Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

S dôrazom na basy

High & Style

09.07.2018

So skalnou pravidelnosťou sa ku mne každý štvrťrok dostanú viaceré bluetooth modely slúchadiel zvučných značiek. Zvuky slúchadiel JBL mám už napočúvané pomerne dôverne, no vždy si z obľubou a rád vypočujem novinky od značky, ktorá svojím širokým portfóliom produktov každoročne určuje zvukové i dizajnové trendy vo viacerých cenových kategóriách.
Aktuálnou novinkou, ktorú som si so zvedavosťou a nedočkavosťou malého dieťaťa rozbalil na testovacom stolíku, je model s pomerne zdĺhavým názvom JBL TUNE600BTNC.

Ide o cenovo najdostupnejší model on ear slúchadiel vybavených funkciou bluetooth a súčasne funkciou aktívneho potláčania okolitého hluku. Nájisť kvalitné bezdrôtové slúchadlá s technológiou ANC je v kategórii do 100 eur pomerne ťažké. Kvalita odfiltrovania okolitého hluku je naviac na úrovni rádovo drahších modelov. Pokiaľ távite veľa času na cestách a nechcete do slúchadiel s technológiou ANC investovať značnú časť výplaty, môžu byť pre vás JBL TUNE600BT NC ideálnou voľbou.

Ich benefitom je už na prvý pohľad kompaktnosť a skladnosť. Vďaka plochej, odolnej a spratnej konštrukcii sú určené na každodenné použitie a ich cieľovku by som odhadoval na vek 16 a vyššie. Práve odolná, skladacia konštrukcia a široká škála dostupných farieb by mohla osloviť tínedžerov vlastniacich nepekne hrajúci konkurenčný marketingový gýč.

JBL Tune600BTNC

Slúchadlá sú plastovej konštrukcie s viacstupňovým nastavením hlavového mosta a s komfortnými mäkkými náušníkmi. Mäkká je aj vnútorná vrchná časť hlavového mosta. Na vonkajšej časti oboch mušlí je, samozrejme, výrazné logo JBL zaliate do lesklého plastu. Na pravom náušníku sú integrované všetky manuálne ovládače slúchadiel. A nie je ich málo, našiel som tu drobnú dierku veľkosti špendlíkovej hlavičky na vyústenie mikrofónu, tlačidlo zapnutia/vypnutia, dvojicu kontrolných diód, tlačidlo aktivácie/deaktivácie potláčania okolitého hluku, vstup na audio káblik, trojtlačidlový ovládač kontroly hlasitosti a spustenia/pozastavenia skladby. Ten slúži v prípade prichádzajúceho hovoru na jeho prijatie a následne aj ukončenie. Nabíjací mini USB vstup je pred pohľadom dobre chránený vo vrchnej časti pod ohybným pántom nastavenia optimálneho prítlaku. Slúchadlá sú osadené dvojicou výkonných 32 mm meničov. Funkcia JBL Pure Bass, ktorou sú slúchadlá vybavené, im zabezpečuje zvýraznenie nízkofrekvenčného pásma. To je skutočne dominantné, ale viac ako dobre sú na tom aj v pásme stredov a výšok.

Po zapnutí sa ozve klasická JBL firemná zvučka. Párovanie je ako vždy rýchle a bezproblémové. Na začiatok si dávam skladbu od Chinaski z akustického koncertu G2 a skladbičku Vinárna u Valdšejna. Príjemné koncertové podanie s pekným priestorom a ľahkou dominanciou basovej zložky. Vôbec mi to neprekáža a to rozhodne nie som zástancom „vyhulených“ basov. Podanie skladby Lost in Japan od Shawna Mendesa v rovnomennom albume je prekvapivo zvučné, melodické a živé. Aj ďalšie počúvanie ma presviedča, že za cenu necelej stovky eur toho dokáže model JBL TUNE600BTNC viac, ako som pri jeho vybaľovaní očakával. Opäť sa vrátim k pásmu nízkych frekvencií, ktoré sa bude milovníkom basov skutočne páčiť. Nejde totiž o žiadne ohlušujúce dunenie, ale o pekný kontúrny zamatovo sfarbený bas, ktorý v skladbách v správnych momentoch pekne vystúpi do popredia.

+
- zvuk
- dizajn
- integrácia ANC
-
- nemajú prenosné puzdro na cestovanie

Pošlite článok známemu