Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Recenzia JBL TUNE205BT: Výborné slúchadlá s uchytením na krk

TouchIT

19.09.2018

Nie každý si chce do zvukovodu vopchať silikónový návlek. Sme radi, že slúchadlá do uší, ako ich poznáme z minulosti alebo niekoľko málo modelov ešte stále existujú. Tieto nie sú o nič ochudobnené a sú bezdrôtové s umiestnením kábla za krk. Používajú osvedčený systém JBL, ovládacie prvky a batéria sú oddelené. Vďaka tomu sa vám niektoré zo slúchadiel nebude vyťahovať z ucha kvôli zaťaženému káblu. Upozorňujeme ale na to, že tento typ slúchadiel nebude držať v uchu každému. Po založení vám mušle môžu vypadnúť bez toho, aby ste urobili akýkoľvek pohyb. Výrobca ich ponúka v piatich farbách.
Ovládanie umožňuje upraviť hlasitosť, preskakovať skladby, prijať a ukončiť hovor. Samostatná časť na ovládanie je vedená z pravej mušle. Bližšie k ľavej mušli je na kábli batéria. Nabíja sa cez microUSB konektor, ktorý je umiestnený na časti s tlačidlami. Teda nie priamo pri batérii. Napriek tomu všetkému sú slúchadlá ľahučké. Sú celé z plastu, a tak nič výrazne nezvyšuje hmotnosť. Kábel je plochý a je odolný proti zamotávaniu. Slúchadlá sa dajú nosiť zložené na krku, keď ich ale vložíte do vrecka, nebudú zamotané.

Na nabitie potrebujete necelé dve hodiny a vydržia hrať do šiestich hodín. Je to v tomto type slúchadiel štandardná výdrž. Pre mnohých nebude limitom. Na počúvanie pri cestovaní alebo počas práce je 6 hodín dostatočný čas. Pri intenzívnejšom používaní je treba nabíjať každý deň. Tým, že mušle nie sú úplne bezdrôtové, je tu zhruba 1,5 až 2-násobný čas výdrže. Z nášho pohľadu sú univerzálnejšie na používanie a zároveň majú minimálne zlomkovú cenu.

JBL Tune 205BT

Zvukovo nás príjemne prekvapili, občas sme mali pocit mierne zastretého zvuku v oblasti stredov a výšok. Tie sú inak dostatočne zreteľné, basy rovnako tak. Slúchadlá majú technológiu Pure Bass od JBL, a tak sú basy vhodne reprodukované k ostatným zložkám frekvenčného spektra.

Výhody
- vyhotovenie mušlí
- plochý kábel
- oddelená batéria a ovládanie
- Pure Bass

Nevýhody
- mierne zastreté stredy a výšky
- niekomu môžu z uší vypadávať

Verdikt
JBL TUNE205BT sú výborné slúchadlá s uchytením za krk. Netreba si ich vopchať do zvukovodu. To mnohých poteší, pozor ale na to, že tento typ nebude tým pádom každému držať. Cena do 50 eur je vynikajúca, chválime dlhú výdrž a napriek malým výhradám aj kvalitu reprodukcie.

Pošlite článok známemu