Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Repráčik pre malé detské ručičky

Všetci vieme, že deti sú malí diabli. Sú schopné zničiť aj kovovú guľu. Práve im sme dávali v minulosti "testovať" nezničiteľné batérie Varta. Tie našťastie obstáli. A do týchto nebezpečných vôd, uviedla firma JBL reproduktor JBL JR POP.
Dostupnosť farieb
Reproduktor JBL JR POP sa dodáva v šiestich rôznych farbách. Farby sú príjemne zvolené pre deti a vyslovene nájdete určenie ako pre chlapcov aj pre dievčatá. Dokonca si trúfame povedať, že aj dospelí si vyberú tu svoju farbu. Nie sú vyslovene jednofarebné. Základnú farbu vždy dopĺňa nejaká iná, prípadne iný odtieň farby. My by sme si určite vybrali z ponúkanej kolekcie.

Balenie
Reproduktory sú dodávané v jednoduchom plastovom blistri. Čo musíme pochváliť, že blister nie je úplne zatavený a nebudete pri rozbalovaní s ním bojovať s nožnicami či nožom ako napr., keď sa chcete dodať k zakúpenej microSD karte.

JBL JR POP

V balení okrem základného reproduktora je pribalená aj papierová krabička. V ňom nájdete krátky oranžový microUSB kábel pre nabíjanie, potrebné manuály vo svetových jazykoch (lokalizovaný manuál je nalepený zvonka na zadnej strane) a sadu samolepiek pre prispôsobenie reproduktora. To nás veľmi nezaujíma, skôr čo dokáže reproduktor JBL JR POP.

JBL JR POP

Opis reproduktora
Prevedenie reproduktora sa nám veľmi páči a je tu veľká podobnosť s JBL Clip. Pre fyzické porovnanie sme vyhrabali z útrob skladu Clip vo verzii dva. Ten je o niečo väčší, ale viac sa nám páči novinka JR POP. Veľmi sa nám pozdáva textilné putko s cvočkovým zapínaním z umelej hmoty. Deti si na ňom neublížia a zavesiť to môžete kamkoľvek. Dokonca celé materiálne prevedenie je prispôsobené pre deti. Na reproduktore nie je nič ostré, ani nič kovové, čím by si mohlo malé dieťa ublížiť. Ani samotný plast nie je úplne tvrdý, skôr príjemný na dotyk. Keď to máme prirovnať, tak sa to podobá na akúkoľvek detskú hračku, ktorá musí spĺňať nejaké normy.
JBL JR POP

JBL JR POP

Po obvode JBL JR POP sa nachádza 5 tlačídiel. Dve tlačidla na jednej strane pre ovládanie hlasitosti a na druhej strane tlačídlo pre zapnutie/vypnutie, bluetooth párovanie a zapínanie/vypínanie osvetelenia. Práve posledné menované je funkcia, ktorá sa deťom bude najviac páčiť. K tomu sa dostaneme neskôr. Úplne na spodku sa nachádza zapustený microUSB konektor pre nabíjanie.

JBL JR POP

JBL JR POP

Technická špecifikácia hovorí o vodeodolnosti so stupňom krytia IPX7. To znamená, že reproduktor zvládne 30 minútový pobyt vo vode v hĺbke jedneho metra. Zvládnuť by mal aj detské nástrahy. Aj keď už trojročné deti si nedávajú všetko do úst a neslintajú na všetko, tak kľudne môžete JR POP dať aj batoľatu. Reproduktor to prežije bez ujmy. Odolnosť voči pádom či trieskaniu o zem sme netestovali, ale keďže celý povrch je mierne pogumovaný, mal by to zvládnuť. Nehovoríme, že zvládne úplne každú situáciu. Tak ako spomenuli v úvode, deti sú schopné zničiť aj kovovú guľu.

Na papierovom podklade je aj znázornené, že JBL JR POP je určený pre deti od troch rokov vyššie. Pre krátkosť času na testovanie tohto reproduktora sme si nestihli zadovážiť žiadne dieťa v takomto veku. Testovala to osoba už v pubertálnom veku.

JBL JR POP

24 hodín s reproduktorom JBL JR POP
Plne nabitý reproduktor vydrží prehrávať hudbu približne 5 hodín. Na túto dobu sme sa bez problémov dostali s vypnutým podsvietením. Za slnečného počasia podsvietenie nemá veľký význam zapínať. Reproduktor sme pripli na školskú tašku a spárovali cez bluetooth so starším telefónom: iPhone 6. Reproduktor nemá žiadnu inú možnosť pripojenia. Dnes sa už stáva štandardom, že sa upúšťa aj od Aux konektora (klasický 3.5mm jack). Párovanie prebehlo okamžite bez akéhokoľvek problému.

JBL JR POP

Zamrzí, že na telefóne sa nezobrazuje stav batérie reproduktoru a neindikuje ho ani samotný reproduktor. Ale znova pripomíname, je to pre malé deti, ktoré takéto veci vôbec netrápia a aj by takéto informácie boli pre nich zbytočné. Pre nich sú dôležitejšie tie dodávané samolepky. Počas prehrávania hudby, sme nezaznamenali vôbec žiadne výpadky. Určite ste zvedavý na hlasitosť a kvalitu prehrávania. Rodičov určite potešíme.

Hlasitosť reprodukcie je limitovaná a nehrá určite tak hlasno ako JBL Clip 2 alebo populárny JBL GO, aj keď papierovo majú rovnaký výkon 3W. Tu výrobca naozaj myslel na deti a hlasitosť obmedzil na rozumnú úroveň, aby nepoškodil sluch detí. Nehrá zas vyslovene ticho, ale netrhá ani uši. Takisto kvalita reprodukcie, hlavne basovej zložky je o niečo horšia. Papierovo končí basová zložka na 190Hz. Nič hrozné, aj tak deťom budete púšťať cez to rozprávky alebo detské pesničky, kde sa basy takmer vôbec nevyskytujú. Po kvalitatívnej stránke si dovolíme tvrdiť, že to hraje úplne identicky ako JBL GO. Je aj možné, že inžinieri z JBL zobrali menič z JBL GO a zabalili ho do tohto JR POP. Dokonca aj cena tomu zodpovedá, ktorá je identická.

JBL JR POP

Poslednou vychytávkou, ktorou sa odlišuje JR POP od bežných reproduktorov, je kruhové podsvietenie reproduktora. To sa snaží hrať do rytmu prehrávanej hudby a môžete ho aj vypnúť tlačídlom na reproduktore. Samotné podsvietenie ani výber farieb sa nedá nijako ovládať. Náhodne sa tak menia farby.

JBL JR POP

Ísť do tohto reproduktoru?
JBL JR POP je cenovo úplne identicky ako JBL GO2. Parametrovo takmer tiež na vlas. Ak máte radi veselé až detské farby, prípadne sa u vás vyskytuje dieťa, reproduktor je priam pre vás stvorený, čo bol aj účel. Veľmi sa nám páči aj bezpečné prevedenie, vodeodolnosť s praktickým putkom na zavesenie.


Keď sa tak zamyslíme na záver a porovnáme s najlacnejšími reproduktormi JBL, tak JBL GO má veľmi ostré hrany, čo už pri JBL GO2 je ošetrené, ale tomu chýba zas putko na zavesenie. Dieťa môže tak reproduktor ľahšie stratiť. Aktuálny model JBL Clip 3 je zas podstatne drahší, čo by mohol byť konkurent pri rozhodovaní, ale ten zas obsahuje kovovú skobu, kde si dieťa môže pricviknúť prst a hrá dosť nahlas. Ak máte teda dieťa tak do 7 rokov, JBL JR POP je určený priamo pre vás.

JBL JR POP

Pošlite článok známemu