, ktorá si na rôzne svetielka a blikadlá potrpí. V honbe za čistým tvarom bolo, samozrejme, treba urobiť určité zmeny.

JBL Pulse 4

Ovládanie sa presunulo na vrchný pogumovaný prstenec, kde v rozstupe 120° nájdete tri skupiny tlačidiel (zapnutie a párovanie, prepínanie svetelných efektov a pripojenie k PartyBoost) a trojicu tlačidiel prehrávania a hlasitosti. Rovnako ako jeho generačný kolega Flip 5 podporuje novinka funkciu PartyBoost na pripojenie viacerých reproduktorov do režimu párty alebo dvojice reproduktorov do stereofónneho módu. Nový systém s vyšším dosahom však nie je kompatibilný so starším JBL Connect+. Oproti starším modelom tu už nenájdete audiovstup ani funkciu hands-free. Nový konektor USB-C je však vodotesný a celé zariadenie má certifikáciu IPX7, takže vydrží pod vodou 30 minút v hĺbke 1 m.

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikajúca. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, ktorý zbytočne nepreceňuje basy ako mnoho konkurentov. V miestnosti je basov dostatok a pre tých, ktorí chcú ozvučiť celú lúku, sú určené výkonnejšie modely. Výkon je viac než dostačujúci a basová reakcia klesá s vyššou hlasitosťou, pretože malý basový reproduktor jednoducho nedokáže držať krok s objemom. Životnosť batérie je so zapnutými svetelnými efektmi asi 12 hodín prehrávania, čo je rovnaké, ako v prípade minuloročného Pulse 3. Pre niekoho to môže byť sklamanie, na druhej strane 12 hodín by na párty stačiť malo. Svetelné efekty však možno vypnúť a tým výdrž batérie predĺžiť. Batéria má kapacitu 7260 mAh a nabíja sa takmer 4 hodiny. Na to treba pred párty myslieť.  

JBL Pulse 4

Papierovo je JBL Pulse 4 iba menšie zlepšenie oproti predchádzajúcej generácii Pulse 3. Najväčšia zmena je fyzický vzhľad, ktorý poskytuje väčšiu plochu na svetelnú show a vyzerá, ako by ste držali pohár so svetlom. Daňou za jedinečný vzhľad je absencia mikrofónu a 3,5 mm vstupného  konektora. No ak hľadáte párty reproduktor, nádherné svetelné efekty a výborný zvuk vás určite presvedčia. Svetelné efekty možno prepínať alebo vypnúť tlačidlom alebo podrobnejšie konfigurovať pomocou mobilnej aplikácie.

Verdikt: Unikátny dizajn a výborný zvuk.

Model: JBL Pulse 4, bluetooth verzie 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, výstupný výkon: 20 W (RMS), typ batérie: lítiovo-iónová polymérová 7260 mAh, nabíjanie 3,5 hod., rozmery (š × h × v): 96 × 96 × 207 mm, hmotnosť: 1260 g

Hodnotenie:
+ Dizajn, zvuk, odolná konštrukcia, ovládanie
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98
Výbava: 95
Ovládanie: 100
Vyhotovenie: 100
Celkovo: 98

Tip redakcie: Unikátny dizajn

Pošlite článok známemu