Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL Quantum 400: Slúchadlá s vylepšeniami

TouchIT

04.03.2021

Slúchadlá Quantum 400 sa zmestili ešte do cenovej kategórie 100 eur a v porovnaní s modelom Quantum 200 prinášajú viacero vylepšení.
Konštrukcia je z plastu, pôsobí však o niečo prémiovejším dojmom. Je to dané aj rozmerovo väčším mostom cez hlavu. Náušníky z pamäťovej peny zabezpečujú komfort pri používaní slúchadiel.

Slúchadlá ponúkajú aj jednoduché svetelné efekty, ako je podsvietené a blikajúce logo JBL. Výklopný mikrofón sa aktivuje vo vyklopenej pozícii a automaticky sa vypne, keď ho vrátite do pôvodnej pozície. Na ľavom slúchadle sa však nachádza tlačidlo, ktoré umožňuje zapnúť a vypnúť mikrofón aj v jeho aktívnej pozícii.

Je to užitočná vlastnosť, ktorú oceníte počas hrania. Rovnako je k dispozícii koliesko na reguláciu hlasitosti a druhé koliesko, ktoré reguluje hlasitosť hry vzhľadom na komunikáciu s ostatnými hráčmi napr. cez službu Discord. Túto funkciu sme v minulosti využívali aj v prípade ostatných slúchadiel a považujeme ju za pridanú hodnotu, ak hrávate s ostatnými hráčmi a komunikujete s nimi.

JBL Quantum 400

JBL Quantum 400 sa k počítaču pripájajú pomocou USB kábla. V balení je tiež kábel s 3,5 mm jackom na pripojenie k herným ovládačom alebo mobilným zariadeniam. Vďaka pripojeniu cez USB môžete využívať počítačový softvér JBL QuantumENGINE. Ten ponúka ekvalizér, nastavenie podsvietenia, zapnutie a voľbu priestorového zvuku či aktualizáciu firmvéru slúchadiel.

V tejto súvislosti dávame do pozornosti najmä dva režimy priestorového zvuku. K dispozícii je DTS Headphone:X 2.0 a tiež JBL QuantumSURROUND, ktorý ponúka až 7.1-kanálový priestorový zvuk. Samozrejmosťou je možnosť používať slúchadlá v tradičnom stereo režime a každý z týchto režimov má svoje výhody pre jednotlivé spôsoby používania slúchadiel – či už ide o počúvanie hudby, hranie hier alebo sledovanie filmov.

JBL Quantum 400 majú 50 mm meniče, v tomto smere sú slúchadlá identické s modelom Quantum 200. Ich pridanou hodnotou sú viaceré funkcie, spomenuli sme ich v texte – všetky z nich považujeme za reálnu pridanú hodnotu, ktorú využijete pri hraní. Či už ide o režimy priestorového zvuku, ekvalizér, dedikované tlačidlo na stlmenie mikrofónu či reguláciu hlasitosti hry v pomere ku komunikácii cez Discord alebo inú službu.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu