Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL Reflect Mini a Mini BT

DigitalPortal

02.02.2016

Na tohtoročnom veľtrhu IFA v Berlíne predstavila spoločnosť JBL, ktorá takmer 70 rokov vyrába audio produkty niekoľko slúchadiel, medzi ktorými sú aj dve zo série Synchros – Reflect Mini a Reflect Mini BT. Tieto ľahké slúchadlá do uší sú určené hlavne na šport, pričom sme ich porovnali v recenzii.
Modely sú zabalené v kartónových krabiciach, na ich prednej strane sú znázornené prevedenia slúchadiel. V balení sú celkovo štyri páry silikónových náušníkov, pričom na dvoch pároch nájdeme ergonomický výstupok pre menšiu šancu vypadnutia slúchadiel z uší.
V balení sú tiež manuály a v prípade Reflect Mini BT je k dispozícii aj USB kábel na nabíjanie. Slúchadlá sú vyrobené z kvalitného polykarbonátu, ktorý je sčasti pogumovaný. Proti spracovaniu nemáme absolútne žiadne výhrady, žiadne nedostatky sme nenašli.

JBL Reflect Mini

Počúvanie hudby je pohodlné, avšak podľa nás je pohodlnejší silikónový náušník s prívlastkom Freebit, ktorý vďaka ergonomickému výstupku nevypadne z ucha za žiadnych okolností. Na jeho používanie si ale treba zvyknúť, keďže po vložení slúchadiel do ucha je potrebné ho otočiť, aby sa zachytil o tvar ucha. Jediný problém s ergonómiou sme mali pri behu, kedy sa slúchadlá jemne natriasali a sčasti rušili zvuk. Inak sú ale na beh ako stvorené, keďže sú odolné voči potu.

JBL Reflect Mini

Kábel je pri Reflect Mini dlhý 1,2 metra a pri Mini BT je to len 0,5 metra, avšak obidva sú dostatočne dlhé na komfortné počúvanie hudby. V obidvoch prípadoch je kábel sčasti vo farebnom prevedení slúchadiel, ale nachádza sa naňom strieborný reflexný pás po celej dĺžke pre zlepšenú viditeľnosť v noci. Kratší kábel pri Mini BT neprekáža keďže sa slúchadlá pripájajú bezdrôtovo cez Bluetooth, na rozdiel od Mini, ktoré na prehrávanie hudby používajú 3,5 mm jack ohnutý do zhruba 45° uhla.

JBL Reflect Mini

Spárovanie Reflect Mini BT prebieha rýchlo a jednoducho, stačí totiž podržať stredné tlačidlo na multifunkčnom ovládači hneď pri ľavom uchu, počkať na pípnutie a pripojiť sa. Slúchadlá opäť pípnu a pripojenie je dokončené.
Obidva modely majú aj ovládač s mikrofónom, pri Reflect Mini obsahuje len jedno tlačidlo na prijímanie hovorov či ovládanie hudby, ale na Mini BT sú až tri tlačidlá, pričom stredné slúži nielen na  párovanie, ale aj na telefonovanie a ovládanie hudby a zapnutie slúchadiel. Zvyšné dve sú určené na ovládanie hlasitosti, ktorá je ale ovládaná nezávisle od zariadenia.

JBL Reflect Mini

Malým, ale za to dobrým detailom je pípnutie, ktoré počuť pri nastavení maximálnej alebo minimálnej hlasitosti. Toto považujeme za plus a trochu nás mrzí, že tri tlačidlá a s nimi spojené funkcie nie sú aj na Reflect Mini. Mini BT sa môžu pochváliť aj LED diódou na prednej strane, ktorá signalizuje stav pripojenia a batérie. Na obidvoch ovládačoch je mikrofón, pričom na Mini je na prednej strane. Na Mini BT ho nájdeme na zadnej strane vedľa loga JBL.

JBL Reflect Mini

Zvuk pri telefonovaní je čistý, volajúci sa na nezrozumiteľnosť nesťažovali a my sme takisto nemali problém ich počuť. Ovládanie pri telefonovaní je ale trochu chaotické, keďže na prijatie hovoru stačí tlačidlo na ovládači stlačiť, avšak na jeho ukončenie je potrebné ho trochu dlhšie podržať. Hlavným zameraním je ale počúvanie hudby a to zvládajú obe slúchadlá na jednotku. Vyššie a stredné frekvencie sú perfektné, avšak nižšie sú na tom trochu slabšie, ale napriek tomu sú basy veľmi dobre vyladené, na svoju kategóriu nie sú ani príliš slabé, ani príliš silné. Okolité zvuky sú eliminované takmer perfektne. Počúvanie hudby týmito slúchadlami je zážitok.

JBL Reflect Mini

Keďže sú slúchadlá Reflect Mini BT bezdrôtové, majú dve batérie, ktorých kapacita je dokopy 120 mAh. Pomocou pribaleného kábla sa nabíjajú zhruba dve hodiny, avšak ich výdrž po nabití je ohromujúca. Bez problémov vydržali deň takmer nepretržitého používania.
Celkovo sú tieto slúchadlá špičkou vo svojej kategórii. Za cenu 59,90 eur pri modeli Reflect Mini a 99 eur pri modeli Mini BT prináša JBL kvalitné slúchadlá do uší, ktoré bez problémov prekonajú všetku svoju konkurenciu. Majú síce zopár chýb, avšak naše pocity z používania sú veľmi pozitívne.

JBL Reflect Mini

Rozhodovanie sa medzi týmito dvomi slúchadlami bolo nesmierne ťažké. Nie je totiž možné povedať, ktoré sú lepšie. JBL Reflect Mini sú skôr pre používateľov, ktorým neprekáža dlhší kábel pripojený v zariadení a chcú používať slúchadlá úplne všade, zatiaľ čo JBL Reflect Mini BT sú určené pre zákazníkov, ktorým nevadí raz za čas slúchadlá nabíjať a očakávajú úplnú voľnosť pri športe a majú dostatok zariadení s ktorými by tieto slúchadlá dokázali využiť.

JBL Reflect Mini
Hodnotenie: 90%
Plusy
+ Kvalitné prevedenie
+ Reflexný pás na kábli
+ Rôzne veľkosti náušníkov
+ Kvalita zvukového prejavu
+ Komfortné nosenie
+ Odolnosť voči potu
+ Kvalitný mikrofón
Mínusy
– Iba jedno tlačidlo na ovládači
– Pri behu menšia vôľa v ušiach

JBL Reflect Mini BT
Hodnotenie: 95%
Plusy
+ Kvalitné prevedenie
+ Reflexný pás na kábli
+ Rôzne veľkosti náušníkov v balení
+ Komfortné nosenie, odolnosť voči potu
+ Kvalita zvukového prejavu a mikrofónu
+ Jednoduché spárovanie so zariadením
+ Multifunkčný ovládač s tlačidlami
+ Dlhá výdrž na jedno nabitie
Mínusy
– Pri behu menšia vôľa v ušiach

Pošlite článok známemu