Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia: JBL T450 a T450BT

DigitalPortal

12.12.2016

JBL, ktorý sa zaoberá audio príslušenstvom rozširuje portfólio slúchadiel o modely z lacnejšej série T a predstavil niekoľko noviniek. Medzi nimi sú aj dva nami testované headsety – káblová verzia T450 a bezdrôtový model T450BT. Aké sú obidva modely a čo všetko prinášajú?
V balení sú okrem slúchadiel manuály, záručný list a bezpečnostné pokyny. Takýto obsah balenia platí pre lacnejšiu verziu T450. V balení bezdrôtovej verzie T450BT sa navyše ukrýva krátky microUSB kábel pre nabíjanie. Dizajn je veľmi jednoduchý a prémiovejších materiálov tu nie sú. To však neberieme ako mínus, pretože JBL má spracovanie na jednotku. Konštrukcia je dostatočne tuhá a robustná, aby slúchadlá vydržali aj hrubšie zaobchádzanie v preplnenom batohu. Konštrukcia je uspôsobená na cesty, pretože sú náušníky skladacie a tak sa dajú jednoducho prenášať.

JBL T450BT

Slúchadlá majú nastaviteľnú výšku náušníkov a ich priľnavosť na hlavu je ideálne vyladená. Výhodou je, že nepadajú ani pri športových aktivitách, či v predklone pri zaväzovaní šnúrok, kde väčšina náhlavných slúchadiel zlyhá a ich most zíde k čelu. Slúchadlá však ani pri dlhšom počúvaní netlačia, nie sú nepríjemné, nepotia sa uši a sedia výborne. Na modeli T450 s audio káblom, ktorý má dĺžku 1,5 metra je vstavané ovládacie tlačidlo s integrovaným mikrofónom pre realizáciu hovorov bez nutnosti vyťahovať telefón z vrecka.

JBL T450BT

Bezdrôtový model však ponúka viac tlačidiel. Je tu vypínač, ktorý po dvoch sekundách držania zapne, alebo vypne slúchadlá, ďalej je tu ovládanie hlasitosti a tlačidlo pre pozastavenie hudby alebo prijatie hovoru, keďže v modeli nechýba vstavaný mikrofón. Z konektorovej výbavy je prítomný iba microUSB, ktorý slúži pre nabíjanie. Keďže sú slúchadlá T450BT prispôsobené predovšetkým na cesty, ocenili by sme prítomnosť 3,5 mm vstupu na audio jack, pretože niektoré prehrávače nemajú Bluetooth, ale na druhej strane majitelia týchto prehrávačov majú k dispozícii model T450.

JBL T450BT

Taktiež v prípade vybitia integrovanej batérie nemôže používateľ počúvať hudbu, ale tu treba dodať, že takých prípadov asi veľa nebude, lebo výdrž batérie je až 11 hodín. T450BT má tiež nenápadnú modrú LED dióda, ktorá indikuje párovací mód (ktorý sa automaticky zapne, ak sa do päť sekúnd od zapnutia nepripojí žiadne zariadenie). Ďalej detekuje aj stav nabíjania (bliká pri vybitom akumulátore, svieti pri nabíjaní a zhasne pri kompletnom nabití) a tiež aj to, či sú pripojené k zariadeniu. K slúchadlám možno naraz pripojiť iba jedno zariadenie, pričom výdrž batérie sa pohybuje okolo 11 hodín na jedno nabitie.

JBL T450BT

Kvalita zvuku nás však naozaj veľmi prekvapila. Na začiatku testu sme si mysleli, že musíme mať na hlave slúchadlá z vyššej cenovej kategórie. JBL T450 aj T450BT disponujú 32 mm meničmi s frekvenčným rozsahom 20 – 20000 Hz. Slúchadlá však majú vlastnosť, ktoré výrobca nazýva ako Pure Bass a zaručí poslucháčovi naozaj hlboké a čisté basy. Basové podanie je výborné a jeho zladenie s výškami je na danú cenovú kategóriu nadpriemerné. Slúchadlá sa nedajú zaradiť na počúvanie žánrov. Bez zásahov a úprav ekvalizéra slúchadlá podávajú veľmi dobré výkony, nech sme počúvali elektronickú či tanečné muziku, hip-hop, rock alebo metal.

JBL T450BT

JBL T450 aj drahší T450BT sú vhodnými kandidátmi na kúpu v tejto cenovej kategórii a aj cez malé nedostatky, ako je absencia 3,5 mm audio jack vstupu pri T450BT a napriek tomu ich môžeme odporučiť. Chválime kvalitnú konštrukciu a dizajn, keďže sú slúchadlá dostupné v niekoľkých farebných prevedeniach. Oceňujeme, že skvele držia na hlave a nepadajú, páči sa nám výborné zvukové podanie aj technológiu Pure Bass. Ceny okolo 30 eur za drôtovú verziu T450 a 50 eur za bezdrôtovú verziu T450BT z týchto slúchadiel tak robia naozaj zaujímavú ponuku pre mnohých zákazníkov a môžu byť vhodným darčekom pod stromček.

Hodnotenie: 90%
Plusy
+ Veľmi dobre nastavená cena
+ Dizajn a kvalita spracovania
+ Kvalita reprodukcie zvuku
+ Plochý a odolný audio kábel
+ Možnosti hands-free, netlačia
Mínusy
– Kvalita reprodukovaného zvuku záleží na prehrávači

Pošlite článok známemu