Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Šikovný repráčik do každej nepohody

JBL Clip už ubehol dlhú cestu od prvej generácie. Tá bola predstavená a uvedená pred vyše 4 rokmi. Už vtedy budil pozornosť. Medzitým sa vylepšili technológie a zmenil sa čiastočne dizajn, ale pôvodný účel bol zachovaný. Poďte sa s nami pozrieť, čo prináša JBL Clip 3.
Reproduktor zo série Clip je určený predovšetkým pre outdoorové prostredie. Tomu zodpovedá aj to, že na reproduktore je integrovaná karabína, aby ste si tento repráčik mohli prichytiť takmer kamkoľvek. Či už to bude dámska kabelka alebo turistický batoh, športová sieť, kajak, stan, prádelná šnúra či opasok. Keď náhodou začne pršať, alebo JBL Clip 3 schytá plnú dávku vody pri letných radovánkach nemusíte vešať hlavu. Už predchádzajúca generácia disponovala certifikáciou IPX 7 a nie je to inak ani pri najnovšej verzii. Certifikácia IPX7 hovorí, že zariadenie vybavené týmto certifikátom je schopné odolať vode počas 30 minút v 1m hlbokej vode.

JBL Clip 3

Čo nového prináša JBL Clip 3?
Keď sa pozrieme na technické parametre, je takmer identický s JBL Clip 2. Výkon reproduktora je o niečo vyšší. Tomu sa prispôsobila aj batéria, ktorá má takmer o 30% vyššiu kapacitu čo vám zabezpečí až 10 hodín zábavy. S vyššou kapacitou batérie narástla o niečo hmotnosť na 220g.

JBL Clip 3

Zásadnou zmenou je absencia jack kábla, omotaná okolo tela reproduktora. Dnes, keď už všetci výrobcovia opúšťajú od tohto analógového rozhrania, to už ani nie je potrebné. Ak by ste predsa ešte potrebovali reproduktor prepojiť pomocou tohto kábla, tak konektor nájdete pod gumovou záslepkou na spodku reproduktora spolu s microUSB konektorom určeným na nabíjanie.

JBL Clip 2 vs JBL Clip 3

Ďalšou zmenou je karabína, ktoru neodopnete, pretože obopína celý reproduktor a vytvára tak akýsi náraznik voči neželenému poškodeniu. Inak ovládanie ostalo pri starom. Na prednej časti nájdete tri ovládacie tlačídla, z toho dve sú na ovládanie hlasitosti a tretí je pre spustenie prehrávania či zapauzovanie. Ak stlačíte tlačídlo PLAY 2x za sebou preskočíte na ďalšiu skladbu. Z boku zas nájdete tlačídlo pre zapnutie/vypnutie a pre párovanie cez Bluetooth rozhranie.

JBL Clip 3

Nedá nám aj nespomenúť, že JBL Clip 3 obsahuje aj mikrofón a reproduktor môžete využiť aj ako handsfree reproduktor. Kvalitou hovoru boli prekvapení tí na druhej strane. Mikrofón disponuje technológiou potlačujúcim šum a ozveny. Pri dlhšom podržaní tlačídla PLAY v prípade spojenia s iPhone (s Android sme to netestovali) aktivujete VOICE CONTROL. Takto je JBL Clip 3, predĺženou rukou vášho telefónu.

JBL Clip 3


Všestraný reproduktor
JBL Clip 3 je naozaj všestranný reproduktor s prekvapivo silným zvukom. Nie je zbytočne vybavený "miliónom" funkcií či tlačidiel a to ho robí ideálneho spoločníka na cesty svojou váhou, odolnosťou a praktickou karabínou. Márne by sme hľadali nejaké negatíva, jedine pre niekoho môže cena predstavovať jedine mínus. Ale ako ste pri JBL zvyknutý, za príslušnu cenu dostanete aj odpovedajúcu kvalitu vyhotovenia ale aj hudby.

Poznámka na záver: JBL Clip 3 bude dostupný v dostatočnej škále farieb počas 07/2018.

Pošlite článok známemu