Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL T450BT: Slúchadlá, z ktorých vás hlava bolieť nebude

TouchIT

17.03.2017

Toto sú slúchadlá s prítlakom na uši, ktoré vás nebudú tlačiť. Zároveň budú pevne držať. Sú skonštruované tak, aby ste ich mali na cestovanie. Mušle sa dajú sklopiť o 90° a v spojovacom moste aj zložiť. Zaberú vďaka tomu podstatne menej miesta. Balenie neobsahuje audiokábel a tento model je vyslovene bezdrôtový. Dĺžka hrania na jedno nabitie je do 11 hodín, takže to vystačí na bežné používanie počas niekoľkých dní.
Konektor microUSB na nabíjanie je na hornej strane obvodu mušle. Je to netradičné umiestnenie, no stále ľahko prístupné. Polstrovanie náušníkov je veľmi jemné. Pozor si treba dať na tenkú koženku, ktorá by sa mohla pretrhnúť. Našťastie ide o pomerne pružný materiál.

JBL T450BT

Ovládanie je orientované na pravú mušľu po jej obvode. Klasickú trojicu tlačidiel na pozastavenie hudby / prijatie hovoru a úpravu hlasitosti dopĺňa samostatné tlačidlo na zapnutie slúchadiel.

Slúchadlá majú implementovanú technológiou PureBass, ktorú JBL do svojich modelov pridáva. Teda ide o konštrukciu meničov. Vďaka tomu získate silnejšie basy aj bez toho, aby ich bolo treba zosilňovať ekvalizérom. Stredy sú podané veľmi dobre, miernu nevýraznosť sme počuli v oblasti výšok z prechodu stredných tónov. Nejde o nič, čo by nás od tohto modelu odradzovalo, no pri priamom porovnaní je to počuteľné.

JBL T450BT

Kto chce, môže si tento model kúpiť o 20 eur lacnejšie v drôtovej verzii. Ako už býva u JBL zvykom, dostupné sú aj viaceré farebné varianty. V tomto prípade čierna, biela a modrá.

Hodnotenie
+ skladateľná konštrukcia, optimálny prítlak na uši, dynamika zvuku a nízkych tónov
– prechod zo stredov k výškam

Verdikt
JBL T450BT sú bezdrôtové a nedajú sa použiť s káblom. Akumulátor však vydrží dosť dlho na to, aby bola táto informácia len fakt, nie nevýhoda. Hrajú dobre a majú dynamické basy, no zároveň mierne zastretú oblasť stredov k výškam. Je to detail, so zvukom budete spokojní.

JBL T450BT

Pošlite článok známemu