Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL Pulse 4: Je ojedinelým reproduktorom na trhu tohto formátu

TouchIT

15.04.2020

Reproduktor, ktorý sa konkurencia snaží napodobiť, no JBL má stále vedúce postavenie na trhu. Svetelný reproduktor je poriadne vylepšený a teraz máte LED osvetlenie takpovediac v HD rozlíšení. Je vynikajúce a je radosť sa naň pozerať. Reproduktor je zaujímavý práve 360-stupňovým osvetlením. Vhodné zároveň ako nočná efektová lampa, ak sa bojíte zaspávať potme alebo chcete upokojujúce svetlo na oddych.
Reproduktor sa používa nastojato, v spodnej časti je basový menič, v hornej hlavný menič s priemerom 57 mm. Ovládacie prvky sú po obvode valca vo vrchnej časti. Sú tu tlačidlá na zapnutie, ovládanie Bluetooth, hlasitosti hudby a svetelných efektov. Základnú skladbu efektov, teda piatich štýlov nastavujete priamo cez toto tlačidlo. Resp. prepínate sa medzi nimi. V aplikácii JBL Connect si prispôsobujete farby týchto efektov alebo si môžete odfotiť scénu pred vami a použijú sa farby zachytené na fotografii.

S nastaveniami sa môžete vyhrať dostatočne, je tu aj možnosť pripojiť reproduktor k ostatným a vytvoriť tak zvukovú reťaz (funkcia PartyBoost). Tiež sa dá vytvoriť stereo režim a rozdeliť tak dva reproduktory na ľavý a pravý stereo kanál. Keď vás bude osvetlenie rušiť, dá sa vypnúť. LED svetlo však slúži aj ako informačný prvok pri zapnutí alebo vypnutí reproduktora, oznámenie párovacieho režimu alebo pripojenia k zariadeniu.

JBL Pulse 4

Ocenili sme aj nabíjanie cez konektor USB-C. Na nabitie 7260 mAh batérie budete potrebovať 3,5 hodiny. Potrebujete na to ale nabíjačku s výkonom 15 W. Zmysel pre detail a dizajn ukázal výrobca na svetelnom prvku zobrazujúcom nabíjanie.

Po zapojení do zdroja energie sa kapacita akumulátora zobrazí aj cez svetelný LED systém. Perličkou je, že ak máte takýchto reproduktorov viac a zatrasiete s nimi v blízkosti iných, svetelné efekty sa zosynchronizujú.

Reproduktor stojí stabilne a poskytne skutočne silný zvukový zážitok. To aj napriek tomu, že nemá takú výbavu meničov ako iné reproduktory tohto výrobcu. Vzhľadom na to je zvuk prekvapivo dobrý.

JBL Pulse 4

Nekupujete si len svetelné efekty, ale aj istú kvalitu zvuku. Dynamika basov by mohla byť miestami lepšia a nízke tóny menej prenikavé. Sú to detaily a v zásade nie je reproduktoru čo vytknúť.

Výhody
- Kvalita LED podsvietenia
- Funkcia PartyBoost a vytvorenie stereo režimu
- Zvukový prejav
- Vodeodolný aj na ponorenie
Nevýhody
- Mierne prenikavejšie výšky

JBL Pulse 4 je ojedinelým reproduktorom na trhu tohto formátu. Vlastne nič lepšie na trhu nie je a takýto LED svetelný systém má využitie nielen pri hudbe, ale aj ako relaxačný prvok. V oblasti zvuku by sme odporúčali mierne stiahnuť sýtosť výšok, inak sme boli spokojní.

Pošlite článok známemu