Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL Tune 120TWS: Cenový tip na totálne bezdrôtové slúchadlá

TouchIT

30.06.2020

Ďalšie skutočne bezdrôtové slúchadlá, ktoré majú výbornú cenu iba 99 eur. To je na slúchadlá tohto typu optimálna cena a poskytnú všetky podstatné možnosti. Teda okrem aktívneho odhlučnenia. V balení máte na výber z troch veľkostí návlekov do ucha, a tak si okolitý hluk sčasti odizolujete.
Nabíjacia kolíska má ešte stále nabíjanie cez microUSB. Pre nás je to starý typ konektora, v zásade to ale nie je prekážkou. Nabíjací kábel je v balení, keby ste už takýto nemali. Slúchadlá nabije 3-krát v dobíjacom púzdre (kolíske) a na prednej strane sú tri LED diódy. Takto budete vedieť odhadnúť kapacitu kolísky. Celkovo tak máte 16 hodín počúvania hudby bez potreby nabíjať kolísku.

V uchu držia veľmi dobre a vy sami si môžete upraviť natočenie, ako ich chcete mať umiestnené. Ovládanie je na slúchadlách. Slúži na posúvanie hudby, hovory ako aj aktivovanie digitálneho asistenta. Na oboch slúchadlách sú klasické tlačidlá.

To je na rozdiel od dotykového ovládania výhodné v tom, že si ich nestlačíte omylom alebo pri korekcii nasadenia v uchu. Menej príjemné je ale to, že každým stlačením si slúchadlá zatláčate ešte viac do ucha. To už mnohým z vás nebude príjemné.

JBL Tune 120TWS

Párovanie aj pripojenie k smartfónu bolo bez problémov, chválime aj stabilitu pripojenia bez vypadávania signálu. V prípade občasného výpadku nastala rýchla korekcia a mohli sme ďalej počúvať hudbu. Situácie ako potreba ich vložiť do kolísky a znovu pripojiť nám pri tomto modeli nenastala.

Zvuk majú veľmi dobrý a aj tu je technológia zvuku JBL Pure Bass na zlepšenie dynamiky basov. Sú citeľne silnejšie a zvuk závisí aj od utesnenia cez nadstavce na slúchadlách, stále však majú potrebnú dynamiku. Nie sú rušivé a máte zároveň rezervu, ak sa slúchadlá mierne pohnú v ušiach.

Inak držia stabilne, občas ich ale bude treba napraviť. To sa týka úplne všetkých slúchadiel zo série úplne bezdrôtových. Detaily v oblasti stredov sú bohaté, výšky sú tak akurát, príliš nevystupujú do popredia.

Výhody
+ Vyvážený zvuk
+ Silnejšie basy
+ Vkladanie do nabíjacej kolísky
+ Tlačidlové ovládanie

Nevýhody
- microUSB konektor na nabitie kolísky

Verdikt
JBL Tune 120TWS sú cenovým tipom na totálne bezdrôtové slúchadlá. Za dobrú cenu získate výborný zvuk. Aktívne odhlučnenie tu nie je, za to však dodávané nadstavce plnia túto úlohu takmer dokonale.

Pošlite článok známemu